Skocz do zawartości
Slipknot1986

Ryzen 7 3800x - niski zegar

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ten procesor z płytą główną msi mpg x570 gaming plus i mam problem z taktowaniem. Standardowe jest 3.90ghz (w biosie też tak pokazuje) ale gdy włączam jakąś wymagającą gre i włączam program msi afterburner, to pokazuje mi że wszystkie rdzenie pracują na 2.20ghz dlaczego tak jest? opcja turbo boost jest off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w planie zasilania w systemie czy nie masz ustawionego oszczędzania energii/maksymalnego taktowania procesora. W biosie coś zmieniałeś? BTW: wiesz, że nie zrobiłeś dobrego zakupu z tą konkretną płytą? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zły zakup? chodzi o sekcje zasilania?... właśnie miałem oszczędzanie energii ustawione, ale jak zmieniłem na wysoką wydajność czy na zrównoważoną to co prawda mam 3.90 ale zegary skaczą do 4.30-4.40 i temp. dochodzi mi do 81-83C podczas grania. Chciałbym stabilne 3.90 tak miałem na poprzednim zestawie b450 i ryzen 3700x, wyłączyłem opcje turbo w biosie i miałem sztywne 3.60, teraz też bym chciał sztywne 3.90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co boisz się tej temperatury czy co? Tam się ręki nie wkłada, zostaw turbo i nie kombinuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zostawiał turbo bo w trakcie grania zegary na chwilę skaczą nawet do 85c. Poradziłem już sobie z ustawienie zegarów na 3.90 za pomocą zarządzania energią procesora w opcjach zasilania. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tam masz za cooler? Poza tym jak masz wyłączać turbo i siedzieć na 3.9GHz to lepiej od razu wyrzuć ten procesor za okno i wracaj na Intela bo odstawiasz taką komedię, że aż szkoda słów. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się wywal za okno. Po jaką cholerę mam mi latać na 4500ghz jak różnica w fps jest praktycznie żadna, na rozdzielczości 1440p. Mam chłodzenie wodne Cooler Master Liquid Molly 120 i do puki nie wymienię na 240 to chciałem mieć te 3.90ghz żeby procesor się nie grzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...