Skocz do zawartości
tsabu

Modernizacja komputera dla grafika - budżet 6000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki sprzęt:

 

Płyta: ASRock B75 Pro3-M

 

Procek: Intel Core i5 3470

 

Pamięć RAM 16GB (4X4)

 

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti

 

Zasilacz: Corsair 450W

 

Dysk nr 1 - ST380011A (74 GB)

Dysk nr 2 - ST3500418AS (465 GB)

Dysk nr 3 - TOSHIBA HDWD120 (1.80TB)

 

Da się jeszcze coś z tym zrobić? Czy płyta główna do wymiany i przenosimy tylko dyski do całkiem nowego PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym ten koszyk kolegi mimo wszystko zmienił i dołożył parę groszy do lepszej karty graficznej i poszukałbym gdzie indziej innych pamięci (lepiej się kręcą).

 

Crucial Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

 

Co do karty to szukałbym zwykłej GTX 1660 lub nawet jeszcze lepiej GTX 1660 Super (ewentualnie GTX 1660 Ti używki z gwarancją, ale tylko w cenie wyraźnie tańszej niż 1660 Super, bo prawie identyczną wydajność prezentują), ale nie polecę konkretnego modelu, bo nie mam rozeznania.

 

GTX 1650 SUPER ma mało pamięci i to w niektórych grach oraz testach już jest widoczne. O ile gdzieniegdzie nieźle się trzyma, to w innych produkcjach wyraźnie odstaje nawet od zwykłego GTX 1660.

 

EDIT: Tu masz promocję na GTX 1660 Super

 

EDIT2: Płyta też na promocji

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ze względu na zawirowania związane z pracą, życiem... nie miałem czasu zająć się usprawnianiem komputera więc ponawiam pytanie :) 

Sprzęt dokładnie ten sam jak w pierwszym poście (dokupiłem tylko monitory). Komputer dla grafika, animatora, troszkę 2D troszkę 3D. Okazjonalnie gry.

Co można z nim zrobić na chwilę obecną. Budżet zwiększam do 6 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 6100 zł masz https://proline.pl/koszyk/1dc03c7b czyli i7 12700 10 rdzeni i 24 wątki, RTX 3060 12GB, 32 GB DDR4 oraz SSD NVMe 500 GB. Do tego obudowa z trzema zatokami na start 3,5 cala pod HDD które masz.

To co masz, sprzedaj i dorzuć sobie później większy SSD NVMe pod M.2 a tego co masz 500 GB wyżej w zestawie zostaw na sam system, soft itp. 

Złożenie masz taniej o 149 zł z kodem PROPRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co 12700 dla grafika? Przecież programy graficzne z reguły jadą na jednym rdzeniu. 12600KF (i Fortis z jednym wentylatorem) też bedzie aż nadto i można dołożyć do dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie :) 

A powiedzcie mi. Jak w obecnych czasach ma się sprawa z dyskami twardymi? Jakbym chciał zostawić wszystkie te moje stare dyski to one będą cały czas kompatybilne z nowym sprzętem? (sorki za amatorskie pytanie, ostatnio przeglądałem nowinki na temat hardware jakieś 8 lat wstecz - podczas kupowania zestawu powyżej )

Ten zasilacz Seasonic jest dobry? Za "moich czasów" królami zasilaczy były Tagany, Corsairy i Chieftecki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tsabu napisał:

Jakbym chciał zostawić wszystkie te moje stare dyski to one będą cały czas kompatybilne z nowym sprzętem?

Tak. Większość płyt aktualnie 4 sata. Inna sprawa czy warto takiego np stareńkiego Seagate 80 GB w ogóle podłączyć, ale to Twoja rzecz ;)

5 minut temu, tsabu napisał:

Ten zasilacz Seasonic jest dobry? Za "moich czasów" królami zasilaczy były Tagany, Corsairy i Chieftecki 

Za tą cenę, do tego sprzętu, może być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tsabu napisał:

Ten zasilacz Seasonic jest dobry?

Jest ok, ale do zestawu za 6000 pomyślałbym nad wyższym modelem z 80+ Gold:

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-core-gc-650-gold-650w-ssr-650lc-p1427031

Godzinę temu, tsabu napisał:

Za "moich czasów" królami zasilaczy były Tagany, Corsairy i Chieftecki

Tagan - nie istnieje ?
Corsair - poza małymi wpadkami w budżetowych seriach nadal robią porządne zasilacze, tylko się przy tym cenią.
Chieftec - zeszli na psy i robią w większości biedne zasilacze, a jak się trafi jakiś sensowny, to dają 2 lata gwarancji, gdzie konkurencja w tym segmencie daje 5-10 lat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kalderon napisał:

Po co 12700 dla grafika?

Skoro będą animacje to i może Adobe After Effects, jest też 3D, więc może będzie Corona czy coś podobnego więc nie wiem po co to pytanie

4 godziny temu, kalderon napisał:

Przecież programy graficzne z reguły jadą na jednym rdzeniu. 12600KF (i Fortis z jednym wentylatorem) też bedzie aż nadto i można dołożyć do dysku.

Dobrze wiemy oboje, że nie masz o tym najmniejszego  pojęcia więc naprawdę daruj sobie dyskusję w takich tematach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Ty ale wniosek dałeś z góry

5 godzin temu, kalderon napisał:

12600KF (i Fortis z jednym wentylatorem) też bedzie aż nadto i można dołożyć do dysku

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...