Skocz do zawartości
Ghostmeq

Problem z dyskiem SSD sata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z moim dyskiem ( z góry mówię że za bardzo nie jestem obeznany)

Otóż do rzeczy

Pewnego dnia podczas korzystania z laptopa na ładowarce bo baterii nie posiadam , wywalil mi prąd w domu , po ponownym uruchomieniu laptopa sprzed zaczął sprawdzać dysk chdsk po sprawdzeniu wyskoczyło Zastępowanie błędnego identyfikatora zabezpieczeń domyślnym identyfikatorem zabezpieczeń i "milion" cyferek po tym i tak przez jakieś 8 h po sprawdzeniu tego uruchomił się ponownie i zamiast ekranu logowania pojawia się czarny ekran z kursorem , gdy włączam tryb awaryjny jest to samo tylko że kursor jest większy , czy jest jakas rada na to , dodam że chciałbym tylko odzyskać zdjęcia i pliki które są zapisane na dysku dlatego format nie wchodzi w grę , z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna moja propozycja to podmienić dysk. Zainstalować system. Obecny podłączyć przez adapter pod USB i zobaczyć czy jest coś do odzyskania i czy się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie posiadam dysk od starego lapka z win 8 i wszystko działa , a w jaki sposób mogę podłączyć ten dysk? Żeby sprawdzić czy odzyskam dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najłatwiej to zrobić pendrive z Linuxem, odpalić go w trybie Live i wtedy skopiować pliki na jakiś nośnik.

 

Pobierasz jakąś dystrybucję Linuxa, nie wiem, jakiegoś Minta albo Xubuntu i za pomocą programu Rufus wrzucasz go na pendrive.

Dane z pendrive zostaną usunięte, więc jak masz coś ważnego to gdzieś to skopiuj.

Potem odpalasz PC tak aby wystartował z pendrive, czyli albo ustawiasz kolejność bootowania w BIOS albo używasz Fast Boot Menu - pulsacyjnie wciskasz ESC/F12 (albo jeszcze coś innego, trzeba patrzeć na ekran co tam pisze) i wybierasz start z pendrive.

Potem pojawi się menu Linuxa, wybierasz w nim coś w rodzaju "Tryb LiveCD" albo "Przetestuj system" itp.

No i po wczytaniu Linuxa powinieneś mieć już normalny pulpit, możesz się połączyć z internetem, używać przeglądarki, przeglądać pliki, normalnie jakbyś używał zainstalowanego systemu

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...