Forum PCLab.pl: Problem z dyskiem SSD sata - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem z dyskiem SSD sata Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Ghostmeq 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Maj 2020 - 23:17

Witam , mam problem z moim dyskiem ( z góry mówię że za bardzo nie jestem obeznany)
Otóż do rzeczy
Pewnego dnia podczas korzystania z laptopa na ładowarce bo baterii nie posiadam , wywalil mi prąd w domu , po ponownym uruchomieniu laptopa sprzed zaczął sprawdzać dysk chdsk po sprawdzeniu wyskoczyło Zastępowanie błędnego identyfikatora zabezpieczeń domyślnym identyfikatorem zabezpieczeń i "milion" cyferek po tym i tak przez jakieś 8 h po sprawdzeniu tego uruchomił się ponownie i zamiast ekranu logowania pojawia się czarny ekran z kursorem , gdy włączam tryb awaryjny jest to samo tylko że kursor jest większy , czy jest jakas rada na to , dodam że chciałbym tylko odzyskać zdjęcia i pliki które są zapisane na dysku dlatego format nie wchodzi w grę , z góry dzięki za odpowiedzi

#2 Użytkownik jest dostępny   gilban 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 10:13

Jedyna moja propozycja to podmienić dysk. Zainstalować system. Obecny podłączyć przez adapter pod USB i zobaczyć czy jest coś do odzyskania i czy się da.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Ghostmeq 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 24 Maj 2020 - 12:16

Właśnie posiadam dysk od starego lapka z win 8 i wszystko działa , a w jaki sposób mogę podłączyć ten dysk? Żeby sprawdzić czy odzyskam dane

#4 Użytkownik jest niedostępny   Frythyr 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Maj 2020 - 15:31

Najłatwiej to zrobić pendrive z Linuxem, odpalić go w trybie Live i wtedy skopiować pliki na jakiś nośnik.

Pobierasz jakąś dystrybucję Linuxa, nie wiem, jakiegoś Minta albo Xubuntu i za pomocą programu Rufus wrzucasz go na pendrive.
Dane z pendrive zostaną usunięte, więc jak masz coś ważnego to gdzieś to skopiuj.
Potem odpalasz PC tak aby wystartował z pendrive, czyli albo ustawiasz kolejność bootowania w BIOS albo używasz Fast Boot Menu - pulsacyjnie wciskasz ESC/F12 (albo jeszcze coś innego, trzeba patrzeć na ekran co tam pisze) i wybierasz start z pendrive.
Potem pojawi się menu Linuxa, wybierasz w nim coś w rodzaju "Tryb LiveCD" albo "Przetestuj system" itp.
No i po wczytaniu Linuxa powinieneś mieć już normalny pulpit, możesz się połączyć z internetem, używać przeglądarki, przeglądać pliki, normalnie jakbyś używał zainstalowanego systemu

Ten post był edytowany przez Frythyr dnia: 26 Maj 2020 - 15:37

Strona 1 z 1