Skocz do zawartości
Ghostmeq

Problem z dyskiem SSD sata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z moim dyskiem ( z góry mówię że za bardzo nie jestem obeznany)

Otóż do rzeczy

Pewnego dnia podczas korzystania z laptopa na ładowarce bo baterii nie posiadam , wywalil mi prąd w domu , po ponownym uruchomieniu laptopa sprzed zaczął sprawdzać dysk chdsk po sprawdzeniu wyskoczyło Zastępowanie błędnego identyfikatora zabezpieczeń domyślnym identyfikatorem zabezpieczeń i "milion" cyferek po tym i tak przez jakieś 8 h po sprawdzeniu tego uruchomił się ponownie i zamiast ekranu logowania pojawia się czarny ekran z kursorem , gdy włączam tryb awaryjny jest to samo tylko że kursor jest większy , czy jest jakas rada na to , dodam że chciałbym tylko odzyskać zdjęcia i pliki które są zapisane na dysku dlatego format nie wchodzi w grę , z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna moja propozycja to podmienić dysk. Zainstalować system. Obecny podłączyć przez adapter pod USB i zobaczyć czy jest coś do odzyskania i czy się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie posiadam dysk od starego lapka z win 8 i wszystko działa , a w jaki sposób mogę podłączyć ten dysk? Żeby sprawdzić czy odzyskam dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najłatwiej to zrobić pendrive z Linuxem, odpalić go w trybie Live i wtedy skopiować pliki na jakiś nośnik.

 

Pobierasz jakąś dystrybucję Linuxa, nie wiem, jakiegoś Minta albo Xubuntu i za pomocą programu Rufus wrzucasz go na pendrive.

Dane z pendrive zostaną usunięte, więc jak masz coś ważnego to gdzieś to skopiuj.

Potem odpalasz PC tak aby wystartował z pendrive, czyli albo ustawiasz kolejność bootowania w BIOS albo używasz Fast Boot Menu - pulsacyjnie wciskasz ESC/F12 (albo jeszcze coś innego, trzeba patrzeć na ekran co tam pisze) i wybierasz start z pendrive.

Potem pojawi się menu Linuxa, wybierasz w nim coś w rodzaju "Tryb LiveCD" albo "Przetestuj system" itp.

No i po wczytaniu Linuxa powinieneś mieć już normalny pulpit, możesz się połączyć z internetem, używać przeglądarki, przeglądać pliki, normalnie jakbyś używał zainstalowanego systemu

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nawet jak ten net jest nielimitowany, to jak się ciągnie dużo danych to nagle po kilku miesiącach "magicznie" transfer zwalnia. Przerabiałem to w T-Mobile, niby bylo bez limitu i na początku fajnie działało, a gdzieś po 6-7 miesiącach użytkowania nagle transfer drastycznie zmalał niezależnie od lokacji (sprawdzałem też w innych miejscach, bo może BTS był przeciążony). Oczywiscie T-Mobile nie widziało żadnego problemu 
    • Mówią bo od dawna brakuje im żołnierzy. A wiedzą że masa w wieku poborowym uciekła za granicę, gdy reszta walczy bądź czeka na możliwa mobilizację. Gniew walczących budzi też brak demobilizacji, nawet tych walczących od samego początku. Demobilizacje zapowiadał Zelenski, ale okazało sie że braki są tak duże, że nie jest ona obecnie możliwa i parlament to uwalił.   Stąd obecne zmiany. W tym roku raczej wejdzie to tak na poważnie w życie. Pytanie jak będzie wyglądało. Tzn kto będzie realizował mobilizację poza granicami Ukrainy.
    • Przestań proszę robić gwałty na logice. "Jak masz hajs to możesz tylko importować." Co za bzdura. Zachodnie kraje Europy odkrywały lądy żeby je rabować z bogactw - na tym się dorobiły i rozwinęły potęgi gospodarcze w okresie kolonializmu.
    • Ale takie przypadki zdarzają się w drugą stronę też, przykładowo wspomniany przeze mnie kolega który po kilku miesiącach walki oddał 4080, kupił 7900xtx i wreszcie może grać     Sam z prawie 30 letniego doświadczenia ze sprzętem, w tym kilka ładnych lat zawodowo ("doradzacz", składacz, serwisant) nie doświadczyłem problemów nie do przeskoczenia na kartach AMD...w sumie najwięcej problemów dawno temu sprawiła mi akurat karta NV, czyli GTX470 z tzw. "fochami fermiego", którego dopiero naprawił przerobiony bios od kogoś z forum (chyba @sideband). Ale poza tym jednym przypadkiem na NV też nigdy większych akcji nie miałem.
    • Jak 9800X3D nie będzie o co najmniej 50% szybszy od 7800X3D to w 1440p bottleneck będzie dalej. Jeśli będę zmieniać 4090 na 5090 to zostaję na 5800X3D. Poza kilkoma grami to ten procek nie bottleneckuje GPU w 4K, a w 1440p bottleneck jest na tyle wysoko że praktyce nie ma się czym przejmować (rzędu 140FPS na ekranie 165Hz 1440p). Jak wyjdzie więcej "next genowych" gierek to 5090 też się wyłoży. Wystarczy wspomnieć CP2077 Overdrive. Ledwo wyszło 4090 to juz nvidia musiadał wydać demo technologiczne żeby posiadacze 4090 nie czuli się zbyt pewnie, bo zamiast 120 FPS w 4K GoW zobaczyli 22 FPS w path tracingu  i już jest presja żeby gonić króliczka dalej bo 4090 to taka słaba karta.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...