Skocz do zawartości
BartexVP

Jaki nacisk na pedał hamulca najlepszy? Pedały thrustmaster t3pa.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pedały thrustmaster t3pa i one mają regulowany nacisk na hamulec 15-25 kg i teraz mam pytanie, bo nigdy nie jeździłem prawdziwym samochodem, jaki nacisk ustawić żeby było najbliżej realizmu? Mniej czy więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie wedle własnych preferencji. W zależności od samochodu hamulec będzie miększy, twardszy albo wręcz wpadający w podłogę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

hamulec będzie (...) wpadający w podłogę :P

O, miałem kiedyś taki, jak walnęła mi pompka w układzie hamulcowym i wylał się cały płyn. Miły pan w dostawczym mercedesie pozwolił mi się zatrzymać na swojej Dudzie :) Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też bardzo zależy jak masz wszystko zamontowane. Ja u siebie na G920 na początku miałem mega problem żeby hamulec do 100% dobić bo on ma taką gumę w środku włożoną aby symulowało prawdziwy hamulec. Wszystko byłoby ok gdybym miał to na czymś takim zainstalowane:

 

playseat_-forza-motorsport-1-logo.jpg

 

Wtedy nie boje się że mi się krzesło odsunie itp.

Ja kiere mam obecnie do biurka, to jak z początku jeździłem to się bałem że mi monitor z niego spadnie bo tak ciągnałem kierownice do siebie i niemal że musiałem stawać na hamulcu by go dobić do 100%, teraz sobie wymieniłem sprężyny i jest dzień do nocy.

Więc jak masz coś jak na zdjęciu podobnego to możesz dać mocniejszy, a jak nie to lepiej słabszy bo będzie ci ciężko, zawsze też można sobie w grze skalibrować czułość i nie musisz wtedy fizycznie hamulca do końca wcisnąć by osiągnąć 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...