Forum PCLab.pl: Jaki nacisk na pedał hamulca najlepszy? Pedały thrustmaster t3pa. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki nacisk na pedał hamulca najlepszy? Pedały thrustmaster t3pa.

#1 Użytkownik jest niedostępny   BartexVP 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 24 Maj 2020 - 00:45

Mam pedały thrustmaster t3pa i one mają regulowany nacisk na hamulec 15-25 kg i teraz mam pytanie, bo nigdy nie jeździłem prawdziwym samochodem, jaki nacisk ustawić żeby było najbliżej realizmu? Mniej czy więcej?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Walitorax 

• Małomówny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 01:49

Ustaw sobie wedle własnych preferencji. W zależności od samochodu hamulec będzie miększy, twardszy albo wręcz wpadający w podłogę :P

#3 Użytkownik jest niedostępny   Makavcio2 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 02:03

Zobacz postWalitorax, o 24 Maj 2020 - 03:49, napisał(a):

hamulec będzie (...) wpadający w podłogę :P
O, miałem kiedyś taki, jak walnęła mi pompka w układzie hamulcowym i wylał się cały płyn. Miły pan w dostawczym mercedesie pozwolił mi się zatrzymać na swojej Dudzie :)

Ten post był edytowany przez Makavcio2 dnia: 24 Maj 2020 - 02:04

#4 Użytkownik jest dostępny   Dominix1910 

• twitch/dominixtv
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Maj 2020 - 11:44

Tutaj też bardzo zależy jak masz wszystko zamontowane. Ja u siebie na G920 na początku miałem mega problem żeby hamulec do 100% dobić bo on ma taką gumę w środku włożoną aby symulowało prawdziwy hamulec. Wszystko byłoby ok gdybym miał to na czymś takim zainstalowane:

Dodaj obrazek

Wtedy nie boje się że mi się krzesło odsunie itp.
Ja kiere mam obecnie do biurka, to jak z początku jeździłem to się bałem że mi monitor z niego spadnie bo tak ciągnałem kierownice do siebie i niemal że musiałem stawać na hamulcu by go dobić do 100%, teraz sobie wymieniłem sprężyny i jest dzień do nocy.
Więc jak masz coś jak na zdjęciu podobnego to możesz dać mocniejszy, a jak nie to lepiej słabszy bo będzie ci ciężko, zawsze też można sobie w grze skalibrować czułość i nie musisz wtedy fizycznie hamulca do końca wcisnąć by osiągnąć 100%.

Strona 1 z 1