Skocz do zawartości
Vactras92

thermal pad zamiast pasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szykuję się do czyszczenia kompa i pomyślałem także o zmianie pasty. ale trafiłem ostatnio na thermal pady na procesor i zastanawiam się czy warto się tym interesować i jak to wygląda w praktyce może ktoś już to testował ? albo wie chociaż jak to wygląda i jakie różnice temperatur są między pastą a thermal padem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thermal pad vs thermal paste wpisz sobie taką frazę z Google i proszę, masz multum odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

thermal pad vs thermal paste wpisz sobie taką frazę z Google i proszę, masz multum odpowiedzi...

ech... pytanie było kierowane do osób (jeżeli takowe tutaj są) które korzystały z takiego rozwiązania. dlatego podziękuje za tę radę i idź pan sie sam baw z googlem i jego multum odpowiedziami.

Edytowane przez Vactras92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takowych ze świeczką szukać, ale powodzenia. Zamiast czekać aż Ci ktoś odpisze, to samemu nic nie zrobisz? W tym czasie byś poogolował i miał odpowiedź. No ale cóż, lenistwo i brak samodzielności coraz więcej osób dotyka.

Troszkę poczytałem na ten temat pad vs pasta i odpowiedź jest jednoznaczna ;) ;)

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takowych ze świeczką szukać, ale powodzenia. Zamiast czekać aż Ci ktoś odpisze, to samemu nic nie zrobisz? W tym czasie byś poogolował i miał odpowiedź. No ale cóż, lenistwo i brak samodzielności coraz więcej osób dotyka.

Troszkę poczytałem na ten temat pad vs pasta i odpowiedź jest jednoznaczna ;) ;)

za to widzę że pan to ma mnóstwo energii i zapału szkoda tylko że nie do tego co trzeba. powtórzę post jest adresowany do osób które wykorzystały takie rozwiązanie. ale pan musiał przyjść i wytykać ludziom lenistwo. po za tym wszelkie artykuły i filmy jakie znalazłem były w języku angielskim a to jest dla mnie już utrudnienie bo nie znam za dobrze tego języka. Chciał bym też zauważyć że tego typu fora są właśnie od tego żeby można było takie pytania zadawać i odsyłanie mnie do googla nie ma tutaj sensu

Edytowane przez Vactras92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szykuję się do czyszczenia kompa i pomyślałem także o zmianie pasty. ale trafiłem ostatnio na thermal pady na procesor i zastanawiam się czy warto się tym interesować i jak to wygląda w praktyce może ktoś już to testował ? albo wie chociaż jak to wygląda i jakie różnice temperatur są między pastą a thermal padem

 

Jeśli masz na myśli Carbonaut to odpuść sobie. Jedyna zaleta to możliwość wielokrotnego użycia. Temperatury jak na pastach że średnio-niższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie thermal pad-y najczęściej stosuje się w laptopach i to też nie zawsze. Lepsze od tego są miedziane blaszki.

 

Jednym słowem one mają gorszą przepuszczalność temperatury niż pasta, która ma za zadanie wypełniać tylko nierówności w radiatorze/procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Panowie używali? Ponieważ Autora interesuje tylko opinia osób co używali, a nie to co można znaleźć w necie w ciągu 5 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem i szybko zrezygnowałem. Jeśli komuś wystarcza słaba pasta to i Carbonaut będzie OK. U mnie była różnica kilku stopni w porównaniu z Kronautem, a to już sporo.

 

@gilban Ale my tu nie piszemy (chyba) o glutowatych termopadach jak w kartach graficznych, bo to jest kompletne badziewie,tylko o grafitowych termopadach od Thermal Grizzly (w formie takiej jakby tkaniny). Łatwe w utrzymaniu,nie zmieniają właściwości z czasem, łatwe w montażu, ale drogie i mają średnie właściwości termiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem i szybko zrezygnowałem. Jeśli komuś wystarcza słaba pasta to i Carbonaut będzie OK. U mnie była różnica kilku stopni w porównaniu z Kronautem, a to już sporo.

 

@gilban Ale my tu nie piszemy (chyba) o glutowatych termopadach jak w kartach graficznych, bo to jest kompletne badziewie,tylko o grafitowych termopadach od Thermal Grizzly (w formie takiej jakby tkaniny). Łatwe w utrzymaniu,nie zmieniają właściwości z czasem, łatwe w montażu, ale drogie i mają średnie właściwości termiczne.

 

Super odpowiedź, myślę że Autor będzie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super odpowiedź, myślę że Autor będzie zadowolony.

 

na pewno pomógł o wiele bardziej niż pan ;) przynajmniej nie zaśmieca forum swoimi postami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój temat to było zaśmiecanie forum ;)

 

Masz cała jedną osobę, która potwierdza wszystko, co byś wyczytał po wpisaniu frazy w google,nawet w języku polskim,a znalazłbyś to w ciągu minuty...

Tu zacytuję szanowanego użytkownika

"Szanuj prywatny czas użytkowników!

Większość rozwiązywanych tutaj problemów polega na używaniu Google za kogoś!

Zanim zadasz jakieś pytanie na forum, wpisz go najpierw w Google! Szukaj też po angielsku!"

I dopisałbym na końcu, czy sam sobie 4 litery podcierasz czy trzeba Ci pomagać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój temat to było zaśmiecanie forum ;)

 

Masz cała jedną osobę, która potwierdza wszystko, co byś wyczytał po wpisaniu frazy w google,nawet w języku polskim,a znalazłbyś to w ciągu minuty...

Tu zacytuję szanowanego użytkownika

"Szanuj prywatny czas użytkowników!

Większość rozwiązywanych tutaj problemów polega na używaniu Google za kogoś!

Zanim zadasz jakieś pytanie na forum, wpisz go najpierw w Google! Szukaj też po angielsku!"

I dopisałbym na końcu, czy sam sobie 4 litery podcierasz czy trzeba Ci pomagać ...

i widzę że pan wziął sobie za punkt honoru aby uświadomić każdego użytkownika że jego pytanie jest zaśmiecaniem forum i że powinien użyć google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zmarnowałeś czasu komuś, co mógłbyś zrobić sam?

I tak to jest zaśmiecanie forum, ponieważ ww cytat jak Ci nie dał nic do zrozumienia, no to sory, wybacz, przepraszam że jesteś tak nieporadny... Jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...