Skocz do zawartości
panicz patryk

Karta poci się w dwóch miejscach.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Wczoraj wieczorem otworzyłem kompa aby go wyczyścić i pozbyć się karty dźwiękowej.

 

Przy okazji zauważyłem plamy na backplate karty graficznej. Sprawdziłem możliwość innego źródła tych plam ale nic nie znalazłem. Z info, które wyszukałem w necie wynika, że to normalna sprawa i że jest to jakiś silicon z padów termo przewodzących.

 

Dbam o temperatury, karta nie osiąga więcej niż ~64 stopni. Pare razy zdarzyło się 78, kiedy szukałem ustawień podczas oc i następnie grania z tymi ustawieniami.

 

Karta w idlu ma 41 stopni.

 

Kupiłem ją 15 miesięcy temu, ze sklepu.

 

Jest na gwarancji.

 

Czy powinienem się martwić? Warto skontaktować sie z EVGA?

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przeczytałeś jest to silicon z termopadów wypływa on bo są one kiepskiej jakości i stąd problem.

 

Większy problem natomiast robi się gdy ten płyn obsiądzie kurzem wtedy zaczyna przewodzić prąd ...

Nie muszę wyjaśniać co wtedy się z kartą stanie prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym pisał do EVGA, miałem coś takiego i spaliłem kartę... a u Ciebie patrząc na zdjęcia raczej nie jest raczej czyszczone co tydzień w obudowie. Z tym ze mi serwis przyjał na gw

Edytowane przez przemekpsp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przeczytałeś jest to silicon z termopadów wypływa on bo są one kiepskiej jakości i stąd problem.

Jak już to olej silikonowy wink.gif Co do przewodzenia to bym nie przesadzał, nie zdarzyło mi się by brud+ olej silikonowy spowodował coś groźnego i nie mam na myśli tylko kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to olej silikonowy wink.gif Co do przewodzenia to bym nie przesadzał, nie zdarzyło mi się by brud+ olej silikonowy spowodował coś groźnego i nie mam na myśli tylko kart graficznych.

 

Jeśli już to silikon termo przewodzący nie ma czegoś takiego jak olej silikonowy, ale nie ma to w tej dyskusji znaczenia :thumbup:

 

Brud przewodzi prąd i tyle a na tym silikonie będzie się on zbierał i to jest istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Hi Pat,

 

Thank you for contacting Technical Support and providing images from your Graphics card.

As per the attached picture, the oily marks are from thermal substance, which is contained in the thermal pads of the Graphics card, which is not electrically conductive and Graphics card is safe to use.

You can clean this excessive oil with alcohol based solutions. do you have any other issue with Graphics card ?

Please feel free to contact if you need any further information.

 

Regards

EVGA"

 

Nie dopisałem tego:

 

 

Napisać, że szkoda mi alkoholu na czyszczenie grafy..., czy drążyć dalej i poprosić o wymianę padów?

 

Nigdy nie wysyłałem sprzętu elektronicznego na gwarancje.

Edytowane przez panicz patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu ja wysylac na gwarancje, wymienia i znowu wyplynie. Szkoda tez czasu. Wyczysz to najzwykleiszym izo i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu ja wysylac na gwarancje, wymienia i znowu wyplynie. Szkoda tez czasu. Wyczysz to najzwykleiszym izo i tyle.

 

Tak zrobię. Wyciągnę cała i na spokojnie popatrzę i przetrę alko.

 

Po kilku dniach sprawdzę i prawdopodobnie dam znać jak to wygląda.

 

 

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed czyszczeniem

 

b4-cleaning.jpg

 

Po czyszczeniu. Nadal widać plamy. :mad2:

 

cleaned.jpg

 

 

Karta ponownie zainstalowana.

 

installed.jpg

 

 

Ciekawe jak często będe musiał powtarzać tą czynność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niefajna sytuacja bo pewnie cię to dręczy że te plamy tam są nawet po czyszczeniu :) Tak z ciekawości po co ci grill na tym wentylatorze który dmucha do środka? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niefajna sytuacja bo pewnie cię to dręczy że te plamy tam są nawet po czyszczeniu :) Tak z ciekawości po co ci grill na tym wentylatorze który dmucha do środka? :E

 

Niestety, bo kiedy zdecyduję się na sprzedaż karty to plamy będą problemem.

 

 

Grill jest po to aby podczas zabawy z kablami jakiś kabelek "przypadkowo" nie dostał się we wiatrak. Myślisz, że powinienem odwrócić wiatrak tak aby wydmuchiwał ciepłe/gorące powietrze pod obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, bo kiedy zdecyduję się na sprzedaż karty to plamy będą problemem.

 

 

Grill jest po to aby podczas zabawy z kablami jakiś kabelek "przypadkowo" nie dostał się we wiatrak. Myślisz, że powinienem odwrócić wiatrak tak aby wydmuchiwał ciepłe/gorące powietrze pod obudowę?

Nie :E tylko abyś odkręcił grill z tego wentylatora bo tylko sprawia że wentyl jest głośniejszy więc jest zbędny, jak przewody dobrze ułożysz to nic ci tam nie wciągnie i nie zmieli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :E tylko abyś odkręcił grill z tego wentylatora bo tylko sprawia że wentyl jest głośniejszy więc jest zbędny, jak przewody dobrze ułożysz to nic ci tam nie wciągnie i nie zmieli :D

 

 

Fakt nie pomyślałem o tym. Z drugiej strony to może być wina obudowy. Jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy że karta ma te plamy ? :E bez jaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...