Skocz do zawartości
as1970

Mechanik do 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki mechanik polecicie do 700 zł? Gdzieś na Reddit przeczytałem, że liczą się tylko marki takie jak Cooler Master, Ducky i tym podobne (takie mało znane w Polsce) oraz, że reszta brandów to szrot. Miałem już zamówionego Corsaira K70 RGB, ale odmówiłem, bo gość napisał, że Corsaira jakość ssie i jest przedrożony.

 

Rozważałem nawet coś tańszego (jakiś HuperX FPS Alloy czy coś). Jest taki wybór, że nie wiem co wybrać. Do tej pory używałem: CMStorm QuickFire Ultimate Cherry MX Brown -> Byłem z niej mega zadowolony, mam ją od 2014 roku, działa i teraz służy w biurze mimo jednego prania w zmywarce. W domu używam Logitecha G413 Carbon, z którego nie jestem zadowolony, bo wypadają mi z niego klawisze i przełączniki też jakieś takie se, natomiast sama budowa całkiem całkiem.

 

Oczywiście chciałbym RGB i pełnowymiarową klawiaturę z numpadem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I bardzo dobrze, że wstrzymałeś się z Corsairem. Generalnie Corsair to przerost formy nad treścią za niedorzeczne kwoty. CM wypada lepiej w kwestii niezawodności + grają oszczędniej z niepotrzebnymi bajerami. Półkę nad nimi jest Vortex, Ducky. Dwie półki nad nimi jest Leopold - uznawany za najlepsze fabrycznie produkowane mechaniki. Moim zdaniem słusznie - sam posiadam jednego. Blisko topu jest też Varmilo. Polecam jeżeli chcesz postawić na solidność wykonania. Nie wiem tylko czy znajdziesz model RGB.

 

Szukać takiego sprzętu można głównie na candykeys i mykeyboard.eu

Edytowane przez FireHawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że wstrzymałeś się z Corsairem. Generalnie Corsair to przerost formy nad treścią za niedorzeczne kwoty. CM wypada lepiej w kwestii niezawodności + grają oszczędniej z niepotrzebnymi bajerami. Półkę nad nimi jest Vortex, Ducky. Dwie półki nad nimi jest Leopold - uznawany za najlepsze fabrycznie produkowane mechaniki. Moim zdaniem słusznie - sam posiadam jednego. Blisko topu jest też Varmilo. Polecam jeżeli chcesz postawić na solidność wykonania. Nie wiem tylko czy znajdziesz model RGB.

 

Szukać takiego sprzętu można głównie na candykeys i mykeyboard.eu

 

A z takich bardziej dostępnych rzeczy co byś wziął? Bo generalnie te egzotyczne marki są tylko do zamówienia zza granicy, a jednak potrzebuję klawiaturę na wtorek i chciałem coś zamówić jeszcze dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powyżej 500 zł. nie ma sensu nic kupować w Polsce - za granicą jest o wiele lepszy rynek.

 

https://www.komputronik.pl/product/585305/cooler-master-masterkeys-ck550-gateron-blue.html?gclid=EAIaIQobChMI78DJ367M6QIVErLVCh0X5QbmEAQYAiABEgI6ifD_BwE

 

Masz coś takiego, Gaterony są jakościowo takie same jak Cherry MX lub nawet lepsze? Ogólnie jest to ich konkurent, a nie produkt minimalnie gorszy jak Kailh.

 

Możesz też kupić coś od LG tylko Twoja klawiatura ma zapewne Romer-G, których jedyną zaletą jest cisza. Nowsze przełączniki GX już lepiej się sprawują: https://www.euro.com.pl/klawiatury/logitech-klawiatura-dla-graczy-logitech-g512-se.bhtml?gclid=EAIaIQobChMImZWcjbHM6QIVF53VCh0OrwrjEAYYASABEgIHevD_BwE&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powyżej 500 zł. nie ma sensu nic kupować w Polsce - za granicą jest o wiele lepszy rynek.

 

https://www.komputronik.pl/product/585305/cooler-master-masterkeys-ck550-gateron-blue.html?gclid=EAIaIQobChMI78DJ367M6QIVErLVCh0X5QbmEAQYAiABEgI6ifD_BwE

 

Masz coś takiego, Gaterony są jakościowo takie same jak Cherry MX lub nawet lepsze? Ogólnie jest to ich konkurent, a nie produkt minimalnie gorszy jak Kailh.

 

O tej klawiaturze czytałem opinię, że można wcisnąć MAX 6 klawiszy na raz. Rozważałem ją szczerze mówiąc, ale wiem, że bywa iż wciskam więcej klawiszy na raz i... wolałbym uniknąć kłopotu.

 

Co do LG, to boję się znów wypadających klawiszy. Autentycznie jedynka,dwójka i WSAD zaczęły mi się przyklejać do palców podczas gry i wypadać, a spróbuj lekko zachaczyć biurko, to masz do składania klawiaturę od nowa. :)

Edytowane przez as1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sorry, posrało mi się z Cooler Master MasterKeys MK750. Cóż w takim razie chyba będzie brana ta CK550. Rozumiem, że nie warto brać nic droższego? :D

 

No i jakie przełączniki wybrać, blue, brown czy redy?

Edytowane przez as1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli zakupy lokalne, to tak jak poleca kolega wyżej - CM. Twoje doświadczenia z Logi pokrywają się z tym co o nich ogólnie słychać od dłuższego czasu. Bardzo wyczuwalnie polecieli z jakością. Przykre, zwłaszcza jak wspominam MX518 kupione 15 lat temu ; )

 

Co do przełączników Gaterona - Yellow jest świetnym switchem liniowym, bijącym Redy od obu producentów. Ma liniową progresję oporu w nacisku, tzn. taką samą kiedy zaczynasz przykładać nacisk na klawisz, jak i kiedy już wyciskasz go do dna - co jest unikatowe i wypada wyjątkowo przyjemnie w odbiorze. Do tego lepszy, gładszy plastik z wersji milky (górna część obudowy przezroczysta, dolna biała).

 

Cherry ma lepszego ciężkiego liniowca - Blacka, pod warunkiem że wyszedł im z fabryk po retoolingu maszyn - te modele switchów chodzą bardzo przyjemnie i gładko (średnio od roku/dwóch lat produkują już na wymienionych maszynach produkcyjnych, ale można trafić produkty z leżakami magazynowymi jeszcze).

 

Ponownie Brown jest lepszy u Gaterona.

 

W każdym innym przypadku gdzie switche są porównywalne, wybrałbym jednak Cherry ze względu na niezawodność. Ale nie oznacza to że Gateron jest w tej kwestii ułomny - po prostu Cherry mają tradycje sięgającą dziesięcioleci i jest to jednak produkt niemiecki vs chiński.

 

 

Edit: Weź jeszcze pod uwagę Razer Huntsman. Wypuścili całkiem ciekawe autorskie switche optyczne. Mają potencjał na bycie trwałymi, ze względu na brak styków elektrycznych w samych przełącznikach.

Edytowane przez FireHawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio Razer? Rozważałem, bo mam Razera Deathaddera v2 i pasowałby do kompletu, ale Razer jest znany z gównianych klawiatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio Razer? Rozważałem, bo mam Razera Deathaddera v2 i pasowałby do kompletu, ale Razer jest znany z gównianych klawiatur.

 

LG i Razer to nie badziewie pokroju Genesisa. Ich produkty są droższe i różnie z nimi bywa.

 

Przemyślałbym przy 700 zł. zagraniczny rynek i pytanie jeszcze do czego Ci klawiatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam Corsaira od 2 lat i jakoś sobie go chwale jedynie podkładka pod nadgarstek przydała by sie ze skóry, choć ta gumowana też spoko wygodna.

Do tej pory nic mi sie nie zużyło klawiatura jak nowa ze sklepu nie ma śladu użytkowania.

Jedynie programik ICue robi mi problem od jakiego czasu a mianowicie podnosi napięcie procesora tak że stale jeden rdzeń ma 1.440V.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG i Razer to nie badziewie pokroju Genesisa. Ich produkty są droższe i różnie z nimi bywa.

 

Przemyślałbym przy 700 zł. zagraniczny rynek i pytanie jeszcze do czego Ci klawiatura?

 

Dużo pisania w pracy (maile), a po godzinach gram FPS/MOBA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem zwolennikiem Razera ale od dwóch lat produkty mają bardziej przemyślane + wygląda na to że zaczynają celować w odrobinę bardziej świadomego odbiorcę (mniej krzykliwa stylistyka?). Moim zdaniem podbili górną półkę myszy (Viper Ultimate), a te autorskie switche w klawiaturach są na papierze znacznie sensowniejsze niż Logitechowe niewypały (jakość, niepasujące do żadnych standardów mocowanie keycapsów które w dodatku często się łamie, itd...).

 

Oczywiście lepiej zrobiłbyś sięgając po klawiatury wymienione na początku, ale jeśli nie masz takiej możliwości to Razer/CM/HyperX ujdą. Corsair za nimi. A Logitech sprowadził swoją pozycję do totalnych ogonów - tak, jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem zwolennikiem Razera ale od dwóch lat produkty mają bardziej przemyślane + wygląda na to że zaczynają celować w odrobinę bardziej świadomego odbiorcę (mniej krzykliwa stylistyka?). Moim zdaniem podbili górną półkę myszy (Viper Ultimate), a te autorskie switche w klawiaturach są na papierze znacznie sensowniejsze niż Logitechowe niewypały (jakość, niepasujące do żadnych standardów mocowanie keycapsów które w dodatku często się łamie, itd...).

 

Oczywiście lepiej zrobiłbyś sięgając po klawiatury wymienione na początku, ale jeśli nie masz takiej możliwości to Razer/CM/HyperX ujdą. Corsair za nimi. A Logitech sprowadził swoją pozycję do totalnych ogonów - tak, jest tak źle.

 

Cóż... zamówiłem Razera Huntsmana Fullsize (numpad jest niezbędny dla mnie) i Keycapy PBT od Razera w komplecie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Fermi to był problem sprzętowy zbyt niskie ustawione napięcie na GPU dla niektórych sztuk. Problem dotyczył głównie kart z niskim ASIC. W momencie kiedy NV mocno poprawiła stery to była dosłownie plaga w przypadku podkręconych modeli.
    • Dobra zaraz spróbuje i coś naskrobie.
    • Nie no to już jest po prostu dramat myślowy... Chłopskiego rozumu opartego o szczątkowe informacje nic nie pokona. Bo przecież walić dziesiątki lat globalnych pomiarów satelitarnych na podstawie których zweryfikowano poprawność wielu danych. Walić w ogóle całą metrologię, a rozpatrywanie 70 lat (nie 50) to przecież za krótki okres czasu by wychwycić w ogóle trendy jak zmienia się lokalny klimat w wyniku rozwoju przemysłowego na danym terenie i jak pewne zjawiska globalne również na niego wpływają całościowo   Po czym samemu dać wykres, w którym widać znacznie szybszą linię wzrostu po tak zwanej małej epoce lodowcowej, niż po wszystkich pozostałych, po których często były różne dość poważne zjawiska naturalne, a po małej epoce lodowcowej w zasadzie głównym czynnikiem jest rozwój przemysłowy... Ponadto kwestionujesz pomiary pokazując jednocześnie model oparty o badania słojów drzew skorygowany obliczeniowo pochodzący z 2005 roku, który na przestrzeni 20 lat został dopracowany, a przede wszystkim zaczęto szukać informacji co spowodowało tak zwany średniowieczny okres cieplny. Tylko zestaw to sobie z danymi aktywności wuklanicznej i promieniowania słonecznego w tym okresie. Znów wyjdzie że przyczyna była naturalna. Co więcej drugi wykres który to sugerujesz jako ten dla zwolenników teorii o globalnym ociepleniu, uwzględniał wyłącznie badania słojów drzew i został dawno odrzucony... No ale tak, miarka z dokładnością do dziesiątych części milimetra w ciągu 50 lat zmieniła się nie do poznania, tak jak pomiary temperatury z dokładnością do dziesiątych części stopnia Celsjusza, więc pomiary należy wywalić   Ile jeszcze wygibasów tutaj się odwali, których przyczyną będzie niekompletność informacji lub brak chęci do poszukania a jedynie wyszukiwanie tego co pasuje?    
    • Złapanie i odesłanie to nie takie proste. Estonia to sobie mówiła i szybko się z tego wycofała dlatego dziwi mnie wypowiedź polskiego ministra. Zobaczymy.
    • Przecież na lolegro masz tego w pyte od 10pln wzwyż
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...