Skocz do zawartości
bociex47

DDR 3 zbija takty.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ustawiam w biosie taktowanie pamięci na 1600 , po restarcie często same zmieniają się na 1333 , dlaczego tak się dzieje? Baterie wymieniałem na płycie.

 

ustawione : przed

 

po : po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz nietypowy rozmiar pamięci i stary sprzęt.

W moim komputerze był problem z prawidłowym uruchomieniem 16GB w podobnym zestawie na sensownych częstotliwościach. Działało dopiero po redukcji pamięci lub dość mocnym podbiciu napięć.

 

To jest trochę taki problem, że trzeba siąść i kombinować (albo przyjdzie ktoś mądrzejszy ode mnie i od razu będzie wiedział ;) ).

Na początek sprawdziłbym, czy system wstaje z 1600 na bardziej rozsądnej konfiguracji pamięci. W swoim poście niestety nie zdecydowałeś się na opisanie konfiguracji komputera. Odpal z jedną kością ram. Potem z dwiema, jeśli uzyskasz symetryczny dual channel. Jeśli wszystko będzie ok, to odpowiedzią jest "korzystaj z dual channel na 2 kościach i ewentualnie wymień ram na bardziej odpowiedni do twoich potrzeb". Jeśli tu masz 3 kości lub 8+4, pozostaje podnoszenie napięć pamięci.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widać że masz 12 gb. W jakiej konfiguracji? Jakie kości dokładnie? Może system czy tam płyta wraca do deflautowych ustawień, bo coś nie tak. Najpierw napisz jakie pamięci.

 

A na 99% dzieje się tak, że po restarcie kości z automatu wracają do wartości najwolniejszej kości.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak kości :

 

DDR3 geil 2x 4gb 1333 cl9

 

DDR3 kingston 2x 2gb 1333 cl9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal te 2gb kości i podkręcaj te 4gb. Wtedy uzyskasz oczekiwany efekt. Między 8 gb, a 12 nie zobaczysz różnicy, tym bardziej jak grasz. Tak n chłopski rozum, albo 2x4 albo 2x8, łączenie tym sposobem jaki masz nic Ci nie daje,a nawet gorzej na tym wychodzisz, pomimo 12gb łącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wydaje mi się ? specjalnie dorzuciłem te 4 GB bo cod warzone byl niegrywalny...te dorzuciłem bo miałem 2 GB w szafie i dokupiłem.za grosze 2gb. Nie chce ładować więcej w ta platformę bo planuje przesiadkę za parę miechow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz te pamięci wsadzone? I jaka dokładnie platforma. Przy odpowiednim ustawieniu i podbitych napięciach jest szansa że nie będzie zrzucać do wartości SPD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No geile w dual i kingstony w dual. I7 3770 na msi b75a-ga43. Ustawiałem napięcie 1.65 i opóźnienia na 9 i 12 na sztywno.

Edytowane przez bociex47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...