Skocz do zawartości
Duke Nukem 56

eMAG - problemy, prawdopodobnie sklep upadł, co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie takie jak w tytule, co zrobić skoro chcę wysłać kartę na gwarancję faktury mam, wszystko mam, a po prostu nie da się bo nie mogę uzyskać formularza. Ich strona internetowa prawdopodobnie umarła, numer telefonu ponoć nie istnieje, a e-mail podobnie.

 

Można jakoś sprawę zgłosić do urzędu ochrony praw konsumenta lub ogólnie sprawę ogarnąć, bo karta padła - prawdopodobnie pamięci (RX 580 XTR AORUS 8GB) a gwarancja jeszcze do września 2021, więc wszystko jest cacy. Pisałem do allegro, to generalnie nie ogarnęło sprawy, napisało do typa który mi to sprzedał, a nie do eMAG więc pomoc z allegro chyba odpada, bo albo tam są nie kumaci, albo serio nie mogą pomóc.

 

Gigabyte chce aby zgłosić reklamację poprzez sklep, bezpośrednio przez niego mówią, że nie bo tak :/. Pomocy, bo bawię się w to już 5 dni i nadal nie mam wyjścia, mam nadzieję, że temat daje w odpowiednim temacie.

 

https://www.emag.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak, każdemu wyświetli, ale spróbuj uzyskać formularz reklamacji czy zwrotu lub zadzwonić do nich - nie da się, pytałem się kolegów na discordzie, mieli tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwórz tam konto i będąc zalogowanym ponownie spróbuj skorzystać z formularza. Jak nie pomoże, to napisz do nich maila albo zadzwoń w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem konto 5 dni temu, od założenia próbuję się skontaktować i nic. Mail został wysłany, ale 2 dni później dostałem odpowiedź, że nie dotarł, a ich numer telefoniczny nie istnieje, a przynajmniej tak jest mówione gdy do nich się dzwoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja sie moge normalnie zalogowac i wszystko dziala, numer telefonu nie funkcjonuje w weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pokaż czy wyświetla Ci formularz reklamacji.

 

Nie mam nic kupione w ostatnich 3 latach, mam tylko komunikat Brak produktów, które możesz zwrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wywala na główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Formularz nie działa, było niedawno pisane że eMag (Agito) kończy działalność.

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co mam w związku z tym zrobić? Sklep ma wywalone na ich klientów bo kończy działalność w Polsce i essa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

emag już zamieciony. reklamacje jedynie bezpośrednio u producenta, można też próbować przez hurtownię z jakiej brali towar ale to wymaga niezłego śledztwa i dobrej woli tejże hurtowni. czasami też da się przez partnera, np komputronik jako partner gigabyte realizował kiedyś pośredniczenie w reklamacjach gwarancyjnych z gigusiem, np jak towar firmy seasonic to można spróbować dogadać się z proline, jako ich partnerem, aby pośredniczyli, itp.

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

emag już zamieciony. reklamacje jedynie bezpośrednio u producenta, można też próbować przez hurtownię z jakiej brali towar ale to wymaga niezłego śledztwa i dobrej woli tejże hurtowni. czasami też da się przez partnera, np komputronik jako partner gigabyte realizował kiedyś pośredniczenie w reklamacjach gwarancyjnych z gigusiem, np jak towar firmy seasonic to można spróbować dogadać się z proline, jako ich partnerem, aby pośredniczyli, itp.

 

@ghs I takie odpowiedzi są najlepsze, bardzo dziękuję. Chciałem właśnie bezpośrednio u producenta, ale Gigabyte odpisał mi, że mam to zrobić tam gdzie karta była kupowana, ale jak widać teraz nie da się więc zostają alternatywy. Mam więc spróbować z komputronikiem, skoro sam producent nie pozwala mi u siebie bezpośrednio zareklamować karty?

Edytowane przez Duke Nukem 56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghs I takie odpowiedzi są najlepsze, bardzo dziękuję. Chciałem właśnie bezpośrednio u producenta, ale Gigabyte odpisał mi, że mam to zrobić tam gdzie karta była kupowana, ale jak widać teraz nie da się więc zostają alternatywy. Mam więc spróbować z komputronikiem, skoro sam producent nie pozwala mi u siebie bezpośrednio zareklamować karty?

 

tak było kiedyś:

https://forum.purepc.pl/topic/302798-komputronik-po%C5%9Bredniczy-w-realizacji-reklamacji-p%C5%82yt-g%C5%82%C3%B3wnych-i-kart-graficznych-gigabyte/

jak jest dziś, to musisz sam podrążyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, bardzo dziękuję. Napiszę jeszcze raz do producenta na jakiej podstawie nie mogę u niego bezpośrednio zgłosić reklamacji na podstawie gwarancji, ciekawe jaki poda dokładnie powód, skoro 3 lata gwarancji są producenta a nie sklepu z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak giguś to jest duża szansa że dystrybutorem był YAMO:

https://www.yamo.pl/o-firmie/

zadzwoń, jak miło zagadasz to sprawdzą serial number sprzętu i jak od nich to mogą się podjąć pośredniczenia, przynajmniej mi kiedyś się ta akcja u nich udała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik później już nie chciał w niczym pośredniczyć (nawet odpłatnie) ale ponieważ ostatnio o mały włos uniknęli upadłości to może coś się zmieniło. Bardzo chętnie przeczytam jak to obecnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dam informacje tutaj na forum jak to się rozwinie, ale za pewne wszystko będę załatwiać jutro, bo dzisiaj niedziela to nie ma sensu zawracać im głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem od DjXbeat to on podobno reklamował przez jakąś lokalną firmę, zapytaj może dowiesz się szczegółów.

Ja wiem tylko że jak pisałem do Gigabyte w sprawie RTX i tej czteroletniej gwarancji którą dawali, to usłyszałem że oni nie przyjmują od osób prywatnych żadnych reklamacji, i wszystko trzeba załatwiać w miejscu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za informację z nim również się skontaktuje.

 

 

Gigabyte napisał właśnie mi to samo kiedy zadałem im to pytanie. Gwarancja producenta 3 czy 4 lata, sklepu 2 lata, ale masz reklamować przez sklep, bo tak, gdzie w tym sens? Pomijając to, że sklepy które zakończyły swoją działalność/upadły powinny ogarniać swoje strony internetowe, a nie jak to jest obecnie.

No i najciekawsze jest z tego wszystkiego to, że eMAG z tego co widzę w innym kraju czy krajach normalnie działa, a w Polsce dupa.

Edytowane przez Duke Nukem 56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyśmiewany przez wielu esc.pl zachował się jednak z większą klasą bo tam nadal jest dostępny mail dla zgłoszeń serwisowych, a w końcu zgodnie z prawem firma jest odpowiedzialna dwa lata z tytułu rękojmi.

 

Zgadza się, z tego co mi napisał już nie pamiętam kto, producent oferuje dwa lub trzy lata gwarancji, i do dystrybutora należy wybór przez ile będzie pośredniczył w tej gwarancji.

U nas można usłyszeć bajki że Gigabyte przyjmuje na gwarancję po numerach seryjnych, a tak po prostu nie jest, rozmawiałem zarówno z samym Gigabyte Global jak i polski serwisem, i wszyscy mówią to samo, nie rozmawiają z klientem końcowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe na jakiej podstawie prawnej jest to uwarunkowane. U EVGA wiem, że można mieć bezpośredni kontakt z producentem, ale to EVGA ono zawsze szło na rękę.

Edytowane przez Duke Nukem 56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u EVGA też już bal się skończył, plomby na kartach i wymóg posiadania dowodu zakupu żeby kartę zarejestrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...