Skocz do zawartości
Kethael

Laptop ~2500zł dla nauczyciela

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od jakiegoś czasu nie śledzę nowości i nie orientuję się jak tam obecnie procki w laptopach, więc bardzo proszę o pomoc.

Szukam laptopa do około 2500zł (możliwe kilka stówek różnicy w tą bądź w tą stronę, byleby bez przesady). Generalnie laptop ma być dla nauczyciela, więc zastosowania typowo biurowo (80%) multimedialne (jakiś film, wideo-konferencje itp 20%). Zero gier. Używany głównie/jedynie w domu.

 

Poza tym:

- płynna praca,

- rozmiar standardowy około 15"

- dobra kultura pracy, porządne wykonanie

- znośna kamerka i mikrofon

- dysk co najmniej 500GB (najlepiej SSD)

- Windows 10

 

Z góry dzięki za propozycje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że za 2500zł ciężko będzie o coś sensownego, póki co znalazłem takie propozycje, co sądzicie?

 

I pytanie czy w Matebooku D15 idzie dodać drugi dysk? Nie mogę znaleźć info o nowym modelu.

 

https://www.x-kom.pl/lista/nhrscpeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do D15 nie dołożysz drugiego dysku.

Nieco mniejszy jest jeszcze D14:

Huawei MateBook D 14 R5-3500/8GB/512/Win10 srebrny 2899zł

W tym wypadku otrzymujesz ekran o przekątnej 14", ale jest tu też podświetlana klawiatura. Całość jest do tego dosyć lekka, bo waży 1,38kg. Jest tu też system operacyjny oraz przyzwoite wykonanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion 15 Ryzen 7-3700/8GB/512/Win10 Silver 3099 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, przyzwoity procesor 4 rdzeniowy, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura pełna z wydzieloną numeryczną.

 

Ewentualnie z nowości Acer Swift 3 R5-4500U/8GB/512/W10 Srebrny 2999 zł

MAtryca FULL HD matowa IPS, nowy procesor mobilny AMD 6 rdzeniowy, większy dysk SSD PCie, wygodna podświetlana klawiatura, solidna aluminiowa obudowa przy tym lekki i mobilny. Zintegrowana grafika Vega 6 na poziomie MX250, bardzo dobre wyniki pracy na baterii przy takiej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie!

 

Bardzo fajne propozycje. Generalnie w tym przedziale i do tych zastosowań na jaki procek byście postawili, bardziej Ryzeny? Widzę w podobnej cenie są też nowe Intele i5-1035G1, będzie w praktyce różnica w kulturze/wydajności biurowo-multimedialnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie różnica pomiędzy zwykłym R5, a niskonapięciowym i5. Wydajnie lepiej wypada i5-10 generacji. Od siebie dorzucę przyzwoity model Asusa właśnie z tym procesorem, 512GB SSD, 8GB RAM i matrycą IPS za 2700zł. Solidna obudowa z tworzywa sztucznego i wysoka kultura pracy.

ASUS X509JA-BQ084T 15,6" Intel Core™ i5-1035G1 - 8GB RAM - 512GB Dysk - Win10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za polecenie. Czym ten Asus różni się od tego?

 

ASUS X509JA-BQ242 i5-1035G1/8GB/512/W10

 

Widzę, że mają różne oznaczenie kodowe, ale podzespoły dokładnie takie same. Z tym, że jeden jest 300zł droższy i jest wyraźnie lżejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za polecenie. Czym ten Asus różni się od tego?

 

ASUS X509JA-BQ242 i5-1035G1/8GB/512/W10

 

Widzę, że mają różne oznaczenie kodowe, ale podzespoły dokładnie takie same. Z tym, że jeden jest 300zł droższy i jest wyraźnie lżejszy

 

Inny kod producenta, możliwe, że są tam zamontowane inne matryce. Vivobooki posiadają przeciętny układ chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten model to ma nie tyle przeciętny co powiedziałbym że nawet b.słaby układ chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieznacznie lepszy jest Intel, ale gdybyś miał brać model z badziewną matrycą w kiepskiej jakości obudowie, to lepiej wybrać porządną konstrukcję z Ryżem. Chcesz laptop 14", czy 15,6".

Huawei MateBook D15 R5-3500/8GB/256/Win10 szary 2599zł

Dobrze wykonany jest MateBook. Ma jedyny malutki minus o którym warto wspomnieć a mianowicie nie ma podświetlenia klawiszy. Ma go natomiast mniejszy D14. Lutowanym ram-em raczej bym się nie przejmował, bo jest to bardzo często wykorzystywane rozwiązanie w laptopach takich jak MacBook, czy ZenBook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Rozmiar raczej bym celował w 15.6", chociaż jakby był jakiś fajny 14" to też rozważę. Ten D15 rozważam, ale muszę mieć albo dysk 512 GB, albo możliwość dorzucenia drugiego. Widzę, że D15 jest też w wersji z większym dyskiem, ale już za 500zł więcej, słabo opłacalne.

 

Mam też voucher od HP, bo poprzedniego lapka miałem właśnie HP, może dzięki temu jakiś HP się bardziej opłaci?

 

Myślałem nad tym jeszcze:

https://www.x-kom.pl/p/538324-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-1035g1-8gb-256-win10-silver.html - tutaj pytanie czy ma miejsce na drugi dysk 2.5"?

 

ewentualnie Ryzen:

https://www.x-kom.pl/p/560454-notebook-laptop-156-hp-15s-ryzen-5-3500-8gb-512-win10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy model jest wyższą serią, lepsza matryca, wykonanie, wyposażenie. Zresztą podałem Ci ten sam model, tylko w konfiguracji Ryzen

https://forum.pclab.pl/topic/1312917-Laptop-~2500z%C5%82-dla-nauczyciela/page__p__15918855entry15918855

Moim zdaniem jest to dobry wybór.

 

 

Dzięki! A nie wiesz czy ten HP ma miejsce na drugi dysk? Nie mogę znaleźć info. Jak ma, to go biorę na stówę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...