Skocz do zawartości
Grom-Felix

Sugestie opinie o ASus VIII Formula

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

witam mam pytanie poniewaz bardzo malo testow jest tej plyty . Czy polaczenie 3900x + 4x8 gb 3200Mhz i 5700 RX takie polaczenie bedzie dobre ? Aktualnie mam b450 tomahawk jednak jest za slaba do OC mialem na oku inna jednak problem z dostepnoscia ta plyta byla w 24h. Jak myslicie warto ja zakulic czy strata pieniedzy ? Myslalem na nowymy b550 ale nie wiadomo kiedy sie pojawia. Ta plyte po znizkach moge miec do 380 gbp gdzie sklepowa to 550 gbp.

 

ASUS ROG Crosshair VIII Formula ATX Motherboard - AMD X570 Chipset - Socket AM4

Edytowane przez Grom-Felix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś nad b550, a kupujesz topową płytę x570?

Nawet za te 380 funtów, to jeżeli celem jest jedynie poprawa sekcji zasilania, to można wybrać np. Asusa STRIX X570-E GAMING/Pro WS X570-ACE, a nawet TUF GAMING X570-PLUS, jeżeli zostajemy na Asusie.

Pytanie - czym objawia się to, że twoja aktualna płyta jest za słaba? B450 TOMAHAWK MAX nie nadaje się do jakiegoś ekstremalnego OC, ale OC Ryzen 3900x w granicach rozsądku i dobrze wentylowanej budzie, powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zamiarem bylo wycisnac ile sie da z tego 3900x jednak chyba juz doszlo do mnie ze trafilem na wadliwa sztuke albo cos zle robie.

 

Co do b450 sadzilem ze jest za slaba poniewaz / na 16 gb ramu udalo mi sie ustawic stabilnie 3800-1900 1:1 bez bledow itp jednak co do procka to tylko 4.0 przy 1.38 v i temp wysokie nic wiecej sie nie dalo. Jak dolozylem kolejne 16 gb ramu to niestety musialem zadowolic sie jedynie 3200 bez oc bo plyta nie startowala. myslalem ze ramy ale po przemiance ze starych na nowe ruszylo na 3800-1900 1:1 .

 

Co do x570 oczywiscie to samo ramy ruszyly jednak procek nic nie idzie. w stocku dziala normalnie ale przy oc krzaczy na 4.2 przy ponizej 1.38 v przechodzi pare benchamrkow ale wywala w grach i nie przechodzi testu stresowego.

 

Wiec szkoda mam 30 dni na zwrot wiec jeszcze potestuje jednak chyba problem mogl byc w procku ze nie chcial sie krecic a nie w slabej plycie ? moze byc taka opcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jak podkręcasz?

Wyłączasz PBO oraz boosta w biosie?

Próbowałeś podkręcać z poziomu Ryzen Mastera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkrecania to tak jak na filmikach. Podnosze ratio i zmieniam vol na core nic wiecej. Aktualnie dziala od kilku dni na 4.2 1.28v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rdzenie ?

Jakie masz temp. w czasie grania w coś co wykorzystuje wszystkie rdzenie ? np: wolfenstein youngblood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkrecania to tak jak na filmikach. Podnosze ratio i zmieniam vol na core nic wiecej. Aktualnie dziala od kilku dni na 4.2 1.28v

 

 

Pokaż ustawienia z biosu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o temperatury to w spoczynku 38 stopni w grach do 65 stopni co do ustawien sa one okrojone bo zabardzo nie znam sie na oc bazuje na filmikach ale ogolnie ustawilem tak

 

ed9192088788be46med.jpg

 

75a24050e28ca154med.jpg

 

8adf3d6f1ac2ba8bmed.jpg

 

1ee20650e9566804med.jpg

 

jesli ktos ma porade jak np ustawic ram to prosze bardzo bo na tej plycie nic mi nie idzie ram moze ze zle ustawiam ale na poprzedniej b450 tomahawk udalo mi sie ramy ustawic na 3800 z flc 1900 czyli 1:1 + timingi ktore podeslal kolega z forum i dzialaly tutaj niestety nie wiem jak to ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio zmieniałeś płytę główną, żeby ustawić 4,2GHz na 1,28V ?

Na tomahawk nie dało się tego zrobić ? :hmm:

 

 

Co do pamięci, pisz do forumowicza novi.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio zmieniałeś płytę główną, żeby ustawić 4,2GHz na 1,28V ?

Na tomahawk nie dało się tego zrobić ? :hmm:

 

 

Co do pamięci, pisz do forumowicza novi.

Heh ogolnie z mienilem plyte poniewaz byla tzn wydawalo mi sie ze jest nir stabilna. Problem z oc i problem z ram.

 

Lubie bawic sie sprzetem i juz mysle nad wymiana na nowa ale jeszcze nie mam pomyslu na ktora.

 

Co do oc cpu mozna jeszcze cos tu zrobic czy to max juz jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przy tym napięciu taktowanie 4,3GHz, jak nie przejdzie OCCT, to 4,250/4,275GHz

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przy tym napięciu taktowanie 4,3GHz, jak nie przejdzie OCCT, to 4,250/4,275GHz

 

Rozumiem ze zadnych dodatkowych ustawien glebiej w menu nic nie trzeba zmieniac ? widzialem tam na paru filmikach ze ludzie dosyc sporo ustawiaja ale zabardzo nie bawilem sie bo nie znam tych opcji a nie chcialem przedobrzyc i pozbyc sie procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oc jak narazie 4.225 dziala occt przechodzi co do 4.3 wywala po 5 minutach occt.

oczywiscie nie zmieniajac napiecia bo takie chce utrzymac.

 

Co do temperatury na 4.225 przy 1.280 v nie przekorczyla 60 65 stopni / w systemie utrzymuje sie 36 39 stopni a podczas grania 42 nawet do 56 stopni.

 

Co do tomahowka jak mowilem duzo ludzi pisalo ze b450 jest za slaba do 3900x mialem w czesniej 3700x i tez nie szlo krecenie potem wpadl mi w rece 3900x i to samo moze i faktycznie trafilem wadliwy eg tomahowka ale fakt jest taki ze ramy dalo rade wykrecic z tym ze na 2 kosciach po 8 gb .. bo na 4 kosciach juz byly problemy programy juz sypaly bledy przy ustawieniach 3800 mhz 1900 1:1 ..

 

Aktualnie mam tylko cpu na oc ramow jeszcze nie ruszalem bo nikt nie wyrazil checi pomocy a sam zabardzo sie boje za duzo opcji do ustawienia a nie chce czegos zle ustawic i uszkodzic.

Edytowane przez Grom-Felix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos juz dysponuje testami tego cukierka ? Tomahawk x570 . Czy jest porownywalny do tego mojego Asusa Rog czy nie ? Pytam bo mam mozliwosc sprzedazy asusa w cenie 350 GBP a z tego co widze nowy Tomahawk to koszt 200 gbp zawsze 100 w kieszeni o ile wydajnosc itp na na tym samym poziomie.

 

Ktos moze doradzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co nie szło kręcić ? Twój procesor ma takie, a nie inne możliwości OC i zmianą płyty głównej nic nie ugrasz.

 

Na Tomahawk czy to 3600/3700x/3900X bez problemu wyciągniesz maks z procesora.

 

Stabilne 4,4GHz jesteś wstanie zrobić na 1,325V ?

 

47.jpg

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co nie szło kręcić ? Twój procesor ma takie, a nie inne możliwości OC i zmianą płyty głównej nic nie ugrasz.

 

Na Tomahawk czy to 3600/3700x/3900X bez problemu wyciągniesz maks z procesora.

 

Stabilne 4,4GHz jesteś wstanie zrobić na 1,325V ?

 

47.jpg

Woow naprawde pozazdroscic a kolego mozesz sie podzielic ustawieniami w biosie co do oc procka ? i ram ? timingi widze ale to fbs masz 53:1 ? jakbys sie podzielil ustawieniami tez bym sprobowal u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest aktualnie inna plyta z lepszymi osiagami od tego asusa ? Rozumiem ze b550 to nStepca b450 czy mozna sie spodziewac nowych plyt x590 np ? Lepszych od x570 jak to wyglada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...