Skocz do zawartości
KaiserrPL

5700XT czy Nvidia 2070 Super?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie składam nowy PC.

Dobieranie komponentów szło sprawnie i gładko dopóki nie zatrzymałem się na wyborze karty graficznej,

Słyszałem pozytywne opinie o obu kartach, widziałem również ich osiągi (które są dosyć podobne),

jednakże chciałbym również usłyszeć doświadczenia/opinie użytkowników z forum :)

Dodam że zastanawiam się pomiędzy modelem 5700XT Red Devil, a 2070 Super Gaming X Trio.

Procesorem będzie Ryzen 5 3600.

Tak więc, co wybrać, czy opłaca się dopłacać 500zł do karty zielonych?

 

Z góry dziękuje za wszystkie rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o radku na tej stronie, jak i z procesorami, to dojdziesz do wniosku, że radek to zła strona mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co za bzdura, miałem Red Dragona, mam Red Devila, obie karty rewelacyjne i nie sprawiły mi najmniejszych problemów.

Nie miałem żadnego z opisywanych w temacie Navi problemów, tak więc to nie jest wina kart tylko raczej ludzi którzy je posiadają.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz temat o AC w grach, gdzie radek daje dropy, w porównaniu do gtx 1080.Potwierdzone info, nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zależy ile to dla Ciebie 500 zł.

 

Przyzwoity 5700 XT np. MSI Gaming X kosztuje 1920 zł, RTXy są teraz drogie, a Gaming X trio to już w ogóle prawie 2800 za kartę w której nawet pasty bez utraty gwarancji nie wolno Ci wymienić?

Natomiast same karty są ciut bardziej wydajne no i mają więcej "ficzersów", moim zdaniem dopłata ponad 8 stów do takiego Gaming X trio jest bez sensu.

 

Brałbym albo 5700 XT Gaming X za 1900 lub taniego RTX 2070 Super (co tam teraz nisko chodzi jakieś KFA2 czy PNY), w przeciwieństwie do tanich 5700 XT które się grzeją to tanie 2070 Super zwykle są spoko bo PCB i chłodzenie jest wspólne z modelami 2080 i nawet tanie wersje mają przyzwoite VRM oraz chłodzenie. No i same karty też nie są jakieś wybitnie

gorące. Więc tu dopłata do drogich wersji bez sensu.

Zamiast 2800 za Gaming X trio lepiej już dorzucić wtedy do 2080 Super.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na RT i DLSS to warto dopłacić do GF, bo tych technologii nie uświadczysz na Radeonie. Jeżeli chodzi o samą wydajność, to różnica nie jest warta wg. mnie 500 zł dopłaty. Bzdury wypisywane przez Andrzeja proponuje zignorować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700 XT nie ma żadnych zalet nad 2070 Super poza ceną, więc jeżeli Cię stać, to bierz 2070 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma dobry monitor z Freesync to też nie ma zalet ?

Nvidia od Pascali wzwyż obsługuje FreeSync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma dobry monitor z Freesync to też nie ma zalet ?

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma dobry monitor z Freesync to też nie ma zalet ?

Freesync na kartach nvidia działa lepiej niż na radeonach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freesync na kartach nvidia działa lepiej niż na radeonach?

 

 

Dokladnie

 

Np w fifie 20 na 5700XT fps w menu ch... wie czemu blokuje sie na 49 z freesync przy monitorze 144 hz. Dodatkowo jest stutering i niektore gry bardzo slabo dzialaja na radeonie (seria AC, WD2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem o 5600xt ale w internecie pełno opinie że do całej serii 5xxx są mega niedopracowane sterowniki karty się wysypują nawet pod windowsem. Ponoć są problem z przyspieszeniem obrazu video w przeglądarce chrome. Wiec na razie nie kupuje nic bo ceny RTX są chore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie

 

Np w fifie 20 na 5700XT fps w menu ch... wie czemu blokuje sie na 49 z freesync przy monitorze 144 hz. Dodatkowo jest stutering i niektore gry bardzo slabo dzialaja na radeonie (seria AC, WD2)

Czasami gry w menu obniżają ilość klatek , jak na w CoD Warzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale na GTX 1080 przy wlaczonym vsync i gsync w fifie w menu jest 144 fps...

 

Tylko dlaczego na radeonie blokowalo akurat na 49 a nie na 72 lub 60 np...Sterowniki do navi to jest kpina

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem o 5600xt ale w internecie pełno opinie że do całej serii 5xxx są mega niedopracowane sterowniki karty się wysypują nawet pod windowsem. Ponoć są problem z przyspieszeniem obrazu video w przeglądarce chrome. Wiec na razie nie kupuje nic bo ceny RTX są chore ;)

Bardzo możliwe, wcześniej też miałem ten błąd na R9 270 i później 2500U z Vegą 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem ten sam problem,

wyłączyłem przyspieszenie sprzętowe,

inaczej black screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej doplacic do rtxa niz kupowac te syfiaste 5700 xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z mojej Sapphire RX 5700 XT Nitro+, kupiłem jakoś 2 miesiące temu i ogólnie daje radę plus zajebiście wygląda :)

 

Po takim czasie mogę stwierdzić jedno: gdyby różnica między tą wersją, a sensowną wersją RTX'a była w granicach 200, 250 zł - bez zastanowienia RTX 2070 Super. Jednak kiedy różnica wynosiła ponad 400 zł, to nie widzę sensu w kupowaniu RTX 2070 Super - już wolał bym dołożyć do RTX 2080 Super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070 Super lepszy.

 

Ale wszystko jest kwestią ceny. Wejdą nowe generację to obecne zostaną w tyle. Jak na tę chwilę nie wymieniałbym karty na nową za taką cenę. Wstrzymałbym się do premier, a one już niedługo. No chyba, że kasa nie gra roli to dołóż do 2080 Super i popraw sobie samopoczucie.

Imho, przy 2070 S wg mnie nie odczujesz aż tak dużego przyrostu wydajności, a kultura pracy będzie dobra tylko przy tych najlepszych modelach oraz musisz mieć trochę szczęścia, aby nie trafić na piszczące cewki w karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj sprzedałem swojego 5700 XT męczyłem się że sprzedażą strasznie nikt tego nie chciał kupić! A jak już ktoś proponował to dawał 1500 zł, współczuję jak ktoś to będzie chciał sprzedać po premierze nowych kart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

To dotyczy każdej karty u progu zmiany generacji niestety.

1500 zł to nie jest jakaś tragedia za używkę, skoro lepsze wersje nowe kosztują 1900, a jeszcze niedawno te karty były ze 2 stówy tańsze.

 

Używki 2070 Super mają ok cenę, bo ceny nowych są bardzo wysokie, sam kupowałem swojego 2070 Super Aorus za 2290 zł dokładnie, poniżej 3k szło dośtać 2080 Super, a teraz szkoda gadać.

Za to po premierze Ampere w nowym procesie pewnie też polecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...