Skocz do zawartości
Smutny83

Płyty B550, 16 fazowe sekcje, ceny

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeglądam płyty główne na B450 jak MSI B450 GAMING PRO CARBON AC kosztowało 505zł albo ASUS ROG STRIX B450-E GAMING najdroższa płyta na B450 kosztująca teraz 750zł, przeglądam sobie większość nadchodzących płyt na B550 (tych lepszych) np Gigabyte B550 AORUS Master chociaż Gigabyte to lipa według mnie) np tutaj:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2nFdlHCilBs

 

Niby ten koleś mówi, że mjaą wszystko co Z490 i mają być zauważalnie tańsze, ale jak się patrzę na te płyty, to one wyglądają na płyty za 2000zł (ten Aorus).

Podejrzane są te sekcje zasilania 16 fazowe, tak jakby nadchodzące Ryzeniki 4000 były głodne prądu.

 

Ciekawe czy nowe B550 zamiast budżetówek będą w cenach typu 999zł za B550 Tomahawk, toż to ceny X570.

 

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. Wstrzymaj się z hypem do dostępności w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie, czy jak trafią do sprzedaży płyty głowne na chipsecie b550, to ceny płyt głównych na chipsetach b350 i b450 spadną? Bo chce kupic płyte na b450 i nie wiem czy zaczekać czy kupować od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie, czy jak trafią do sprzedaży płyty głowne na chipsecie b550, to ceny płyt głównych na chipsetach b350 i b450 spadną? Bo chce kupic płyte na b450 i nie wiem czy zaczekać czy kupować od razu

jaką chcesz płytę kupić? bo jak msi to nie spadną bo hype na nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając mniej lub bardziej bogate wyposażenie płyt B550, warto pamiętać po ile był dolar przy premierze B450 (3.66zł 31.07.2018) a po ile jest teraz (4.15zł. 22.05.2020) W obstawianie ile jaka płyta będzie kosztować nawet nie będę się zagłębiał :) X570 siłą rzeczy stanieją i to powinno cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając mniej lub bardziej bogate wyposażenie płyt B550, warto pamiętać po ile był dolar przy premierze B450 (3.66zł 31.07.2018) a po ile jest teraz (4.15zł. 22.05.2020) W obstawianie ile jaka płyta będzie kosztować nawet nie będę się zagłębiał :) X570 siłą rzeczy stanieją i to powinno cieszyć.

cena płyt msi np tomahawka b450 za 589zł albo x570 za 1250zł to też kurs dolara :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

cena płyt msi np tomahawka b450 za 589zł albo x570 za 1250zł to też kurs dolara :) ?

A nie? Przecież często były promocje na b450 max <400zł. A 1250zł za X570 to orientacyjna cena w Proshopie - nie twierdzę, że taka nie będzie przeglądając testy ale poczekajmy na premierę. A tak wgl: serio xkom jest dla was wyznacznikiem cen wszystkich podzespołów? Wszędzie ceny podskoczyły ale tam marże zdrowo odjechały - Tomahawk B450 jest od 530zł. Jak xkom da cenę 1000zł to też będziecie w ciemno podawać ile ta płyta koszuje? :D

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie? Przecież często były promocje na b450 max <400zł. A 1250zł za X570 to orientacyjna cena w Proshopie - nie twierdzę, że taka nie będzie przeglądając testy ale poczekajmy na premierę. A tak wgl: serio xkom jest dla was wyznacznikiem cen wszystkich podzespołów? Wszędzie ceny podskoczyły ale tam marże zdrowo odjechały - Tomahawk B450 jest od 530zł. Jak xkom da cenę 1000zł to też będziecie w ciemno podawać ile ta płyta koszuje? :D

Nigdy tam nic nie kupiłem ;) Dla mnie wyznacznikiem są ceny w USA tylko. A o ceny msi ogólnie mi o hype na nie chodzi i marketing na całym polskim i nie tylko Youtube. Przez to nawet najtańsze bieda płyty na B450 chodzą pod 400zł a ludzie kupują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tam nic nie kupiłem ;) Dla mnie wyznacznikiem są ceny w USA tylko. A o ceny msi ogólnie mi o hype na nie chodzi i marketing na całym polskim i nie tylko Youtube. Przez to nawet najtańsze bieda płyty na B450 chodzą pod 400zł a ludzie kupują :)

Tu się częściowo zgodzę, bo akurat PR to jedno ale B450 w wydaniu MSI jest najbardziej udane. Jak ktoś ma ciśnienie na: kupuje tu i teraz to przestaje się oglądać na ceny i myśleć racjonalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie, czy jak trafią do sprzedaży płyty głowne na chipsecie b550, to ceny płyt głównych na chipsetach b350 i b450 spadną? Bo chce kupic płyte na b450 i nie wiem czy zaczekać czy kupować od razu

Gigabyte b450 ds3h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzane są te sekcje zasilania 16 fazowe, tak jakby nadchodzące Ryzeniki 4000 były głodne prądu.

Co sądzicie?

 

przecież obecnie nic na to nie wskazuje. każda iteracja była mniej prądożerna a mobilna seria 4000 również jest bardzo oszczędna dla akumulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzane są te sekcje zasilania 16 fazowe, tak jakby nadchodzące Ryzeniki 4000 były głodne prądu.

Sugerujesz się sztucznie pompowanym topem? Litości...

 

Ludzie lampią się w tabelki, oglądają buildzoida, oglądają stress-testy bez przełożenia na rzeczywistość, to potem chcą dopakowanych vrm.

Płyty z wysokiego i topowego segmentu dzisiaj nie wnoszą prawie żadnych funkcjonalności dla przeciętnego konsumenta, a tylko są materializacją prestiżu i bragging rights, które można kupić.

Na to zapotrzebowanie zawsze będzie - jedni chcą drogi sprzęt by mieć drogi sprzęt, inni łykają marketing, dużo mniejsza ilość faktycznie potrzebuje i potrafi dodatki za które się płaci wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz się sztucznie pompowanym topem? Litości...

 

Ludzie lampią się w tabelki, oglądają buildzoida, oglądają stress-testy bez przełożenia na rzeczywistość, to potem chcą dopakowanych vrm.

Płyty z wysokiego i topowego segmentu dzisiaj nie wnoszą prawie żadnych funkcjonalności dla przeciętnego konsumenta, a tylko są materializacją prestiżu i bragging rights, które można kupić.

Na to zapotrzebowanie zawsze będzie - jedni chcą drogi sprzęt by mieć drogi sprzęt, inni łykają marketing, dużo mniejsza ilość faktycznie potrzebuje i potrafi dodatki za które się płaci wykorzystać.

Dlatego przeciętny konsument kupuje to co jest tanie i dobre bo jest tanie i dobre. Za to ktoś postanowił nas stuknąć na kasę i przesunął segmenty w górę. Ktoś skopiował outstanding move nvidii i boom 750-1k zł za średni segment + bugi w gratisie :E aż kukle wszystkich zaswędziały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz się sztucznie pompowanym topem? Litości...

 

Ludzie lampią się w tabelki, oglądają buildzoida, oglądają stress-testy bez przełożenia na rzeczywistość, to potem chcą dopakowanych vrm.

Płyty z wysokiego i topowego segmentu dzisiaj nie wnoszą prawie żadnych funkcjonalności dla przeciętnego konsumenta, a tylko są materializacją prestiżu i bragging rights, które można kupić.

Na to zapotrzebowanie zawsze będzie - jedni chcą drogi sprzęt by mieć drogi sprzęt, inni łykają marketing, dużo mniejsza ilość faktycznie potrzebuje i potrafi dodatki za które się płaci wykorzystać.

spoko, spoko nie łapie się na marketing, baa nawet jestem antyfanem ;)

 

Widzę też jak są obecnie testy (reklamy) robione. Temeperatura sekcji mierzona na B450 przy Ryzenie 2700X 4,2Ghz 1.4V na testbenchach xD i temperatury po 120 stopni sekcji, i ludzie w to wierzą, że taka płyta absolutnie do niczego się nie nadaje, wystarczy poczytać opinie w sklepach, mało kto pomyśli, że wystrczy wrzucić taką płytę do obudowy z 3 wentylatorami na froncie (plus dwa od góry to już nie mówię nawet ;) i temperatura spada o 40 stopni, często wystarczy nawet chłodzenie na CPU z lekko wystającym wenylatorkiem od dołu, żeby byl nawiew jakikolwiek na sekcje.

 

Jak dla mnie najlepszy bestbuy teraz to AsRock B450M Pro4-F za 329zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem b450 max bo mam R5 2600,

gdybym nie miał proca to czekałbym

na b550, choć w moim zastosowaniu

nie uświadczę różnicy. Jeden dysk m2

mi wystarcza, sekcja ok, pcie 3.0,

a pcie 4.0 dla gpu nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś może wie, czy jak trafią do sprzedaży płyty głowne na chipsecie b550, to ceny płyt głównych na chipsetach b350 i b450 spadną? Bo chce kupic płyte na b450 i nie wiem czy zaczekać czy kupować od razu

Powinny troche stanieć, aczkolwiek nie ździwiłbym się gdyby w polskich sklepach, ceny w przypadku płyt B450 pozostały bez zmian i będą blisko uboższych B550 czyli w pułapie ~300-450zł, w tej kwocie z serii 550 dostajemy odświeżone odpowiedniki z serii 450, np.:

 

MSI:

https://www.msi.com/Motherboard/MAG-B550M-MORTAR

https://www.msi.com/Motherboard/B550-A-PRO

 

GIGABYTE:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550-AORUS-ELITE-rev-10#kf

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550M-DS3H-rev-10#kf

 

Asus:

https://www.asus.com/Motherboards/TUF-GAMING-B550M-PLUS/

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-B550M-A/

 

ASROCK:

https://www.asrock.com/mb/AMD/B550M%20Steel%20Legend/index.asp

https://www.asrock.com/mb/AMD/B550%20Phantom%20Gaming%204/index.asp

https://www.asrock.com/mb/AMD/B550%20Pro4/index.asp

https://www.asrock.com/mb/AMD/B550M%20Pro4/index.asp

 

Główna zmiana to obsługa PCIE-4, na ocenę sekcji zasilających przyjdzie czas, ale w tym pułapie cenowym nie nastawiałbym się na jakieś istotne różnice względem B450.

Edytowane przez olek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same odgrzewane kotlety, najgorszy Gigabyte, Aorus kalka z B450, obsługa DDR4 tylko do 4000Mhz,a do DS3H jak zwykle musieli upchać ALC887, audio jak w Pegasusie. MSI ciut lepiej, Asus znowu bieda, najlepiej i to zdecydowanie prezentuje się AsRock, widzę sekcja w Steel Legend znacznie poprawiona, w innych też, nowy ładny design, każda płyta osbługa DDR4 4733Mhz, i każda płyta nawet najtańsza dostałą ALC1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co miałoby świadczyć o "nieodgrzewaniu kotletów". Inne kolorki? Nowe, bzdurne nazwy brandowe?

Niezbyt czaję czego tak naprawdę oczekujesz od płyt :hmm:

 

Dla mnie najbardziej się liczy sensowne I/O w nie-topowych płytach. A tutaj są różnice.

 

Asrock jako jedyny (poza taichi) położył lagę na drugie M.2, które pracuje tylko w trybie 3.0 x2. Mówi się, że mają najgorszą ofertę w z490; w b550 też najwidoczniej nie próbują zabłysnąć.

MSI wciąż kontynuuje starą politykę - albo drugi M.2, albo x16@x4 z chipsetu. Dziękuję, mam adapter w szufladzie - od producenta płyty oczekiwałbym żonglerki I/O której sam nie mogę zrobić.

 

Reszta producentów ma w miarę przemyślane I/O i to wśród nich bym się rozglądał na nowymi nabytkami. Oczywiście ostatecznie decydować będą ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co miałoby świadczyć o "nieodgrzewaniu kotletów". Inne kolorki? Nowe, bzdurne nazwy brandowe?

Niezbyt czaję czego tak naprawdę oczekujesz od płyt :hmm:

 

Dla mnie najbardziej się liczy sensowne I/O w nie-topowych płytach. A tutaj są różnice.

 

Asrock jako jedyny (poza taichi) położył lagę na drugie M.2, które pracuje tylko w trybie 3.0 x2. Mówi się, że mają najgorszą ofertę w z490; w b550 też najwidoczniej nie próbują zabłysnąć.

MSI wciąż kontynuuje starą politykę - albo drugi M.2, albo x16@x4 z chipsetu. Dziękuję, mam adapter w szufladzie - od producenta płyty oczekiwałbym żonglerki I/O której sam nie mogę zrobić.

 

Reszta producentów ma w miarę przemyślane I/O i to wśród nich bym się rozglądał na nowymi nabytkami. Oczywiście ostatecznie decydować będą ceny ;)

[/quote

 

]No to ja widzę odwrotnie. Porówanłem wszystkie dokładnie B450 vs B550 i tylko AsRock jest cały przebudowany, sekcja, design, radiatory (te na m2 i sekcje) audio (ALC1200), i wsparcie na tanich płytach dla DDR4 4733 co dla mnie jest najwążniejsze itd

 

Z490 ich mnie nie obchodzi bo kupuje Biostara Racing Z490GTA EVO :) a M2 nie używam wcale, mam dwa SSD Samsunga 840 Evo stare w RAID mi stykają i stykną na długo. W grach SSD vs NvMe to zero różnicy, patrz przykłąd: SSD M.2 - Samsung 970 EVO 500 GB Vs SSD SATA3 - Samsung 860 Evo-Series 500GB Vs HDD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nowa MSI i Aorus ale nie wyglądają na tanie* płyty. Cena zapewne minimum +100zł względem poprzedniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

powinny istnieć płyty bez zintegrowanego kodeka audio. Ja w swojej x570 nie podłączyłem głośników pod nią ani razu :E

bo mam zewnętrzną kartę dźwiękową i mam w nosie co producent raczył opróżnić z półki i to przylutować

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

MSI i Aorus poszły półkę wyżej z wyposażeniem.

Wąpie aby b550 elite i mortar były za 400

przy niższym kursie dolara i bez podatku od

nowości jak poprzednicy. Obstawiam 550.

B550 to coś jak X470 z pcie 4.0.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Jak Zen3 to będzie pojedynczy blok 8 rdzeniowy i pamięci DDR4 4600+ coś dadzą to kupuje w day one razem z AsRockiem B550 Pro4 (jak będzie w okolicach max 500zł), nie to zaostaje na Ryzen 3700x z AsrOCkiem B450 Pro4 i tanim ramem dopóki nie wydadzą DDR5, ale liczę na zdrową konkurencję na B550 a nie jak w B450, że pół Polski kupiło MSI po zawyżonych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lepiej wpakować Zen3 na b450 i poczekać jak się ddr5 rozwinie.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lepiej, bo taniej :) ale na B450 pamięci 4733 nie puścisz, chociaż 4000 już tak, trzeba będzie zobaczyć jaka różnica po premierze za pół roku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...