Skocz do zawartości
Smutny83

Płyty B550, 16 fazowe sekcje, ceny

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wątpie aby 4733 było sychroniczne z infity fabric.

Co z tego, że pamięci ustawisz wysoko jak nie będzie 1:1.

Zen2 też możę mieć ram 4000, ale nie ma szans na 1:1.

Ja tylko proca zmienie z Zen+ na Zen3 i parę lat na tym

posiedzę. Jak ddr5 będą już dopracowane to zmiana platformy.

Pewnie około 3 lata posiedzę na Zen3. Jedyne co może mnie

martwić w długotrwałości mojej platformy to pcie 3.0.

Żeby się nie okazało, że zacznie ograniczać nowe GPU.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B550-A-PRO spokojnie barierę 600 zł może przebić, obecnie B450-A-PRO kosztuje 490-550zł, lecz gdzie B450 do B555 jak popatrzymy na sekcje.

 

Poprawiona sekcja w B550 to taki przerost formy nad treścią, bo do 3600/4600/3700x/4700x 4 fazy wystarczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie i tak kupię 6/12 R5 4600,

żeby mieć powód do szybszej zmiany sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na ceny sprzętu w PL ma też wpływ koronaświrus.

 

Ja 5 stycznia tego roku zakupiłem w sklepie owocowym MSI B450 GAMING PLUS MAX w cenie równiej 419 zł. A teraz kosztuje 539 zł.

 

Dlaczego? Przecież od stycznia do dziś aż tyle dolar nie zdrożał.

 

Ponieważ za starą płytę MSI X370 GAMING PLUS po nieudanej aktualizacji BIOSu, która to wyzionęła ducha oddali mi pieniądze w ramach rękojmi to wyszedłem na czysto.

 

Jedynie potem dokupiłem Ryzena 5 3600 już w Komputroniku bo był dostępny w sklepie od ręki, bo wcześniejszy Ryzen 5 1600X z obecnymi pamięciami się strasznie gryzł na tej płycie.

 

Za ryzena dałem 859 zł też w styczniu. Czyli ceny się dalej trzymają. Ponieważ całość teraz działa bardzo stabilnie to już więcej nie będę kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście, że Ci padła X370,

bo teraz masz możliwość zmiany na Zen3

bez wymiany mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że na B450/X470 na aktualizację biosu dla Zen3 pewnie będzie trzeba poczekać kilka ładnych tygodni, a i tak nie ma przy tym pewności że wszystko będzie stabilnie - przynajmniej na początku może to działać różnie, bo producenci płyt będą chcieli w ten sposób zmusić do przesiadki na nowszą płytę. Imo jak ktoś w tym momencie planuje zakup nowej płyty to lepiej poczekać do B550 - premiera 16 czerwca więc już niedługo.

 

A co do głównego tematu i 16 fazowych sekcji to powiem tak, to są tylko cyferki, bo mogą być różnej jakości. Trzeba czekać na testy. Niemniej jednak niemal pewne jest że B550 w stosunku do B450 będzie znacznie lepsze pod tym względem, ponieważ jest to ten moment, w którym producenci płyt zaczęli na poważnie traktować AMD. Niestety odbije się to też na cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na ceny sprzętu w PL ma też wpływ koronaświrus.

 

Ja 5 stycznia tego roku zakupiłem w sklepie owocowym MSI B450 GAMING PLUS MAX w cenie równiej 419 zł. A teraz kosztuje 539 zł.

 

Dlaczego? Przecież od stycznia do dziś aż tyle dolar nie zdrożał.

 

Ponieważ za starą płytę MSI X370 GAMING PLUS po nieudanej aktualizacji BIOSu, która to wyzionęła ducha oddali mi pieniądze w ramach rękojmi to wyszedłem na czysto.

 

Jedynie potem dokupiłem Ryzena 5 3600 już w Komputroniku bo był dostępny w sklepie od ręki, bo wcześniejszy Ryzen 5 1600X z obecnymi pamięciami się strasznie gryzł na tej płycie.

 

Za ryzena dałem 859 zł też w styczniu. Czyli ceny się dalej trzymają. Ponieważ całość teraz działa bardzo stabilnie to już więcej nie będę kombinował.

Jak to dlaczego? Hype na MSI trwa :) Każdy się nakręca nawzajem, na youtubie jakiego filmiku nie włączysz to zawsze leży jakieś pudełko z czymś od MSI, testują też tylko MSI, w lodówce MSI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy ich model na B550 129 euro -> 571 zł szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na ceny sprzętu w PL ma też wpływ koronaświrus.

 

Ja 5 stycznia tego roku zakupiłem w sklepie owocowym MSI B450 GAMING PLUS MAX w cenie równiej 419 zł. A teraz kosztuje 539 zł.

 

Dlaczego? Przecież od stycznia do dziś aż tyle dolar nie zdrożał.

 

 

No wcale... cały Styczeń był <3.90 :D dodaj załamanie łańcucha dostaw + $ za >4.20 przez dłuższy czas = wysokie ceny teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na razie tylko MSI potwierdziło zgodność wszystkich płyt b450 z nowymi procesorami.

Płyty gigabyte b450 nagle bardzo podrożały. Gigabyte B450 AORUS ELITE 500zł. Smieszne. To na premierę 370zł kosztowało.

Na stronie jest news, że nowe płyty gigabyte na b550 będą dużo droższe od tych na b450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już dzisiaj! Ile obstawiacie PLN za największe golasy typu Gigabyte B550 S2H?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam 600 pln za najtańszą wersję.

 

Nie interesowałem się wcześniej tymi płytami ale skoro taki Aorus Master B550 nie różni się wiele od x570 i nie posiada do tego wentylatorka na chipsecie to rozważę teraz zmianę platformy na amd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie będzie

B550 Tomahawk ma kosztować 179$ w USA wiec u nas 800+PLN będzie

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://cenowarka.pl/?cat=mbam4&xf=317_B550

Np. taki ASRock B550 Steel Legend startuje od nieco ponad 600 zł. Ma wszystko na czym mi zależy (LAN 2.5G, port USB-C na tylnym panelu i kodek audio 1220). To dużo?

To nie prosta wymiana chipsetu typu np. MSI B450 Tomahawk na B550 Tomahawk. Dochodzą sekcje zasilania lepsze niż w X570 i ekstra ficzery.

Porównujcie wyposażenie, a nie nazwy względem B450.

Dziś szarpałbym B550 bez dwóch zdań i spokojnie czekał na Zen 3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie są złe. Taki B550 Aorus Pro jest niewiele gorszy od wersji na X570, a znacznie tańszy. Porównanie

Nawet w przypadku zakupu X570 za mniej niż 1200zł wersja na B550 jest bardziej opłacalna. Porównanie na stronie producenta

Edytowane przez indexinfio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xkom niektóre płyty B550 to nawet procesory 10th obsłużą według ich opisu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o wersji ATX. Najtańsza oferta 617 zł wg. cenowarki.

Edytowane przez radier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Gigabyte Vision D jakby była za 800-850 to bym łykał piękna jest. Swoją drogą niby mid-end a ceny do 1.5k zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o spec to chipset idealny dla mnie (przymierzam sie do upgradu w sierpniu/wrzesniu) pcie 4.0 brak, wiatraczka na chipsecie, portow za specjalnie wiecej nie potrzebuje ale max 600 pln za jakąś dobrą wersje moge dać(taka co pozwoli na oc 3700) jesli nie to poszukam b450 i tyle.

pcie 4.0 az tyle nie wniesie jesli chodzi o karty graficzne w najblizszych 5 latach (pcie 2.0 vs 3.0 to ciągle tylko 2-3% fps mniej tu pewnie będzie podobnie)

 

 

ogólnie ze względu na audio upatrzyłem tą i czekam na spadki cen: https://www.x-kom.pl/p/569338-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-gaming-b550-plus.html

 

ogólnie warto wg was?

Edytowane przez HuB3RTuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...