Skocz do zawartości
Knight Dee.Bee.

Zestaw słuchawki + DAC + AMP do 3000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, szukam toru (słuchawki, dac, amp) do gamingu (słuchawki muszą mieć świetne pozycjonowanie i fajnie byłoby gdyby miały trochę basu do immersji ? ) i muzyki dance, disco (muzyka popularna) Miałem kiedyś HD600 i ogólnie było dobrze i zastanawiam się czy znów w nie brnąć czy spróbować innych ? Słuchałem AKG K702 ale ich granie zupełnie mi nie podeszło (dźwięk daleko od słuchacza, brak basu) oraz DT 990 Edition (te brzmiały z mocnym basem ale słyszałem, że potrafią grać ostro)

 

Oprócz słuchawek potrzebuję DAC i AMP. Z dac-ów w oko wpadł mi FX-AUDIO DAC-X6. Co do wzmacniacza to kuszą mnie lampy ale Feliks Audio Echo kosztuje aż 2200 zł. (kiedyś za Espressivo dałem 600 zł. ale już go nie mam) Da się lepiej lub podobnie w tej cenie lub taniej ? Bo wydaje mi się że Feliks ostro poszalało.

 

Co poradzacie ? ? Dziękuję ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HE-400i to za dużo basu nie mają, ale skoro kiedyś miałeś HD600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie pakuj sie w HE400i bo zwrócisz je w 2 dni po zakupie.Basu tam nie uświadczysz a muzyka dance będzie brzmiała mdło i bez dociążenia.

Edytowane przez wilq_24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla "basolubów" konstrukcje planarne się nie nadają. Jednakże, jako meloman starej daty tylko ten typ jest dla mnie przyswajalny.

Moją sugestią jest świetny DAC, nie słuchawki. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę innej opcji jak pójść do np. mp3store lub na jakieś targi audio (teraz raczej średnio możliwe) i posłuchać sprzętu. Do twojej muzyki i zastosowań myślę że wystarczy dopasować (brzmieniowo) słuchawki za ~kilkaset złotych i wziąć wystarczająco dobry DAC/AMP który nie będzie się gryzł (np. jasnawy FX DAC X6 do Beyerów to średni pomysł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasnawy DAC X6? u mnie ona grał lekko przyciemnioną barwa, to nie był jasny wzmak słuchawkowy.

Fakt faktem to X6 nie grała zbyt rozdzielczo i nie jeden lepszej klasy DAC+AMP nawet jaśniejszy mógł grac przyjemniej.

 

Nie łączył bym X6 z DT990, za słaby jakościowo ten Fx Audio do tych słuchawek.

Standardowo bardziej polecam Aune T1 do DT990.

 

Fiio E10 Olympus --> Little Dot MK III --> DT 990 PRO 250 ohm ?

 

Chyba bez sensu skoro za 800-1200zł znajdzie Aune T1?

 

HE400i to zły pomysł, znam jedna osobę która ich używała do elektroniki i szybko oddała, bo słabe dociążenie było.

Jako dobra alternatywa dla Aune t1 polecił bym xDuoo TA-10 i pod tą integre można łatwo fajne słuchawki dobrać, do tego masz możliwość zmiany lamp.

 

Popytaj jeszcze o Fidelio X2 bo maja ponoć mocny basior ale nie wiem czy one zagrają z hybrydą, po prostu trzeba umiejętnie im utemperować sztywna górę pasma.

Też warto popytać o tor pod ATH R70x, masz duży budżet to spokojnie można dobrać fajny jakościowo tor pod te słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla "basolubów" konstrukcje planarne się nie nadają.

Bardzo się nadają ze swoimi wielkimi przetwornikami. A w sub basie są niezrównane. To z czego planary słyną, to właśnie zejście. Potrzebują tylko prądu plus kwestia zestrojenia konkretnego modelu. Może i produkty od MrSpekares pogromu nie oferują, ale takie LCD2C spokojnie za subwoofer na głowie mogą robić.

 

Co sądziecie o takim torze: Fiio E10 Olympus --> Little Dot MK III --> DT 990 PRO 250 ohm ?

Meh. Wygląda na randomowy dobór części. FiiO to podbity stukający bas, a DT990 to jasne słuchawki. Do tego lampa z kosmicznymi zniekształceniami i szumem, który będzie słyszalny w słuchawkach zamiast ciszy. Na dokładkę impedancja wyjściowa powyżej 50Ohm czyli prawdziwa tragedia i realna szansa na beznadziejną kontrolę basu. Masz wystarczający budżet na jakiś podstawowy model Toppinga albo Aune. Z zaakcentowanym basem są ATH-M50x od Audio Technica lub Denon AH-MM400. Dla mnie to psykająco-cykająca V-ka, ale wielu osobom się podoba. Z bardziej stonowanych modeli jest seria AH-D również od Denona. Mniej wyeksponowany bas, ale z dużo lepszym zejściem i kulturą. Zmieścisz się z budżetem na podstawowy model - AH-D5200. Jest też wyższy model od Beyerdynamic - DT 1990Pro. Posłuchałbym Aune X1s + Denon AH-D5200 lub Beyerdynamic DT 1990Pro. Ciut ponad 3k, ale to może być bardzo dobry zestaw na długi czas. Obie pary słuchawek to bardzo dobre modele, a wzmak będzie miał dość mocy. Z bardzo basowych słuchawek są też Ultrasone Pro900i. Nigdy nie miałem na głowie, ale według wielu opinii są niezrównane w wygarze i podobno schodzą do basowych piekieł. ;)

 

Poza tym, jeśli to mają być słuchawki do PC, to wszelkie modele z dużym przetwornikiem można skłonić do solidnego tąpnięcia przy pomocy EQ, jeśli tylko dostaną dość prądu. Na Widnowsa jest świetny APO EQ.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...