Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zmieniłem obudowę i chłodzenie CPU z racji hartowanego szkła chcę zmienić zasilacz żeby miał czarne przewody i był modularny żeby wszystko ładnie wyglądało:). W tej chwili mam zasilacz be quiet! Pure Power L8 500W z którego jestem bardzo zadowolony jest ze mną ponad 4 lata jest mega cichy. Mam 3 propozycje i nie wiem na który się zdecydować do dodam że jestem totalnym maniakiem ciszy :) i nie chce przekraczać kwoty 400zł

 

1 Focus GX 550W 80 Plus Gold. Ponoć najlepsza elektronika w tej cenie, w pełni modularny, pół pasywny wszystko super ale znalazłem dużo opinii że zamontowany w nim wentylator terkocze co dla mnie jest nie do zaakceptowania i zasilacz ponoć ma problemy z mocnymi GPU - nie wiem jakie GPU będę miał w przyszłości

 

2 Pure Power 11 CM 600W 80 Plus Gold ma bardzo dobre opinie, wiem że będzie na pewno cichy ponieważ mam zasilacz tej firmy od lat, ale znowu się naczytałem że w tej cenie ma bardzo słabą elektronikę

 

3 SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold również bardzo chwalony zasilacz jednak znalazłem kilka opinie że wentylator w nim zamontowany jest wyraźnie słyszalny, ostatnio składałem komputer na zasilaczu tej firmy niby wszystko działało prawidłowo ale zawsze po wyłączeniu komputera z zasilacza wydobywał się trzask jak by pracował jakiś stycznik niby nic, ale mi takie rzeczy przeszkadzają:)

 

Może jakoś rozwiążecie mój problem z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Supremo FM2 Gold 650W z japońskimi kondensatorami? Jeśli nie to ten GX lub jeśli gdzieś trafi się w promocji Corsair RM550X 550W. Odnośnie BQ: są źle wycenione względem tego co elektrycznie oferują ale są ciche. Odnośnie SPC - w każdej serii może zdarzyć się wadliwa sztuka, która trafi do sklepu i dalej do nas. SPC sprzedaje w PL najwięcej zasilaczy więc siłą rzeczy odsetek "wadliwych" też jest większy. Plus jest taki, że nie robią problemów z wymianą, gwarancja jest door-to-door i przez 5 lat masz spokój pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do 4 stówek masz Supremo FM2 650W i masz spokój. Full-modular, Japońskie kondy, sensowna platforma i 5 lat gwary jak napisał wyżej Ronin69. Co do głośnego wenta, jak skatujesz zasilacz ciężkimi bebechami to będzie głośniejszy, w najgorszym wypadku po prostu wadliwa sztuka. Zdarza się, piszesz do SPC i szybko to ogarniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Focus PX 550W 80 Plus Platinum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A może Focus PX 550W 80 Plus Platinum?

 

Ma ten sam wentylator a więc zapewne te same problemy.

Porównywalne parametry elektryczne ale z dużo wyższą kulturą pracy znajdziesz w Be quiet! Straight Power 11 Platinum, np: https://www.bequiet.com/pl/powersupply/1771

Dostępny np tu: https://www.x-kom.pl/p/540590-zasilacz-do-komputera-be-quiet-straight-power-11-550w-80-plus-platinum.html

 

Z Seasoniców chyba dopiero seria Prime GX/PX (nie mylić z niższym Focusem) będzie miała podobną kulturę pracy co ten BQ, elektrycznie oczywiście są lepsze od nich ale też ich cena już się robi zaporowa: https://www.x-kom.pl/p/399241-zasilacz-do-komputera-seasonic-prime-650w-80-plus-platinum.html

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ten sam wentylator a więc zapewne te same problemy.

Porównywalne parametry elektryczne ale z dużo wyższą kulturą pracy znajdziesz w Be quiet! Straight Power 11 Platinum, np: https://www.bequiet.com/pl/powersupply/1771

Dostępny np tu: https://www.x-kom.pl/p/540590-zasilacz-do-komputera-be-quiet-straight-power-11-550w-80-plus-platinum.html

 

Z Seasoniców chyba dopiero seria Prime GX/PX (nie mylić z niższym Focusem) będzie miała podobną kulturę pracy co ten BQ, elektrycznie oczywiście są lepsze od nich ale też ich cena już się robi zaporowa: https://www.x-kom.pl/p/399241-zasilacz-do-komputera-seasonic-prime-650w-80-plus-platinum.html

 

Twoja propozycja mi się najbardziej podoba widzę że zasilacz ma wentylator Silent Wings 3. Posiadam 4 takie w obudowie jestem z nich mega zadowolony. Poczekam trochę może trafi się jakaś promocja na zasilacze BQ bo 480zł to sporo za zasilacz nie chciałem przekraczać 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja mi się najbardziej podoba widzę że zasilacz ma wentylator Silent Wings 3. Posiadam 4 takie w obudowie jestem z nich mega zadowolony. Poczekam trochę może trafi się jakaś promocja na zasilacze BQ bo 480zł to sporo za zasilacz nie chciałem przekraczać 400zł

Tylko 5 lat gwarancji w tym segmencie mnie nie przekonuje, konkurencja odjechała daleko pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 5 lat gwarancji w tym segmencie mnie nie przekonuje, konkurencja odjechała daleko pod tym względem.

Fakt, niektórzy oferują więcej. Nie oznacza to jednak, że BQ padnie po 5 latach a Seasonic będzie chodził 10, bo trwałość użytych komponentów (szczególnie kondensatorów elektrolitycznych) jest podobna.

Dla przykładu, cały czas pracuję na zasilaczu BeQuiet Dark Power Pro 7 550W, który ma już prawie 12 lat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

corsair rmx 550w ten też się wydaje ciekawy ponoć bardzo dobra elektronika chyba to samo co seasonic i do tego cichutki wentylator i płaskie kable czego brakuje w BQ chyba zasilacz idealny no może oprócz ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RMX jest super, ale ostatnio ceny poszybowały w górę i jest średnio opłacalny.

 

SP11 od BQ jest ok, ale 5 lat gwarancji dla takiego segmentu jest niedopuszczalne. Jakość wykonania ok, ale różnica względem Seasonica jest taka, że jeśli jednak BQ padnie po 6-10 latach to masz problem, w przypadku SS problem jest mniejszy, bo jednak masz gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło na SeaSonic FOCUS GX-650  powodu bardzo atrakcyjnej ceny, jestem z niego w pełni zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś się załapał na środowe promo w Proline? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...