Skocz do zawartości
Makavcio2

Wyłączenie sterowania przyciskami ze słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Problem mam następujący...

Telefon Xiaomi 4A, po wielu przejściach. Upadki, kąpiele, ubabranie wszystkim, czym się da babrać. O dziwo, działa bez zarzutu. I nawet porysowany nie jest.

 

Jedyny problem z nim to zupełnie wyrobione wyjście słuchawkowe. Wystarczy dotknąć podłączonych słuchawek, by telefon nie tylko uznawał, że zostały odłączone i zatrzymywał odtwarzanie tego, co było odtwarzane, ale równie dobrze może ściszyć, pogłośnić (nawet na max) albo włączyć asystenta głosowego, co jest najbardziej upierdliwe. I to wszystko przy zastosowaniu słuchawek, które nie mają nawet mikrofonu.

 

Moim celem jest wyłączenie obsługi telefonu z wykorzystaniem takich nie istniejących przycisków. Telefon ma na nie po prostu nie reagować.

W ustawieniach systemu udało mi się jedynie znaleźć zmianę funkcji przycisków słuchawek z "ustawień głośności" na "przewijanie", co jest jeszcze gorsze, bo mi rozdziały audiobooków sam przestawia.

Znalazłem też programy do remapowania przycisków, ale przynajmniej te, z których próbowałem korzystać, się nie sprawdzają. Albo w ogóle nie działają, albo przestają działać po wyłączeniu ekranu, albo opcje wyglądające na interesujące są płatne. do tego zżerają zasoby systemowe i baterię.

 

Da się coś zrobić, żeby telefon ignorował słuchawki? W VLC znalazłem opcję, żeby nie zatrzymywał odtwarzania, kiedy na ułamek sekundy wyda mu się, że słuchawki zostały odłączone. No ale głośność i asystent google dalej wariują, a VLC to raczej nie jest narzędzie do audiobooków, o które mi chodzi przede wszystkim.

 

Opcją jest wymiana wejścia słuchawkowego, ale płacić za coś takiego mi się niezbyt uśmiecha w telefonie-złomie.

Jak nie znajdę sensownego wyjścia, kupię nowy telefon, ale sprzedaż tego jako "uszkodzony" to kolejna strata kasy, a oprócz tego głupiego wyjścia słuchawkowego wszystko działa idealnie.

 

A może jest jakaś przejściówka typu dongle z japka, którą mógłbym podłączyć do usb i potem do tego słuchawki? Właśnie o tym pomyślałem. Idę szukać po allegro :E

 

EDIT:

Na głównej czasami połowa postów to komórki, a na forum wiatr hula po pustych tematach :E

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostsze rozwiązania są najlepsze, wymień gniazdo. Nie ważne co będziesz kombinował, i tak będziesz miał z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupno słuchawek bluetooth nie wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kupno słuchawek bluetooth nie wchodzi w grę?
Ładować to trzeba. Zgubić można. Ogólnie nie jestem przekonany. Pomyślę, ale raczej:
najprostsze rozwiązania są najlepsze, wymień gniazdo. Nie ważne co będziesz kombinował, i tak będziesz miał z tym problem.

Już wolę nowy telefon. To jest Redmi 4A. Koszt wymiany gniazda będzie pewnie porównywalny z wartością telefonu. Poszukam jutro, czy w ogóle w okolicy jest jakiś serwis, ale pewnie skończy się na zakupie nowego chińczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...