Skocz do zawartości
achron1

Telefon za około 2 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem zainteresowany zakupem telefonu za ok 2 tys. zł (oczywiście im mniej tym lepiej). Aparat musi mieć dobry ekran, aparat fotograficzny i pojemną (wytrzymałą) baterie. Do tej pory zwróciłem uwagę na następujące modele:

 

OPPO RENO 2 8/256GB

XIAOMI MI NOTE 10 6/128 GB

XIAOMI MI NOTE 10 Lite 6/128 GB

XIAOMI MI 9T 6/128

XIAOMI MI MIX 3 6/128

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze lub zaproponowanie innych modeli telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowałbym się Mi Note 10, ewentualnie IP tego nowego, mały jest w porównaniu do obecnych mini-tabletów, oczywiście dla mnie duży ekran to nie wada, wręcz przeciwnie można go używać do oglądania filmów wtedy ale zależy na czym ci będzie wygodniej siedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również brał bym mi note 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mogę prosić o bardziej szczegółową odpowiedź dlaczego własnie XIAOMI MI NOTE 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei P30, Xiaomi są dobre ale do 1500zł.

 

A który XIAOMI polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybierał między Mi Note 10 a Mi9T. Ten pierwszy ma dużo lepszy aparat i jeśli jakość zdjęć jest dla Ciebie istotna, to to byłby najlepszy wybór. Oprócz tego ma bardzo pojemną baterię i zakrzywiony ekran, co dla niektórych jest dużą wadą, dla innych ogromną zaletą, ot kwestia indywidualna. Mi9T ma gorszy, ale wciąż bardzo dobry aparat i nie aż tak pojemną jak Note 10, ale wciąż dużą baterię. Do zalet należy na pewno bardzo ładny ekran amoled bez notcha z peryskopowym aparatem. Ja bym nie dopłacał do Note 10, gdyby nie zależało mi na zdjęciach. Generalnie 9T strzela bardzo ładne zdjęcia jak na swoją półkę cenową, ale jego największa wadą w tej kwestii jest brak laserowego AF. Nie miałem Note 10, ale jeśli tam AF działa tak jak w Mi9T Pro którego miałem dość długo, to szybkość łapania ostrości, zwłaszcza w nocy będzie powalająca.

Zastanów się nad tym jakie są za i przeciw i czy warto dokładać do Mi Note 10.

Mi Mix 3 ma Snapa 845, który jest sporo szybszy, ale o wiele bardziej prądożerny i do tego ma małą baterię, więc ja bym od razu skreślił. Jeśli telefon przy dość intensywnym użytkowaniu nie wytrzymuje jednego dnia, to ja go od razu skreślam.

Note 10 lite mocno różni się ceną od 9T, a nie jest wyraźnie lepszy, z kolei Reno 2 kosztuje tyle co Mi Note 10, a robi znacznie gorsze zdjęcia.

Wg mnie albo Note 10, 9T i można by się jeszcze zastanowić nad OnePlus 7T. Ten ostatni kosztuje trochę więcej, ale często są różne promocje, gdzie można go dorwać za niewiele ponad 2000zł, a to już jest pełnokrwisty flagowiec z mocnymi podzespołami, ekranem 90Hz, bardzo dobrym aparatem, chociaż wciąż troszkę gorszym od Note 10 no i ma ultra szybką nakładkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno była promka na OnePlus 7T. Nie wiem czy jest nadal, ale telefon był do wyrwania za 2200 PLN. Świagier kupił - w tym telefonie się na nic nie czeka. Klik i jest.

Ogólnie polecam. Sam działam na op5t - czekam na aktualizację do antka 10. OP ma długie (dłuższe niż konkurencja) wsparcie oprogramowania. OP5T premierę miał w 2017, a czeka go upgrade do androida 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci mi zaproponowali Huika :lol2: za przedłużenie umowy i się zastanawiam czy jest sens się w ogóle w to pchać jak nie jest wspierany przez Google a ja korzystam z gmaila, dysku itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby wszystko da sie doinstalowac, ja juz jestem wygodniejszy i chce miec do zainstalowanie z sklepu albo wzialbym inny telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale starsze huawei z usługami google nadal są dobre i warte polecenia : za 1300zł Honor 20 1400-1500 Huawei Nova 5T , za 1500-1700zł Huawei P30 , za 2500zł Huawei P30 pro . Te nowe bez usług googla można ryzykować ale raczej ciężki temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc. Mój wybór padł na XIAOMI Mi9T. Jest zdecydowanie tańszy od Mi NOTE 10, a zdjęcia nie rekompensują aż tak dużej różnicy cen. Nie muszę kupować już, mogę poczekać kilka tygodni, może będzie jakaś promocja na Mi NOTE 10 lub OnePlus7T :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wolną kasę możesz dopłacić do mi9t pro. Obiektywnie nie ma to żadnego sensu ale jak to ktoś napisał o OnePlusie 7t, w którym na nic się nie czeka tylko klik i jest to właśnie tak to wygląda na mi9t pro i innych smartfonach ze Snapdragonem 855 co jest przyjemne, a obsługa daje wiele radości. W 7t efekt potęguje ekran 90 hz co też jest fajnym bajerem ale nie jest to coś bez czego nie można się obyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

znowu mi9t jest zdecydowanie tanszy i obecnie roznica dochodzi do 1000zl nawet wzgledem 7t

a mi9t pro ma tylko szybszy procesor i indukcje, autor tematu nie wymaga tego zeby miec najszybszego procka wiec po co przeplacac, zona ma mi9t i jest na prawde ok

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu mi9t jest zdecydowanie tanszy i obecnie roznica dochodzi do 1000zl nawet wzgledem 7t

a mi9t pro ma tylko szybszy procesor i indukcje, autor tematu nie wymaga tego zeby miec najszybszego procka wiec po co przeplacac, zona ma mi9t i jest na prawde ok

Ma szybszy procesor, ale nie ma indukcji. Wg mnie nie warto dopłacać do snapa 855, jeśli się nie gra, ale jest jeszcze jedna zaleta 9T PRO, laserowy AF. Jakość udanych zdjęć na mi9t i 9t pro jest podobna, ale w tym drugim o wiele łatwiej o udane, nierozmyte zdjęcie, zwłaszcza w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z mGSM jest jeszcze jedna drobna różnica między zwykłym 9T a wersja Pro: jest to szybszy LTE 979 Mbit/s w wersji Pro (w zwykłym jest 750). Laserowy AF daje szybkość ostrzenia i chyba nic więcej. Z kolei procesor jest szybszy ale zużywa chyba więcej energii (przy takiej samej baterii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szybkość łapania ostrości dużo daje przy zdjęciach nocnych, tam widać prawdziwą różnicę. Oprócz tego telefony z laserowym af robią zdjęcia w mgnieniu oka i nie trzeba długo trzymać telefonu nieruchomo. Jest jeden warunek, ten laserowy af musi dobrze działać, ale w 9t pro to była bajka :)

Snap 855 na pewno szybciej zjada baterię od snapa 730, a różnicy w szybkości LTE ja bym pewnie nie zauważył.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy porównywałem obydwa telefony w sklepie, informacją o szybkości działania LTE zaskoczył mnie sprzedawca. Zobaczył laika który nie ma pojęcia o telefonach więc chciał wcisnąć droższy sprzęt. Napisałem o tym, gdyż jest to dość mało znana informacja ale faktycznie zupełnie nieistotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że obiektywnie nie warto dopłacać do wersji pro kupując mi9t i nikt tego nie neguje, sd730 ma więcej niż wystarczającą wydajność. Mi przykładowo nie robiło praktycznie żadnej różnicy czy używam mi9t czy mi9t pro ale wiem, że są osoby dla których wydajność jest świętym gralem i są wrażliwe na wszystkie nawet subtelne różnice w wydajności. Wskazuję tylko, że jest możliwość dopłaty do sd855 jeśli komuś na tym zależy i nadal będzie to atrakcyjna propozycja. Czas pracy na baterii jest praktycznie taki sam na mi9t i mi9t pro, jeśli są różnice to zbyt małe aby je odnotować przy normalnym używaniu, być może jak ktoś gra to sd855 szybciej wydrenuje baterię ale też zapewni większą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei P30, Xiaomi są dobre ale do 1500zł.

Podpisuję się pod tym.

Rozważałam Huaweia p30, Xiaomi mi9 (bez T), Honora (nie pamietam którego, ale w cenie p30 plus minus i podobnych parametrach).

Mam p30 i jest dobrym zamiennikiem cyfrówki, bateria okej, soft etc też. Nawet we flaku grubszym nie ma tragedii (choć jak wyciągam do czyszczenia to zawsze jestem zaskoczona jaki jest cieniutki :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zenfone 6?

 

Jak masz wolną kasę możesz dopłacić do mi9t pro. Obiektywnie nie ma to żadnego sensu ale jak to ktoś napisał o OnePlusie 7t, w którym na nic się nie czeka tylko klik i jest to właśnie tak to wygląda na mi9t pro i innych smartfonach ze Snapdragonem 855 co jest przyjemne, a obsługa daje wiele radości. W 7t efekt potęguje ekran 90 hz co też jest fajnym bajerem ale nie jest to coś bez czego nie można się obyć.

 

:hmm:

Chcesz powiedzieć, że na s835/845 zarywalo? Bo tak wynika z tego co napisałeś, że dopiero na s855 zapewnia odpowiednio szybką reakcję na "klik"

 

Za 2k xiaomi na pewno bym nie kupił. Są inne, leosze telefony a 90hz to wciąż bajer.

 

Laserowy AF daje szybkość ostrzenia i chyba nic więcej. Z kolei procesor jest szybszy ale zużywa chyba więcej energii (przy takiej samej baterii).

 

Daje precyzję przede wszystkim.

I zmień chroma na brave to uwolnisz baterie ;) ja zyskałem min 1h extra.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...