Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy siak za takie pieniądze warto na system, różnica w porównaniu z ssd na Sata jest duża, ten hynix ogólnie wyciąga mi 1500 odczytu i do ponad 700 zapisu. Choć ja to raczej słabo trafiłem :E

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się trafił hfs256gd9tng-l3a0b, używam jako pena w przejściówce usb i wyciąga 400MB/s R 430MB/s W

więc jako przenośny pendrive jest niczego sobie. nie wiem ile wyciaga w m.2 bo nie mam stacjonarki a w lapku slocik zajęty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram swoje 2 sztuki. Zobaczymy czy szczęście sprzyjało czy jakaś padaka się trafiła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem 2 Samsungi PM981 (MZVLB256HAHQ-00000, MZVLB256HBHQ-000L2) więc jestem zadowolony :D

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem przyszedł jakiś mikrus :E Oznaczenia pm991 nvme mz-alq2560 więc chyba 256GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram swoje 2 sztuki. Zobaczymy czy szczęście sprzyjało czy jakaś padaka się trafiła :E

brales za jednym razem 2 sztuki w 1 paczce czy jedno po drugim?

Co tam wam jeszcze ostatnio przyszlo, cos ciekawego? Chwalcie sie :E

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem brałem 2 sztuki dla siebie, potem domówiłem jeszcze jedną dla kogoś po paru dniach.

Podobno obecnie było sporo zwrotów jeśli ktoś nie trafił czegoś dobrego więc można się spodziewać raczej tych gorszych sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś brałem i wpadł BC501 z praktycznie czystym SMART. płaciłem chyba 60 złotych. niezła opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem dysk. Trafił mi się SKHynix_HFS256GD9TNG-L5B0B 256,0 GB. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung mzalq256hajd tak bangla. Nawet spoko jak za stówkę i parę groszy.

 

ssdsamsung256gbnvmevskl8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiłem w śmiesznej cenie 240GB, dostałem 256GB... O takie:

NMvWl5H.jpg

Podstawowy Hynix, patrząc na to co ludzie dostawali to trafiłem chyba najgorzej jak mogłem. Takie to moje szczęście...

Zostawić czy zwracać? Bo na aukcji było napisane 240GB, a ja dostałem 256GB, podkładka jest.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma 256GB, może tyle pisze ale po podłączaniu do dyspozycji masz 238,47 GB i jest to całkowicie normalne, czyli w tych 240 GB prawie się mieścisz. 

Ja też ostatnio zamówiłem 2 dyski z tej aukcji, przyszły 2 hynixy takie jak wyżej. Tylko że jeden 2242 i drugi 2230. Zostawiłem je sobie jako dyski do "zajechania". Jeden (2230) wylądował w normalnym kompie i wszelkie pliki tymczasowe na niego wywalam, a drugi w lapku robi za systemowy. 

Screen z tego w normalnym kompie(trochę danych już na nim leży):

5my9cdxzaksv.png

Edytowane przez Todd55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejście numer dwa było znacznie bardziej udane. Tzn ADATA dalej byle jaki, za to Samsung palce lizać!

YFoyGy4.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszedł właśnie Union Memory AM610 M.2

Pytanie, czy to dobry dysk, bo mało opinii o nim, jaka obudowa na usb do niego b+m key? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno niezbyt.

Mój Samsung był w sumie uruchomiony przez 2 godziny.

Uu7zfqM.jpg

I jeszcze crystaldiskmark:

TkZt5Y2.jpg

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się trafił Micron MTFDHBA256TCK.
To w miarę spoko opcja?
Kupiłem w tym rzucie za 111zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry wyglądają bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!
Mam możliwość kupienia dysku: E12-256g-phison-ssd-b3-bb1 za 130 zł, gwarancja 90 dni. Jedyna wada to fakt że był uruchamiany około 7000 razy... XD

Szukać szczęścia na aukcji X-Komu za 111 zł ryzykując zakup padaki, czy brać Phisona wyciągającego 3200/3000 mb?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał aż tak używanego i spróbował z X-komu. Nawet jak się trafi wolniejszy to może pochodzić dłużej. Możesz też spróbować kilka razy, a nieudane podejścia opchnąć po kosztach. Ja tak zrobiłem aż w końcu trafiłem na Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, s99 napisał:

Hejka!
Mam możliwość kupienia dysku: E12-256g-phison-ssd-b3-bb1 za 130 zł, gwarancja 90 dni. Jedyna wada to fakt że był uruchamiany około 7000 razy... XD

Szukać szczęścia na aukcji X-Komu za 111 zł ryzykując zakup padaki, czy brać Phisona wyciągającego 3200/3000 mb?

Bez sensu, próbuj z x-koma coś upolować. Albo dokulaj te 20zł i bierz jakiegoś PM961 od razu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłem gówno.. Odczyt 1600 mb/s zapis 780 mb/s
Hynix 2242 256 GB
HFM256GDHTNG-8310A

zostawiać czy odsyłać i zwrot kasy?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podstawowy dysk, na pewno lepszy niż SSD SATA i raczej wytrzyma dłużej niż używka. Też go dostałem za pierwszym razem. Wg mnie nie zauważysz różnicy. Ale jak chcesz więcej to sprzedaj na OLX po kosztach (pójdzie szybko) i kup jeszcze jeden/dwa dyski. Mój Samsung był podejściem numer 3, Mavver trafił fajnego Microna czyli da się.

Edytowane przez kalderon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro lokalnie za 100 zł + wysyłka: Samsung MZ-VLB256B. Wydaje mi się to spoko opcją za tą cenę. Używka, ale przepracował 15 godzin, więc jak nowy :) no i te parametry 3500/2200 to jest już coś :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pochodził z X-komu, oni wpuścili dużą partię na rynek (nie są one normalnie dostępne), komuś się znudził albo kupił większy. Mój robi nawet ponad 3500/2300 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze sprzedającym i twierdził, że dysk wyciągnął z laptopa bo jego córce nie wystarczał 256gb i chciała większy. Może laptop pochodził z X-Kom :D Zobaczymy jak do mnie dotrze dysk, czy czas pracy pokryje się z deklaracjami sprzedającego, mam nadzieję, że tak :P 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...