Skocz do zawartości
PomocToPodstawa

GTX 1080 TI niskie wykorzystanie karty w 40-50%

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Mam taki problem z kartą graficzną GTX 1080 TI.

Mianowicie w Battlefield 5 mam zużycie GPU na poziomie 40-50% przez co fpsy są jakie są czyli +/-60 a powninny być grubo ponad 130+.

Gdzie szukać powodu? Dlaczego tak się dzieje? Dorzucam ss z MSIa w BF5.

 

Procesor: Ryzen 5 2600

Ram: 16gb 3000mhz ddr4

Płyta główna: Aorus B450 Elite

post-464800-15903726347289_thumb.jpg

Edytowane przez PomocToPodstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W opcjach wyłącz synchronizację pionową ( v sync)

Edytowane przez Kazz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest wyłączona. Dorzucam kolejny screen.

 

To jest na pustym serwerze...

 

Sprawdziłem w Watch Dogs 2 i jest tak samo... Nie wiem co jest grane.

Wychodzi na to, że w każdej grze jest zużycie ok 50%.

post-464800-15903741510124_thumb.jpg

Edytowane przez PomocToPodstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem lezy po stronie procesor i pamięci, podkręć je, a FPS wzrośnie, lecz ten procesor po prostu jest za słaby dla GTX 1080Ti.

Zalecałbym Rzyena 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamieci chodzą w dual Chanel ? Oraz jaka częstotliwości ich jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dual channel, 3000mhz. Są to Crucial ballistix ddr4 CL15 3000mhz

 

Przetestowałem Red Dead Redemption 2 i tutaj jest użycie w okolicach 100%. Owszem gram w 1080p ale mimo wszystko, że ten procesor jest słabszy to powinien wyciągnąć z tej karty dużo więcej w BF5 niż tylko 60fps na zapełnionym serwerze...

post-464800-15903771289275_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podkreć cepa na na 4.1 ramy na 3600 będzie hulać ;)

Ps w BF v jest jedna opcja która u mnie też powodowała brak pełnego obciążenie GPU nie pamiętam nazwy jak będę w domu to napiszę

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci tak równo trzyma 60 klatek to musisz mieć gdzieś limit klatek albo vsync włączony - nie ma bata szukaj w opcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W opcjach wyłącz synchronizację pionową ( v sync)

Jeśli ma monitor 144Hz ( ??? ) to i tak powinien mieć więcej niż 60 FPS.

 

Jak ci tak równo trzyma 60 klatek to musisz mieć gdzieś limit klatek albo vsync włączony - nie ma bata szukaj w opcjach

Dokładnie ... albo limit w ustawieniach gry, albo w sterownikach. No i przy samym vsync jest limit na 60 ale tylko przy monitorze 60Hz

 

ps. większa ilość wyświetlanych fps niż odświeżanie monitora pogarsza płynność - sprawdziłem w różnych grach, wyłączając limit FPS w sterownikach/grach. Także gdyby autor tematu miał monitor 60Hz, to lepiej ustawić w sterownikach limit 60 FPS bo po prostu będzie płynniej

 

Problem lezy po stronie procesor i pamięci, podkręć je, a FPS wzrośnie, lecz ten procesor po prostu jest za słaby dla GTX 1080Ti.

Tylko do niskich rozdzielczości często jest za słaby wzgl. tej karty (jak np. FHD). W razie czego niech ustawi wyższą jakość renderingu, czyli rendering 200% czy inne DSR, a użycie GPU z pewnością podskoczy (wraz z jakością obrazu) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Future frame rendering zmień ta opcję i dx 11

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź użycie poszczególnych wątków CPU w tych grach. Bo jeśli 6 wątków będzie pracować na 100%, a drugie 6 będzie się nudzić to program zgodnie z prawdą pokaże Ci 50% obciążenia a i tak będzie bottleneck. Nie wyglądasz na totalnego laika, ale sprawdź czy pamięci nie pracują czasem z profilem 2133 MHz, bo tak jest domyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz renderowanie parzystych klatek ja jak to mam wyłączone to mam obciążenie GPU na poziomie 70% i 50FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem dx12 i o dziwo na otwartych mapach ładnie w miarę działa +100fps. Ale problem zaczyna się gdy w jednym miejscu jest dużo graczy, wybucha coś itp. Wtedy gra przycina. Jest to spowodowane procesorem czy kartą graficzną. Zauważyłem, że podczas scinki zużycie grafiki drastycznie spada na chwilę przycięcia, czy poprostu jest to wina procesora? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi związane z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Owszem ten proc jest ograniczeniem 1080Ti ale nie jest to cpu przez który gra powinna "zacinać" wkońcu to 6/12 sprawdz czy masz HPET pod windą wyłączony: otwórz cmd prawym jako administrator i wklej: bcdedit /deletevalue useplatformclock

 

Sprawdź czy nie masz zainstalowanych sterowników sata od amd

 

Graj zawsze na DX12 w bf'a bo działa po prostu lepiej, ustaw opcję "jakość efektów" na średnie lub niskie, ta opcja jest typowo procesorowa odpowiada za wybuchy.

 

Druga sprawa że ten proc aż prosi się o podkręcenie :) nie wspominając o ramie tym bardziej przy tak mocnej karcie jak 1080ti

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ten proc jest ograniczeniem 1080Ti ale nie jest to cpu przez który gra powinna "zacinać" wkońcu to 6/12 sprawdz czy masz HPET pod windą wyłączony: otwórz cmd prawym jako administrator i wklej: bcdedit /deletevalue useplatformclock

 

Sprawdź czy nie masz zainstalowanych sterowników sata od amd

 

Graj zawsze na DX12 w bf'a bo działa po prostu lepiej, ustaw opcję "jakość efektów" na średnie lub niskie, ta opcja jest typowo procesorowa odpowiada za wybuchy.

 

Druga sprawa że ten proc aż prosi się o podkręcenie :) nie wspominając o ramie tym bardziej przy tak mocnej karcie jak 1080ti

 

U mnie gra działa dużo lepiej na dx11 niż 12 na 12 są mikroprzyciecia i spadki zużycia gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra działa dużo lepiej na dx11 niż 12 na 12 są mikroprzyciecia i spadki zużycia gpu

Tak jak pisze kolega, graj na D11 i włącz future frame rendering. U mnie na DX12 był dramat z przycięciami. Jeżeli chodzi o FPS na moim configu to generalnie mam 80-130 FPS średnio w zależności od mapy, spróbuj z tym DX 11 i może podkręć procka + ramy w ramach testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio BF V wysypał mi konfiguracje i tez nie wiedziałem co się dzieje a były podobne objawy procesor i grafika nie użyta w 100% a fr niski. "Future frame rendering" załatwił sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio BF V wysypał mi konfiguracje i tez nie wiedziałem co się dzieje a były podobne objawy procesor i grafika nie użyta w 100% a fr niski. "Future frame rendering" załatwił sprawę.

 

Dokładnie jak wyżej. U mnie też to załatwiło sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX11 bardziej obciąża procka u mnie zawsze 12 lepiej działał, mniejsze użycie cpu/temperatury i kilka klatek więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz ustawiony profil "Oszczędzanie energii" albo coś podobnego w systemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...