Skocz do zawartości
romcost

Udostępnianie zawartości sieci w podsieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Podpowiedzcie mi jak skonfigurować sieć, aby w podsieci widoczne były urządzenia z sieci głównej. Sieć podstawowa to 192.168.0.xxx, podsieć to 192.168.1.xxx. Wszystkie urządzenia mam podpięte do podsieci (do routera), ale do sieci głównej (także do routera) mam podpięty dysk NAS (IP:192.168.0.2) i chciał bym, aby był on widoczny w podsieci 192.168.1.xxx. Czy mogę to zrealizować zmieniając maskę podsieci (na jaką 255.255.0.0 ?). Czy np. ustawić w obu podsieciach ten sam zakres adresów IP (np. 192.168.1.xxx) i przydzielić osobne zakresy adresów dla DHCP ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana maski pomoze, ale wtedy musisz miec 1 serwer dhcp, routing na routerze mozesz tez ustawic, ale to zalezy od zaawansowania urzadzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic nie musisz robić. Urządzenia z sieci 192.168.1.0/24 bez problemu zobaczą urządzenia w sieci 192.168.0.0/24. W drugą stronę to nie zadziała.

 

Nie wiem po co masz te dwie podsieci, ale można to wypłaszczyć pozostawiając tylko jedną sieć 192.168.0.0/24, a drugim routerze ustawić adres z sieci 192.168.0.0/24 (dobrze by było 192.168.0.2, a dla NASa 192.168.0.3), wyłączyć DHCP, podłączyć z pierwszym routerem przez port LAN i używać go jako AP i switch(FAQ).

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...