Skocz do zawartości
Kuba02

Karta do i5-6600k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, myślę o zmianie karty RX 580 8gb. Bardzo bym prosił o jakieś oferty i czy w ogóle warto ją wymienić

i5-6600k

B150M-D3H DDR3

2x8 GB HyperX

Chieftec A-90 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz budżet?

Mam RX 580, na razie nie będę zmieniał, w przyszłości może na 2060. U mnie magiczna granica za kartę to 1000zł, więcej nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj lepsza grafika niewiele da.Fakt więcej fps,lecz w grach typowo graficznych.Natomiast jeśli typowo procesorowe gry to ta i5 będzie kuleć i nawet mocniejsza karta nic nie da w tym wypadku.Ten rx580 nie jest złą kartą graficzną.Proponuję zostać przy rx i zbierać na nową platformę.Przy nowym procesorze myśleć dopiero o zmianie grafiki.Na ten moment mały sens kupna mocniejszej karty.A w jakie gry grasz,tak w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko w Warzone

Gra multi na golych 4rdzeniach, nie bardzo. Wiekszy komfort rozgrywki da ci zmiana cpu z obecna karta graficzna niz wymiana gpu ktora nic nie da.

 

Wydajnosci od strony gpu w tej grze brakowac ci nie bedzie na tym gpu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=llzcW9d5KxA

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz budżet?

Mam RX 580, na razie nie będę zmieniał, w przyszłości może na 2060. U mnie magiczna granica za kartę to 1000zł, więcej nie dam.

1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra multi na golych 4rdzeniach, nie bardzo. Wiekszy komfort rozgrywki da ci zmiana cpu z obecna karta graficzna niz wymiana gpu ktora nic nie da.

 

Wydajnosci od strony gpu w tej grze brakowac ci nie bedzie na tym gpu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=llzcW9d5KxA

Chodzi mi wyłącznie o zmiane karty na gtx o tych samych wydajnościowych w grach. Bo na RX 580 pracuje mi się bardzo źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi mi wyłącznie o zmiane karty na gtx o tych samych wydajnościowych w grach. Bo na RX 580 pracuje mi się bardzo źle

 

Wymień procesor + płyta + pamięci.

 

Mi przy Ryzenie 5 3600 i RX 570 wszystko ładnie działa.

 

Masz płytę z literką B na początku to nawet nie możesz pamięci podkręcić.

 

Zwyczajnie procesor jest problemem.

 

Co z tego że masz i5-6600k jak przy tej płycie on działa tak jakby to był i5-6600 bez K.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi wyłącznie o zmiane karty na gtx o tych samych wydajnościowych w grach. Bo na RX 580 pracuje mi się bardzo źle

No ale co się zmieni według ciebie jak zmienisz na gtx o tych samych wydajnościach? Dlaczego na gtx będzie ci się pracowało dobrze w porównaniu do rx 580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Xeona 1230v2 Ivy Bridge z 1600mhz, to nawet RX 570 miejscami miał problem, bo proc nie wyrabiał.

Bywały gry, gdzie przejście na Ryzena 3600 dało 30fps przy karcie graficznej jaką jest RX 570. Grafa chodziła na ok 40%-50%, po zmianie na Ryzena było dużo lepiej.

Nawet gry pokroju AC Origin, Odyssey były grywalniejsze, nie spadał FPS jak na Xeonie. Gry multi jak Battlefield grałem w ponad 120fps.

 

Mam znajomego co ma Ryzena 2600 z OC na 4ghz z RX 580 i we wszystko gra w 60fps z vsync i nie ma problemów z działaniem.

 

Tu problemem nie jest karta, bo można poszukać na YT co potrafi karta. Brak OC procka, i słabe ramy zabijają FPS, to nie te czasy, gdzie się grało na 4rdzeniach.

 

Ja bym zmienił procka, ram i płytę, i na RX 580 poczekał na nowe grafy i wtedy kupił coś na co mi pozwala budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Już bez przesady, że Xeon 1230v2, albo i5 6600K ograniczają takiego średniaka jak RX 570... A jeśli już to chyba tylko w Battlefieldzie 5 i Assasins Creedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już bez przesady, że Xeon 1230v2, albo i5 6600K ograniczają takiego średniaka jak RX 570... A jeśli już to chyba tylko w Battlefieldzie 5 i Assasins Creedzie.

To proszę bardzo, to jeden z przykładów jakie miałem:

Takie problemy miałem w grach procesorowych jak i w miejscach procesorowych. Przeszedłem Metro Exodus na RX 570 z Xeonem i nie było problemów.

W AC Origins, Odyssey też było lepiej szczególnie w mieście, gdzie już nie miałem dropów miejscami poniżej 30fps(tak miałem w Aleksandrii w AC Origins)

 

Na screenie widać użycie GPU, przy Ryzenie 100%, przy Xeonie 65% i niższy fps, a to przez to, że sterowniki AMD mają większy narzut na CPU, a jak CPU słaby- niskie taktowanie, słaby RAM, to karta AMD go zajedzie.

AC3SP_2019_02_23_21_10_34_227.jpg

 

 

OdKoz6f.jpg

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Xeona 1230v2 Ivy Bridge z 1600mhz, to nawet RX 570 miejscami miał problem, bo proc nie wyrabiał.

Bywały gry, gdzie przejście na Ryzena 3600 dało 30fps przy karcie graficznej jaką jest RX 570. Grafa chodziła na ok 40%-50%, po zmianie na Ryzena było dużo lepiej.

Nawet gry pokroju AC Origin, Odyssey były grywalniejsze, nie spadał FPS jak na Xeonie. Gry multi jak Battlefield grałem w ponad 120fps.

 

Mam znajomego co ma Ryzena 2600 z OC na 4ghz z RX 580 i we wszystko gra w 60fps z vsync i nie ma problemów z działaniem.

 

Tu problemem nie jest karta, bo można poszukać na YT co potrafi karta. Brak OC procka, i słabe ramy zabijają FPS, to nie te czasy, gdzie się grało na 4rdzeniach.

 

Ja bym zmienił procka, ram i płytę, i na RX 580 poczekał na nowe grafy i wtedy kupił coś na co mi pozwala budżet.

 

Chodzi mi tylko i wyłącznie o zmianę karty na gtx o podobnych wydajnościach. Przy tej specyfikacji crashuj mi się komputer. przy gtx 1060 3gb było super, nic nie crashowało, tylko miałem mało fps w COD, chodzi mi o alternatywe dla rx580. Może wtedy nie będzie żadnych problemów

 

No ale co się zmieni według ciebie jak zmienisz na gtx o tych samych wydajnościach? Dlaczego na gtx będzie ci się pracowało dobrze w porównaniu do rx 580?

 

Mam z nią wiele problemów, ale nie będę się rozpisywał. Chcę po prostu ją zammienić na gtx w rozsądnej cenie o tej samej wydajności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę o zmianie karty RX 580 8gb. Bardzo bym prosił o jakieś oferty i czy w ogóle warto ją wymienić

Jak masz popsutą kartę która zawiesza ci komputer to myślę że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Gigabyte GTX 1660 SUPER(6gb) będzie dobrą zmianą? Nie będzie słabsza niz RX 580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czemu nie sprawdzisz w necie? Nawet na YT u znanych testerów można znaleźć co jest szybsze.

 

Tak gtx jest szybszy, ale i tak proc go ograniczy, szczególnie jak lubisz szybkie multi fpsy. A to wymaga już lepszego procka.

Jeśli grafa sprawia problemy to gtx nie powinien, tu będzie na pewno na plus. W dalszej kolejności musisz zmienić procka, ba powinieneś, bo to tak jakby jechać BMW na ręcznym.., że tak spróbuję to zobrazować. :Up_to_s:

 

Dodam, że RX 580 jest szybszą kartą niż gtx1060 3gb.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Gigabyte GTX 1660 SUPER(6gb) będzie dobrą zmianą? Nie będzie słabsza niz RX 580?

Będzie średnio 25% szybsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę bardzo, to jeden z przykładów jakie miałem:

Takie problemy miałem w grach procesorowych jak i w miejscach procesorowych. Przeszedłem Metro Exodus na RX 570 z Xeonem i nie było problemów.

W AC Origins, Odyssey też było lepiej szczególnie w mieście, gdzie już nie miałem dropów miejscami poniżej 30fps(tak miałem w Aleksandrii w AC Origins)

 

Na screenie widać użycie GPU, przy Ryzenie 100%, przy Xeonie 65% i niższy fps, a to przez to, że sterowniki AMD mają większy narzut na CPU, a jak CPU słaby- niskie taktowanie, słaby RAM, to karta AMD go zajedzie.

 

Właśnie to napisałem i nawet specjalnie wymieniłem AC jako jedną z dwóch gier, przy których i5 6600K, albo Xeon mogą w jakikolwiek zauważalny sposób dusić możliwości tego RX570.

 

To proszę bardzo, to jeden z przykładów jakie miałem:

Takie problemy miałem w grach procesorowych jak i w miejscach procesorowych. Przeszedłem Metro Exodus na RX 570 z Xeonem i nie było problemów.

W AC Origins, Odyssey też było lepiej szczególnie w mieście, gdzie już nie miałem dropów miejscami poniżej 30fps(tak miałem w Aleksandrii w AC Origins)

 

Na screenie widać użycie GPU, przy Ryzenie 100%, przy Xeonie 65% i niższy fps, a to przez to, że sterowniki AMD mają większy narzut na CPU, a jak CPU słaby- niskie taktowanie, słaby RAM, to karta AMD go zajedzie.

 

Właśnie to napisałem i nawet specjalnie wymieniłem AC jako jedną z dwóch gier, przy których i5 6600K, albo Xeon mogą w jakikolwiek zauważalny sposób dusić możliwości tego RX570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co się zmieni według ciebie jak zmienisz na gtx o tych samych wydajnościach? Dlaczego na gtx będzie ci się pracowało dobrze w porównaniu do rx 580?

 

No ten tego - będzie plakietka NVidi, na problemy sie przymknie oko (coś jak pomalowanie samochodu na czerwono zeby szybciej jezdzil) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...