Skocz do zawartości
Sewciu

Update biosu na b450 gaming plus max

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio borykam sie z problemem mianowicie Kernal power (41) wczoraj po tygodniu przerwy znow sie pojawil wiec postanowilem zrobic update biosu i mam 2 male pytania do was, chcialem to wykonac pendrivem i m-flashem jednak gdy pobieralem najnowsza wersje ze strony msi wygladalo to tak ( https://imgur.com/ugJ6mVq ) i pozniej m-flash nie mogl jakby znalezc pliku wiec postanowilem zrobic update przez live update 6 wydawalo mi sie to bardzo wygodne wiec znalazlo mi najnowsza wersje biosu i zabralem sie do instalacji pc zapytal mnie o pozwolenie na restart, pozwolilem gdy komputer sie zresetowal chodzil jednak monitor, mysz klawiatura sie nie wlaczyly myslalem ze sie po prostu instaluje czekalem okolo 30minut i nic zresetowalem pc i nic nie wstawalo wiec jedynym wyjsciem bylo skorzystanie z flash biosu z tylu plyty i wlasciwie to mi uratowalo tylek wrzucilem ten plik ze zdjecia ("E7B86AMS.1D0") zmienilem jego nazwe na MSI.ROM i zadzialalo, bios zainstalowal sie pomyslnie. Moglby mi ktos prosze wytlumaczyc dlaczego taka sytuacja miala miejsce? Troche mnie to zaniepokoilo ale i rowniez ciekawi dlaczego taka sytuacja miala miejsce, majac takie pliki jak w linku ( https://imgur.com/ugJ6mVq ) i chcac zainstalowac przez m-flasha z biosu powinienem zmienic ich nazwe? Nie wyszukuje mi ich gdy chce je wybrac do instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wgrywałem masę BIOSów na tę płytę aż od wersji H0 do najnowszej nieoficjalnej H71 i zawsze bez problemów przez M-FLASH.

 

Czy pendrive masz sformatowany do FAT32? Czy wrzuciłeś wypakowane pliki na pendrive (nie archiwum .zip)?

 

Poza tym flashując przez M-FLASH nie trzeba zmieniać nazwy pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wgrywałem masę BIOSów na tę płytę aż od wersji H0 do najnowszej nieoficjalnej H71 i zawsze bez problemów przez M-FLASH.

 

Czy pendrive masz sformatowany do FAT32? Czy wrzuciłeś wypakowane pliki na pendrive (nie archiwum .zip)?

 

Poza tym flashując przez M-FLASH nie trzeba zmieniać nazwy pliku.

Tak pendrive smiga na fat32 posiadam na nim jeszcze win10 ale utworzylem dwa foldery win10 i bios w biosie skopiowalem caly folder z nowym biosem tak to wyglada https://imgur.com/mE2rDgt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno śmigać, jeszcze pamiętaj aby korzystając z M-FLASH nie wsadzać pendrive'a do pierwszego portu USB przeznaczonego do ratowania płyty w razie awarii.

 

Ja korzystam z dwóch portów obok gniazda LAN na kabel internetowy. Jako ciekawostkę warto dodać, że obsługuje je chipset płyty, a nie CPU - tutaj dwa USB wyżej (VR READY).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pendrive'a wsadzalem na usb z przodu obudowy i czytalo pendrive normalnie jednak nie moglem wybrac tego pliku po prostu tak jakby go nie widzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmienia się nazwę pliku bios w przypadku instalacji przez flashbacka.

 

Normalnie m-flash to się wrzuca na czysty pendrive bez folderu.

 

Opisałem jak to sam robiłem, a mam tą samą płytę, różni się tym, że mam wersję bez max.

 

Pendrive wsadza się z tyłu, można, ba najlepiej wsadzić w usb2.0 ten port obok tego co dajesz dla flashbacka.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, żadnych kombinacji, ma być wsadzone z tyłu płyty, bez pośredników w postaci dodatkowych USB z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki z ciekawosci dzis wieczorem jeszcze sprawdze i zrobie tak jak radzicie, jednak mam jeszcze jedno pytanie, macie moze pomysl dlaczego doszlo do takiej sytuacji z live update 6 co opisywalem wyzej ze az mi sie bios posypal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Live Update 6 to syf, tak samo jak każda inna aplikacja jakiegokolwiek producenta płyty głównej, nie polecam korzystać, a najlepiej to zapomnieć o ich istnieniu.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz czytałem, że live update spowodował problemy po aktualizacji biosu.

Lepiej samemu to zrobić.

Jak jeszcze live update do sterowników można by zaryzykować i ściągać w ten sposób zaktualizowane sterowniki, ale nigdy bym nie użył do biosu.

Do tego często najnowsze wersje sterowników są na głównej stronie producenta, niż producenta płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze to jednak calkiem okej program a i aktualizacja wydawala sie prostsza i przyjemniejsza.. No nic... Ale dzieki za pomoc ;) Nasunelo mi sie jedno dodatkowe pytanie gdy wysypal mi sie bios dosc czesto wylaczalem i wlaczalem pc przyciskiem na przednim panelu i pozniej na zasilaczu (raz nawet wylaczylem na zasilaczu i odrazu wlaczylem to odpalil sie sam nie wiedziec czemu,jakby caly czas chodzil (wiecie moze czemu tak?) :hmm: ) czy takie dzialania moga miec jakis negatywny wplyw czy to juz nie te czasy i takie rzeczy nie robia na sprzecie wrazenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...