Skocz do zawartości
robertgr1

Wymiana gtx 1080 na ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie sprzedałem swojego gtxa 1080 palit w dobrej cenie i szukam czegoś do 380f mam kilka propozycji 1 https://www.amazon.co.uk/XFX-Triple-Dissipation-Graphics-RX-57XT83LD8/dp/B087J3KM2X/ref=sr_1_4?dchild=1&keywords=rx+5700+xt&qid=1590402396&sr=8-4

2 https://www.amazon.co.uk/XFX-1980MHz-Express-Graphics-Rx-57XT8DBD6/dp/B07XFDV7Q6/ref=sr_1_1_sspa?dchild=1&keywords=rx+5700+xt&qid=1590402436&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzUE9KSjZSTDdVWTlYJmVuY3J5cHRlZElkPUEwMTQ3MzA4MkpSOEZVRzhBUEw4TCZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwNzAwNzkxMUQwSUNUT0ZaVlg2UyZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU=

3https://www.amazon.co.uk/XFX-1980MHz-Express-Graphics-Rx-57XT8DBD6/dp/B07XFDV7Q6/ref=sr_1_1_sspa?dchild=1&keywords=rx+5700+xt&qid=1590402517&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUFVWDM2UDY0UVc2MDYmZW5jcnlwdGVkSWQ9QTAyNDYxMTEyVldQRzFQV1lEM01QJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTA3MDA3OTExRDBJQ1RPRlpWWDZTJndpZGdldE5hbWU9c3BfYXRmJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==

Co proponujecie najbardziej by mi odpowiadała karta z dwoma wentylatorami tylko nie wiem czy jest jakiś sensowny rx 5700xt o niezbyt dużych gabarytach ewentualnie zmienię obudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

też bym wolał ale ta karta jest zbyt droga w stosunku do wydajności jaką oferuje jest ok 10% wydajniejsza od 5700xt a cena wyższa o 100 funtów nie chcę dopłacać więcej jak 60 funtów swojego gtxa sprzedałem za 320f a kupiłem go dwa lata wcześniej za dokładnie tą samą cenę

Edytowane przez robertgr1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym wolał ale ta karta jest zbyt droga w stosunku do wydajności jaką oferuje jest ok 10% wydajniejsza od 5700xt a cena wyższa o 100 funtów nie chcę dopłacać więcej jak 60 funtów swojego gtxa sprzedałem za 320f a kupiłem go dwa lata wcześniej za dokładnie tą samą cenę

 

Nie bez powodu cena 5700xt jest niższa, sporo osób ma problemy ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypłatę mam raz w miesiącu spoko właśnie się zastanawiałem nad tą kartą https://www.amazon.c...iews-filter-bar tylko do obudowy mi się nie zmieści jest za długa najwyżej wytnę koszyk na dyski jak będę miał problem z sterownikami to najwyżej oddam tą kartę najbardziej by mi odpowiadała trochę krótsza karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie 2070s jest 10% wydajniejszy od 5700xt, chyba tylko w grach gdzie pojawia się logo nvidii, borderlands 3, cod i wiele innych jakoś tam 5700xt odjeżdża o 10fps 70s, to te same karty, tyle samo jednostek, wszystko zależy od optymalizacji nie karty, jeżeli nie zależy Ci na bajerach typu RT i DLSS, które występują na palcach jednej ręki bierz 5700xt, a najlepiej czekaj na premiery nowych gpu wrzesień-listopad. Jak chcesz grać na już kup konsole :D W ogóle odradzam kupno teraz kart, jak już to tylko 5700xt, jedyna karta która jest odpowiednio wyceniona, nie wiem ile

Masz miejsca, ale 2 wentylatory to bierz gaming x albo pulse, chociaż małe to one nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z dobrym chłodzeniem i kulturą pracy rx5700 xt raczej małe nie będą. Ja co prawda mam wersję bez xt ale ten MSI jest rewelacyjny. Cichutki i bardzo chłodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z dobrym chłodzeniem i kulturą pracy rx5700 xt raczej małe nie będą. Ja co prawda mam wersję bez xt ale ten MSI jest rewelacyjny. Cichutki i bardzo chłodny.

A jak z OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kupiłem XFX RX 5700 Xt Thicc II Ultra 8GB

 

 

mialem. ta karta to syf. glosna i goraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak wrażenia z przesiadki po 1080, bo dla mnie 5700xt to maławy skok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak będzie najwyżej oddam jak będzie źle wcześniej miałem palit dual fan gtxa 1080 niby miał być głośny i gorący a okazał się super kartą chłodny i cichy i przyzwoite OC 1980mhz 2025 MHz i pamięć 11800mhz

 

Niestety obecnie jeśli chodzi o ceny kart graficznych to jest tragedia miałem do wyboru albo rtx 2060super lub rx 5700xt nie zamierzam dopłacać 100 czy 200f dla 10-15% wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie przestudiowałem testy tej karty i thic 2 ultra nie jest taki zły

 

Stylistyka i jakość wykonania

Wydajność na poziomie RTX 2070S

Wysokie i stabilne taktowanie GPU

Kultura działania w trybie Quiet

Przyzwoity potencjał OC GPU (~2060 MHz)

Fizyczny przełącznik z Dual BIOS

Pierwsza seria kart z interfejsem PCI-E 4.0

8 GB GDDR6 na 256-bitowej szynie

 

Pobór mocy bliski GeForce RTX 2080

Wysokie temperatury po podkręceniu

Navi nie wspiera sprzętowo ray tracingu

Brak obsługi CrossFire (niby zbędne, ale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zmienialem 1080 na 5700xt i jak wlozylem radeona do kompa i uruchomilem te wszytskie gry to sie okazalo ze nie za bardzo jest jakas roznica. No RDR 2 chodzil wyraznie lepiej ale tak ogolnie np w tomb raider to zyskalem 10 fps...Malo jak dla mnie dlatego oddalem radeona i wciaz korzystam z GTX 1080 bo zmiana tej karty aktualnie jest malo oplacalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zmienialem 1080 na 5700xt i jak wlozylem radeona do kompa i uruchomilem te wszytskie gry to sie okazalo ze nie za bardzo jest jakas roznica. No RDR 2 chodzil wyraznie lepiej ale tak ogolnie np w tomb raider to zyskalem 10 fps...Malo jak dla mnie dlatego oddalem radeona i wciaz korzystam z GTX 1080 bo zmiana tej karty aktualnie jest malo oplacalna

Oglądałem sporo testów w sieci i według nich różnica wydajności jest spora na korzyść rx 5700xt poza tym radeony znacznie wolniej się starzeją gtxa 1080 już sprzedałem i go nie mam dokładka do rx 5700xt to 60 funtów w moim przypadku to nie tak dużo no zobaczymy jak przyjdzie dokładnie ja przetestuje i oczywiście dam znać czy było warto mam nadzieję że ta karta będzie w nowej rewizji z poprawionym biosem i chłodzeniem jeśli nie to ją zwrócę i zakupie red devil 5700xt ale będę musiał wyciąć koszyk na dyski bo się nie zmieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, dokonałeś chyba najgorszego wyboru, oprócz referenta to chyba tylko red dragon gorzej chłodzi, nie sprawdzałem wymiarów, ale z tego co pamiętam to ta karta mała nie jest, jak weszła, to i pulse albo gaming x by wszedł, sama temp gpu może jest jeszcze znośna, ale polecam zobaczyć co się dzieje na junction.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy nie chce mi się wierzyć że tego nie poprawili jeśli będzie żle to oczywiście karta pójdzie do zwrotu w testach wypada bardzo przyzwoicie podobno w nowych wersjach nie ma żadnych problemów z temperaturami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...