Skocz do zawartości
krzywa gausa

Stacja robocza na Ryzen 3950X

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam Panów i Panie,

 

Potrzebuję porady w zakresie doboru płyty głównej, chłodzenia i obudowy pod Ryzena 3950x.

 

Posiadane podzespoły:

- Procesor: Ryzen 3950x

- RAM: Crucial Ballistix Sport LT 64GB

- zasilacz: Corsair RM650x

- grafika: GTX1060

 

Aktualne typy do zakupu:

- cooler: SilentiumPC Navis EVO 360 lub Noctua D-15

- płyta: ASUS TUF GAMING X570-PLUS

- obudowa: Fractal R6

 

PC z przeznaczeniem do pracy w 3ds i do renderingu CPU.

 

Jak wygląda natężenie hałasu przy AiO względem Noctu'y D-15? Mam aktualnie taką we Fractalu R5 z zaślepioną górą z 1950x i przy pełnej mocy jest jeszcze akceptowalnie głośno. Temperatury max 70-72 stopnie.

Czy płyta sobie spokojnie poradzi z lekko podkręconym CPU i RAMem?

Czy obudowa R6 jest warta tych pieniędzy? Ewentualnie na co warto zamienić?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro!

Edytowane przez krzywa gausa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taniej będzie na TR ;)

morele.net/inventory/info/70c3fcf0/

 

Później na tą płytkę wsadzisz 32-rdzeniowca, albo można jeszcze w 24-rdzeniowego teraz z 3rd Gen i masz nowy socket odrazu

Edytowane przez Namae Wa Yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Procek już kupiony także nie będzie TR. 3950x i 1950x wystarczy mi na aktualne potrzeby.

 

Później na tą płytkę wsadzisz 32-rdzeniowca, albo można jeszcze w 24-rdzeniowego teraz z 3rd Gen i masz nowy socket odrazu

Nie włoże tam przecież 3960X..

Edytowane przez krzywa gausa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek już kupiony także nie będzie TR. 3950x i 1950x wystarczy mi na aktualne potrzeby.

 

 

Nie włoże tam przecież 3960X..

Dlatego mówię, że wtedy można inną płytę i od razu 3960X

No jeśli procek kupiony to po prostu kartę na 1660Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, że wtedy można inną płytę i od razu 3960X

No jeśli procek kupiony to po prostu kartę na 1660Super

Przecież jest napisane, że mam 1060. Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3950x i GTX 1060? Przecież to będzie bottleneck. Do tego procka przydałaby się lepsza grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest napisane, że mam 1060. Czytaj ze zrozumieniem.

To kup tak: H500 - obojętnie jaki wygląd ale żeby była ta, bo ma na topie miejsce na chłodnicę (chodzi o CoolerMastera)

Do tego Eisbaera 360mm

I TUF'a zostawić bo to jedna z najlepszych w swojej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z płyt głównych to podobno jedne z lepszych do OC tych ryzenów to MSI Unify https://www.x-kom.pl/p/540709-plyta-glowna-socket-am4-msi-meg-x570-unify.html

Noctua to jest solidny cooler, jeśli będzie to w przewiewnej budzie to powinno bez problemu wystarczyć.

R6 nie jest złe, ale przepływ powietrza jest taki sobie w tej budzie. Ja proponuje Phanteks P400A (dołożyć wiatrak z tyłu dla lepszego chłodzenia CPU) https://www.x-kom.pl/p/509787-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400a-tempered-glass-drgb-digital-black.html

lub jak chcesz coś większego to, można w tej budzie zdjąć osłony z przodu i z góry(są na magnesy) dla lepszej wentylacji: https://www.x-kom.pl/p/478070-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p600s-tg-biala.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z płyt głównych to podobno jedne z lepszych do OC tych ryzenów to MSI Unify https://www.x-kom.pl/p/540709-plyta-glowna-socket-am4-msi-meg-x570-unify.html

Noctua to jest solidny cooler, jeśli będzie to w przewiewnej budzie to powinno bez problemu wystarczyć.

R6 nie jest złe, ale przepływ powietrza jest taki sobie w tej budzie. Ja proponuje Phanteks P400A (dołożyć wiatrak z tyłu dla lepszego chłodzenia CPU) https://www.x-kom.pl/p/509787-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400a-tempered-glass-drgb-digital-black.html

lub jak chcesz coś większego to, można w tej budzie zdjąć osłony z przodu i z góry(są na magnesy) dla lepszej wentylacji: https://www.x-kom.pl/p/478070-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p600s-tg-biala.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

EDIT: nie ten post..

A co do Unify - z tego co widzę wszędzie polecają TUF'a może ta Unify ma jakieś problemy z BIOSem czy nastawami pamięci?

Edytowane przez Namae Wa Yuri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3950x i GTX 1060? Przecież to będzie bottleneck. Do tego procka przydałaby się lepsza grafika.

Nie potrzebuję lepszej grafiki, bardziej ogranicza mnie jeden wątek niż grafika. Procek jest do mielenia.

 

To kup tak: H500 - obojętnie jaki wygląd ale żeby była ta, bo ma na topie miejsce na chłodnicę (chodzi o CoolerMastera)

Do tego Eisbaera 360mm

I TUF'a zostawić bo to jedna z najlepszych w swojej cenie

Poczytałem trochę o tych chłodzeniach i jak mam słyszeć jakieś dziwne dzwięki, to zostanę przy D-15 lub Dark Pro. Płyta zostaję.

 

Co do obudowy, to pradopodobnie R6, gdyż mam już R5 i będą stać obok siebie narazie. Te budy, które polecacie, to straszne choinki dla nastolatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłeś od początku nastawiony na branie R6 to po co w ogóle pytać? A obudowy mają też wersje bez RGB, przynajmniej to co ja podałem. (Sam fanem rgb nie jestem)

A co do Unify - z tego co widzę wszędzie polecają TUF'a może ta Unify ma jakieś problemy z BIOSem czy nastawami pamięci?

 

Gamers Nexus na tej płycie miało najlepsze wyniki i najmniej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłeś od początku nastawiony na branie R6 to po co w ogóle pytać? A obudowy mają też wersje bez RGB, przynajmniej to co ja podałem. (Sam fanem rgb nie jestem)

 

Gamers Nexus na tej płycie miało najlepsze wyniki i najmniej problemów.

Jak widzę co polecają, to tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że nie ma w czym wybierać nawet.

NZXT H500 - ta jest spoko, ale znowu nie ma pełnej, tylko jakieś pleksy z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie może nawet Define 7 z perforowanym górnym panelem.

Dorzucić jakieś spoko wentyle na top i będzie gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś się wypowie w sprawie porównanie głośności AiO do Noctuy D-15/ Dark Rock Pro 4?

W przypadku takiej konfiguracji, że Noctua jest zamknięta w obudowie z zaślepionym górnym panelem. Czy taki wariant nie będzie mniej słyszalny od otwartej od góry obudowy przy chłodnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć ciszę i spokój, to bierz d-15. Każde aio jest słyszalne, a po jakimś czasie jak pompka ma nabite godziny, to już całkiem wyraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navis 360 jest wydajnym i cichym chłodzeniem i raczej przy otwartym topie, i tak będzie cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc :)

Zostanę przy tym co mam teraz i nie będę kombinować, bo nie mam czasu później zmieniać i się z tym bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem aio od corsaira i nigdy więcej. Padło po niecałych 4 latach, na szczęście gwarancja była na 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak ładnie wytrzymało.

Takie są uroki AiO czasami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusem było to, że oddali kasę - 300 zł, więc uznanie dla nich, chociaż trochę to trwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...