Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zakupić w ciągu najbliższych 2 tygodni nowy komputer, obecna specyfikacja to:

 

- Ryzen 5 3600

- B450 Gaming Plus Max

- Viper Blackout 3600MHz

- chłodzenie SPC Fortis 3 RGB

- MSI RTX 2070 SUPER Gaming X Trio

- dysk Plextor M9Pe PX-256M9PeG

- zasilacz SilentiumPC Supremo L2 Gold 650W, lub SPC Vero L3 700W

- obudowa SPC Signum SG7V EVO TG ARGB

cena za zestaw to ok. 5500zł, patrzyłem na stronach typu morele/x-kom itp. i za taki zestaw wychodziło ok. 5700-5800zł. Firma z allegro od której biorę to Prog-Info która współpracuje z ACTINA, na cały zestaw jest u nich gwarancja trzy letnia, pytanie czy warto brać taki zestaw? Czytałem sporo o kupowaniu PC na allegro i było sporo nie pochlebnych komentarzy. Zestaw który sam złożyłem (zanim podesłałem im specyfikację) to:

 

- Ryzen 5 3600

- B450 Fatal1ty K4

- pamięci Ripjaws V 3200MHz

- chłodzenie SPC Fortis 3

- Gigabyte RTX 2070 SUPER Gaming OC 3X

- dysk Plextor M9Pe PX-256M9PeG

- zasilacz SilentiumPC Vero L3 700W

- obudowa SPC Regnum RG6V TG Evo ARGB

 

cena takiego zestawu to ok. 5400

 

Powiedzie mi czy warto brać ten zestaw zaproponowany z allegro? Tylko bez komentarzy "100% nie opłaca się gotowca z allegro", bo widać, że mimo wszystko zestaw zaproponowany jest jednak lepszy od tego mojego, przy zaledwie 100zł wzrostu ceny. Czy może ewentualnie poczekać na coś (nowe płyty główne/procki/karty), które zmienią sporo zestaw na lepsze? Z tego co wiem jakoś teraz mają wyjść nowe płyty główne B460 do procesorów Intel dziesiątej generacji, może warto wziąć np. B460 + Intel i5 10600K, lub 10400F? Z drugiej strony płyty B450 będą oficjalnie wspierały 4-tą generację procesorów AMD Zen2. W każdym razie proszę o opinie, zarówno o firmie Prog-Info, o zestawie z allegro, oraz o tym czy warto czekać. Obecnie używam laptopa z i7-6700hq i gtx 960M, więc mimo wszystko fajnie byłoby zmienić platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw lepszy, zwłaszcza jeśli chodzi o kulturę pracy. Zasilacz Supremo L2 oczywiście (chociaż dopłata do FM2 pewnie będzie znikoma). Dysk na system i tyle? Zawsze można urwać te 2-3 stówki (lub więcej) składając samemu ale jeśli cenisz sobie gwarancję to taki zestaw jak najbardziej na +. Nowe ciekawe premiery będą w Q3/Q4 2020. Tania B460 + i5 to też jakaś opcja, zobaczymy po ile będą same płyty. Jak cię czas nagli to nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw lepszy, zwłaszcza jeśli chodzi o kulturę pracy. Zasilacz Supremo L2 oczywiście (chociaż dopłata do FM2 pewnie będzie znikoma). Dysk na system i tyle? Zawsze można urwać te 2-3 stówki (lub więcej) składając samemu ale jeśli cenisz sobie gwarancję to taki zestaw jak najbardziej na +. Nowe ciekawe premiery będą w Q3/Q4 2020. Tania B460 + i5 to też jakaś opcja, zobaczymy po ile będą same płyty. Jak cię czas nagli to nie ma co się zastanawiać.

Zastanawiam się w sumie na czym bym mógł urwać 2-3 stówki? Mam na myśli na jakich podzespołach, pewnie chodzi o obudowę i w sumie coś jeszcze da radę? Mógłbym samemu złożyć, ale zależy mi na ratach 0%, dlatego chciałem "mój" zestaw z allegro, no i tutaj była najlepsza oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś ktoś jeszcze napisać o tym zestawie? Co byście zmienili, ewentualnie czy na 100% warto, lub wasze propozycje do 5500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2-3 stówki to można na grafice urwać, Gaming Trio jest bardzo droga. Palit Jet Stream też jest dobrą konstrukcją, a jest sporo tańszy: https://www.ceneo.pl/88645095

Myślałem nad Gigabyte Gaming 3X OC, z tego co widziałem też trzyma dobre temperatury, ewentualnie Palit GamingPro Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...