Skocz do zawartości
Yerbson

Nowa pl.główna i dysk a licencja win 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na dniach będę zmieniał praktycznie całą platformę (płyta głowna, procek, dysk systemowy) stąd też moje pytanie: czy posiadając licencję systemu będę mógł go przerzucić na nową platformę? Jeśli tak to w skrócie, jaka jest procedura ;)

 

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiąż problemy z aktywacją i tam będziesz miał że dokonałeś zmian sprzętowych. Sam ostatnio zmieniałem CPU z płytą z lga1155 i licencja OEM mi się normalnie aktywowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stare graty będziesz sprzedawał lub z nich korzystał w jakiś sposób? Bo to ważne przy przenoszeniu licencji.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Windows załatwia to odpowiednią opcją. Jest tego zatrzęsienie w google. Klucz masz przypisany do swojego konta. Wtedy procej aktywacji na nowej płycie głownej wygląda tak, że po prostu potwierdzasz zmianę sprzętu. Czyli w skrócie, jeżeli masz oryginalnego windowsa i aktywne konto microsoft - nie będzie problemu.

Edytowane przez j3zz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • TV jest piękny, idealnie pasuje na moje biurko (160x80cm), 4k i wielkość ekranu robią robotę, powierzchnia robocza przy skalowaniu 100% na obu jest o niebo większa w porównaniu do 34 UW, podoba mi się jak czarny jest ekran przy wyłączonym tv w porównaniu do mojego qd oleda (brak polaryzatora na qd oledzie robi swoje), ekran ma lekki różowy zafarb (na białym tle of course), ale trzeba się mocno przyglądać, zeby widzieć i na co dzień nie przeszkadza (przynajmniej wiem, że mam panel wbe 😉), ale niestety jest to co miałem/mam również na moim C8 i co raczej przekreśli ten Tv dl amnie, czyli grey/near black banding. Jest to typowe dla woledów, ale chyba ciężko będzie mi to zaakceptować (widoczne w grach, gdy przeglądam Steam czy Epic Store - mają szare tło), bo w przeciwieństwie do mojego C8, którego mam w salonie i oglądam na nim youtube i filmy z 3 metrów, tutaj jednak siedzę niecały metr od TV i używam go jako monitora, więc banding będzie zawsze mi przeszkadzał i zawsze będę go widział. Dzisiaj się jeszcze pobawię, ale chyba zdecyduję się na zwrot @MSky7a jak Twój panel wygląda, jeśli chodzi o banding? internet mówi, że nikłe szanse, że banding zniknie z czasem (choć się to zdarza) i że LG o tym wie i dlatego ich oledy fabrycznie mają lekki black crush 😄  porady typu puść materiał HDR na kilka godzin w trybie vivid i nastepnie puść pixel refresh wydają się głupie jakieś porady?
    • https://pl.aliexpress.com/item/1005005100629790.html? co myślicie?
    • USA rozdzieli głosowanie nad pomocą dla Izraela i Ukrainy.  
    • Może tak być. I ma następny filmik którym nabija wyświetlenia. Oni musza mieć o czym kręcić a w sprzęcie komputerowym nie ma za dużo nowości. Jakieś problemy z szybkim startem też mogą być zwłaszcza na tych bardziej wypasionych płytach za kilka tysięcy bo słabo ogarnięty bios czy coś. Ktoś wyżej pisał, że ma teraz najszybszy start ale płyta nie ma miliona dodatkowych rzeczy typu porty stata, usb, dodatkowe karty dźwiękowe, sieciowe, rozbudowana sekcja. To wszystko albo wyłączasz bo nie używasz albo ładuje się podczas startu.
    • W tv ostatnio straszenie jakby 3 ww miała wybuchnąć. Widać konflikt za granicą nie robi już takiego wrażenia to teraz zmiana na coś innego. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...