Skocz do zawartości
mwk

WiFi rozłącza się na laptopach / sieć w laptopach nie działa przez kabel Ethernet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu podłączono mi światłowód do domu. Posiadam w domu gniazda Ethernet i infrastruktura sieciowa wygląda tak, że światłowód poprowadzony jest do modemu – Sagemcom Funbox (dostarczony przez Orange). Następnie Internet z tego modemu jest poprowadzony do jednego z domowych gniazd Ethernet za pomocą kabla Ethernet na strych do Switcha, za pomocą którego do sieci podłączone są pozostałe gniazda w domu i większość urządzeń w domu łączy się właśnie za pomocą kabla. Do sieci jest podłączone kilka urządzeń – maksymalnie niespełna 10. Całość była konfigurowana przez osobę z Orange i ja się tym za bardzo nie znam.

 

I teraz mam problem z podłączeniem laptopów do tej sieci. Przy połączeniu za pomocą WiFi Internet działa przez jakąś chwilę (około minutę) i się rozłącza. Klikam na laptopie rozłącz, następnie połącz i Internet od razu znów działa, ale po chwili ponownie się rozłącza. Problem występuje na dwóch laptopach i jednym telewizorze i odległość w jakiej staje od modemu nie ma znaczenia. Na telewizorze w innym pokoju wydaje mi się, że WiFi działa normalnie. Co więcej, laptopami do Internetu nie mogę podłączyć się nawet za pomocą kabla i gniazda Ethernet. Wypinam kabel ze stacjonarki, podłączam do laptopa i Internet na laptopie nie działa. Powyłączałem wszystkie inne urządzenia, żeby nie łączyły się w tym czasie z modemem ale problem i tak nie ustępuje.

 

Proszę o pomoc, bo jestem zielony i nawet nie wiem od czego zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

spróbuj, jeśli w ogóle jest taka możliwość, zalogowac się i zobaczyć czy nie masz jakiech restrykcji pozakładanych (switch na strychu + ew urządzenie z orange (dane powinny być na etykiecie)).

czy wcześniej (pomijając mediakonwerter / router od orange ) na poprzednim prowajderze net i wszystkie urządzenia działaly prawidłowo?

Innymi słowy czy to się dzieje od założenia łącza przez pomarańczowych?

 

BTW Jeśli sprzęt był zakładany niedawno, reklamuj.

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązała wymiana Funboxa na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...