Skocz do zawartości
Frythyr

Połączenie dwóch routerów 100MbE i 1GbE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam router dostawcy do którego biegnie bezpośrednio światłowód. Z racji tego, że ma on słabe WiFi, mam do niego podpięty drugi router, na którym wyłączyłem DHCP i rozsyłam nim WiFi oraz mam do niego podpiętych kilka komputerów. Oba routery mają porty 100Mb.

 

Teraz chcę puścić WiFi jeszcze w innym miejscu, pomyślałem więc, że kupię już router gigabitowy, i po prostu ten obecny dam w to nowe miejsce, a do routera dostawcy podpiąłbym Archer C6. Dałoby mi to prawdopodobnie lepszy zasięg w domu, WiFi 5GHz i gigabitowe porty, które by mi się przydały w komunikacji między komputerami.

 

Teraz wolę się upewnić, czy jeśli podłączę Archera C6 do routera dostawcy, to czy między urządzeniami podłączonymi do C6 będzie prędkość 1Gb/s czy to co leci w sieci musi też przelecieć przez ten pierwszy router?

 

A tak przy okazji, to jak wyglądałaby taka sytuacja: mam tylko Archera C6, podpięte są pod niego 4 komputery, dwa z nich udostępniają plik (1,2) a dwa (3,4) go pobierają, (1->3;2->4). Czy w takiej sytuacji oba komputery będą pobierać ten plik z pełną prędkością, załóżmy 125MB/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co będzie wpięte kablem do Archera C6 to będzie leciało po gigabicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...