Skocz do zawartości
Narkotyki Sa Zle

Restartowanie RX 580

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zakupiłem nowy sprzęt.

Karta była ze mną już wcześniej, została tylko przełożona.

Problem polega na tym, że gdy chodzą na niej lepsze gry to karta ewidentnie się wykrzacza.

Powyżej 75 stopni dostaje restartu. Wszystko testowane głównie na grze assasins creed odyssey który najbardziej ciąży ten zestaw.

Trochę czytałem w anglojęzycznych stronach, że duzo osob miało z tym problem. Głównie chyba chodzi o ustawienia sterowników. Proszę o pomoc.

Poniżej wrzucam zdjęcia, może coś dadzą.

 

mobo: Asus TUF GAMING X570-PLUS

cpu r5 3600

ram 16 gb patriot viper steel 3600 mhz

zasilacz: Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold

dysk nvme i buda bez znaczenia.

 

Kartę którą posiadam to XFX RX 580 8 GB.

 

ps. gre wywala przy ok 75 stopni po 10-15 min gry.

post-272850-15904319291829_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekki undervolting zrób i temperatrury spadną, sam mam RX 580 od Szafira i po uv chodzi elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale konieczny jest ten undervolting do cholery ? Przecież 75st to nie tragedia.. Wolałbym jakoś zaradzić i zignorować to tak żeby nie było restartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby 75 stopni to nie jest jakoś dużo. mówisz że dostaje restartu ? czyli co cały komp się się resetuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie po 10-15 min gry. Bardzo mi zależy żeby temu zaradzić. Jestem niemal pewien, że wina leży po stronie software...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość sprawdź na innym zasilaczu bo restarty w full stresie czasem są z winy PSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja bym na twoim miejscu zrobił uv na yt jest masa filmów jak to zrobić w AMD Adrenaline, chociaż szczerze powiedziawszy jak następuje restart to często zasilacz nie wyrabia ale z tego co widzę masz dobry, dziwne. Sprawdź też na innej wymagającej grze na przykład darmowy COD Warzone.

Edytowane przez LarsAlexander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75-80c to normalna temperatura dla tej karty. Widzę że nie masz najnowszych sterowników. Spróbuj na najnowszych 20.4.2 z opcją czystej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rdzeniu może i masz 75 stopni, ale pamięci mogą płonąć - nie mówię że na pewno tak jest, ale zdarzały się takie sytuacje, może u Ciebie jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że to jednak zasilacz, co prawda nie wiem ile czasu go posiadasz ale te dobre tez czasem się psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do karty masz poprawnie wpięte zasilanie? sprawdz sobie, ja ostatnio w swoim pc grzebałem i przez szybę wyglądało że jest ok a po wejściu do gry dostałem 1 raz w życiu z 2060tką restart kompa :E okazało się że przewód zasilający nie był wpięty idealnie do końca :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw ma około 2 tygodnie, a zasilacz to markowy seasonic focus. Nie ma takiej opcji.

z zasilaczem może być taka opcja to, że to powinein byc dobry zasilacz to nie znczy ze nie moze byc uszkodzony

 

wiec albo zasilacz albo sprawdz czy jak dasz 1.4V na RAM to pomoże/ tez mam steele i na 1.35V na xmp mi sie komp restaryowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega mówi , może to wcale nie wina karty , może pamięci walnięte albo za niskie napiecie .Bios płyty najnowszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios plyty owszem najnowszy. Czy ten undervolting pomoże? Czytałem też, ze afterburner koliduje z amd, nie wiem czy to prawda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Koliduje w takim sensie że jak robisz OC lub UV to albo w Adrenalin albo w afterburner a nie że robisz w jednym a później w drugim poprawiasz. Ja na początek proponuje tylko w AMD Adrenaline.

A czy UV pomoże ? Wątpię ,jedynie temperatury spadną. Lepiej sprawdz te napiecie na Ramach w biosie jak kolega radził. Albo zrób test stabilności kompa np w OCCT

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co to jest za obejście problemu skoro karta na stocku się wywala i to przy normalnej temperaturze? po UV z kolei może być niestabilnie przez za niskie napięcie :E odpal power supply w OCCT i zobacz czy komp wytrzyma jak tobie się cały komputer resetuje a nie wywala do pulpitu z gry to gdzieś brakuje napięcia chyba że serio trafiłeś wadliwy zasilacz

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ram sprawdzi na 1.4v jak dalej bedzie resestował sie, to niec da w msi afterburner limt mocy na 70% i jak tak będzie działać tzn, że zasilacz skopany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios płyty najnowszy ?

Co wy z tymi biosami? Nowe płyty, stare karty i bios zmieniać jak się wiesza??? Wszyscy tu biosy ciągle piszą by zmieniać, a jak czytam to forum 2 lata to jeszcze się nie spotkałem by komuś zmiana biosu pomogła na wieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie rację. Ale jakiś czas temu pisałem do suportu pewnej firmy, chcieli abym wysłał i pełne dane kompa i oczywiście dopatrzyli się że nie mam najnowszego biosu. Rada była abym miedzy innymi też wgrał najnowszy , nic to oczywiście nie pomogło.A człowiek tak powiela to co niby mądrzejsi proponują :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gemeralnie mając tą kartę w starszym zestawie na i5 2500k, zasilaczu xfx pro 550 w, plycie asrock p67 pro3 mialem podobny problem. Musialem ściągnąć boczną obudowę w starym zestawie i ściągnąć górny mesh. Karta chodzila wtedy idealnie. (1100 Mhz)

 

Nowy zestaw tez bardzo dobrze sobie z nią radził. Zauważyłem jeden mankament. Zegar karty wynosił 1100 Mhz. Wydajność w grach była delikatnie niższa. Przypomniałem sobie, ze karta byla z koparki krypto. Miała zmodyfikowany bios. Karta posiada oryginalnie taktowanie 1366 mhz. Wgrałem jej oryginalny bios, takty są poprawne, wydajnosc lepsza lecz resetuje komputer po około 10 min. Spróbuje z tym programem do testów jak wrócę do domu :) proszę dalej o pomysły.

 

Ps. To z innego konta dodane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozkręcić karte wyczyścić chlodzenie i wymienić to wapno na nowa paste termoprzeowodzaca atwoje problemy znikna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozkręcić karte wyczyścić chlodzenie

doskonała metoda na uszkodzenie karty, zwłaszcza że temperatury ma w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz w biosie karty limit na 75 stopni i dlatego komputer się resetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...