Skocz do zawartości
Hed_

Najwydajniejsze chłodzenie wodne 240mm do i7-9700k

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam najwydajniejszego chłodzenia wodnego 240mm do I7-9700k.

Mam na oku Corsair Hydro Series H100i Platinum czy jest dobre do tego procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej obudowie to ma siedzieć? Wersja z chłodnica 280mm nie wejdzie? Jaki budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej obudowie to ma siedzieć? Wersja z chłodnica 280mm nie wejdzie? Jaki budżet?

Obudowa SilentiumPC Signum SG1X TG RGB niestety nie wejdzie 280(opłaca się zmienić na większą obudowe?)

Budżet do 1000zł

zmieniam chłodzenie bo mój navis 240argb nie daje rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł to juz koledzy by Custom Loop'a ci zrobili :)

Aio wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aio wystarczy :)

 

Jak Navis nie daje rade to trochę dziwne , kupując nawet KRAKENA za 1000zł wiele nie zyskasz .

 

 

PS co to znaczy nie daje rady? jakie temperatury? jakie niepięcie cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Navis na topie czy na froncie? Jakie masz realnie temperatury?

 

Różnice wydajności poszczególnych AiO sprowadzają się do tego jak wydajne są wentylatory na nich zamontowane, a w zasadzie do tego jak szybkie są to wentylatory. Wymiana na inne AiO z chłodnicą 240mm niewiele Ci da. Urwiesz max kilka stopni. Teoretycznie możesz wrzucić AiO na chłodnicy 360mm na front - Navis 360, Arctic Liquid Freezer II, Cooler Master ML360 czy z high-endowych AiO Corsair H150i Pro lub Kraken X72, ale przy chłodnicy na froncie przytykasz sobie przepływ powietrza i w środku zrobi się cieplej. Dostanie po tyłku GPU i sekcja zasilania mobo.

 

Rozsądniej będzie wymienić obudowę na bardziej przewiewną i większą, która da Ci lepszą wentylację i większe pole do popisu pod względem montażu chłodzenia - Signum SG7V EVO TG, O11 Dynamic lub O11 Dynamic XL - mimo szkła te obudowy mają bardzo fajny obieg powietrza oparty o nawiew z boku. Z wielkich kolosów Phanteks 71,9 możesz do niego wcisnąć Alphacool Eisbaer 420mm czyli w zasadzie najwydajniejsze co jest na rynku jeśli chodzi o tego typu rozwiązania.

 

Ewentualnie tak jak pisze kolega powyżej - w takiej kasie można już custom LC złożyć, ale nie w tej budzie co masz.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Navis nie daje rade to trochę dziwne , kupując nawet KRAKENA za 1000zł wiele nie zyskasz .

 

 

PS co to znaczy nie daje rady? jakie temperatury? jakie niepięcie cpu

W wiedźminie 3 do 80C napięcie 1.2 na 4.6ghz

 

Navis na topie czy na froncie? Jakie masz realnie temperatury?

 

Różnice wydajności poszczególnych AiO sprowadzają się do tego jak wydajne są wentylatory na nich zamontowane, a w zasadzie do tego jak szybkie są to wentylatory. Wymiana na inne AiO z chłodnicą 240mm niewiele Ci da. Urwiesz max kilka stopni. Teoretycznie możesz wrzucić AiO na chłodnicy 360mm na front - Navis 360, Arctic Liquid Freezer II, Cooler Master ML360 czy z high-endowych AiO Corsair H150i Pro lub Kraken X72, ale przy chłodnicy na froncie przytykasz sobie przepływ powietrza i w środku zrobi się cieplej. Dostanie po tyłku GPU i sekcja zasilania mobo.

 

Rozsądniej będzie wymienić obudowę na bardziej przewiewną i większą, która da Ci lepszą wentylację i większe pole do popisu pod względem montażu chłodzenia - Signum SG7V EVO TG, O11 Dynamic lub O11 Dynamic XL - mimo szkła te obudowy mają bardzo fajny obieg powietrza oparty o nawiew z boku. Z wielkich kolosów Phanteks 719 możesz do niego wcisnąć Alphacool Eisbaer 420mm czyl iw zasadzie najwydajniejsze co jest na rynku jeśli chodzi o tego typu rozwiązania.

 

Ewentualnie tak jak pisze kolega powyżej - w takiej kasie można już custom LC złożyć, ale nie w tej budzie co masz.

Navis na froncie,temperatury w hwinfo powiedzmy w w3 do 80c,a apex legends do 77c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wiedźminie 3 do 80C napięcie 1.2 na 4.6ghz

 

 

Navis na froncie,temperatury w hwinfo powiedzmy w w3 do 80c,a apex legends do 77c

 

 

polecam rozważyć to co pisze zawisztheblack gość wie co mówi i doradza jak najbardziej sensownie .

 

 

80C to jeszcze nie taka tragedia , jak weźmiesz pod uwagę obudowe która masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie obroty wentylatorów na tym Navisie pod obciążeniem? Jesteś pewny montażu, że docisk jest odpowiednio mocny?

 

Temperatury nie są wybitne, ale nie są tragiczne. Z drugiej strony jeśli myślisz o OC to zapas masz niewielki.

 

Jeśli masz miejsce, to przerzuć tego nawisa na top.

 

Jak chcesz mieć wyraźne rezultaty to wymiana obudowy - do wymienionych można dodać jest chociażby Fractal Meshify S2, ale jego cena ostatnio jest skoczyła do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam rozważyć to co pisze zawisztheblack gość wie co mówi i doradza jak najbardziej sensownie .

 

 

80C to jeszcze nie taka tragedia , jak weźmiesz pod uwagę obudowe która masz

Jest możliwe że mój navis 240 jest uszkodzony? na yt te aio z tym prockiem nie osiąga max 67c w W3?

Czy to jednak buda do wymiany ?

 

Pytanie jakie obroty wentylatorów na tym Navisie pod obciążeniem? Jesteś pewny montażu, że docisk jest odpowiednio mocny?

 

Temperatury nie są wybitne, ale nie są tragiczne. Z drugiej strony jeśli myślisz o OC to zapas masz niewielki.

 

Jeśli masz miejsce, to przerzuć tego nawisa na top.

 

Jak chcesz mieć wyraźne rezultaty to wymiana obudowy - do wymienionych można dodać jest chociażby Fractal Meshify S2, ale jego cena ostatnio jest skoczyła do góry.

obroty są na full,montaż wszystko ok,docisk jest mocny.

niestety nie wejdzie aio na top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest możliwe że mój navis 240 jest uszkodzony? na yt te aio z tym prockiem nie osiąga max 67c w W3?

Czy to jednak buda do wymiany ?

 

 

obroty są na full,montaż wszystko ok,docisk jest mocny.

niestety nie wejdzie aio na top

 

Pytanie czy jest dobrze założony? jaka pastę użyłeś ? Ja bym go dal na góre obudowy tak jak radzi kolega wyżej, ta obudowa ma tak zamknięty przedni panel ze cos tam w ogóle powietrza dochodzi?

 

Jak nie wejdzie jak na fotkach SPC jest na górze .

 

"Kompatybilność z AIO LC

Obudowa Signum SG1X TG RGB oferuje wystarczającą ilość miejsca by zmieścić zintegrowane zestawy chłodzenia cieczą (AIO LC). Te o wielkości 120/240/360 zmieszczą się z przodu. Na górze istnieje możliwość zamontowania 120/240, zaś z tyłu zmieści się chłodnica w rozmiarze 120 mm."

 

qCJQ8uPT_t.jpg

Edytowane przez przemekpsp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie czy jest dobrze założony? jaka pastę użyłeś ? Ja bym go dal na góre obudowy tak jak radzi kolega wyżej, ta obudowa ma tak zamknięty przedni panel ze cos tam w ogóle powietrza dochodzi?

Tak jest dobrze założony pasta grizzly kryonaut,na top się nie zmieści(ramy zbyt duże),obudowa ma po bokach otwory

Edytowane przez Hed_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrób jeden prosty test - ściągnij przedni panel obudowy i wtedy zobacz jakie masz temperatury. Będziesz wiedział jaki wpływ na temperatury ma obudowa.

 

Jeśli temperatury wyraźnie nie spadną, to zacząłbym grzebać przy tym AiO, bo możliwe, że jednak coś jest nie tak z montażem czy pastą (spor osób miało problemy z Kryonautem, który wysychał na wiór). Gdyby chłodzenie było uszkodzone (problemy z pompą), to miałbyś po kilku sekundach 100 stopni.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak ma na froncie to cpu nie powinien na tym tracić nawet jak w środku jest gorąco, zdecydowanie bym zweryfikował montaż, cpu i wentylatory - zawsze mogłeś przez pomyłkę wyrzucać powietrze z przodu

Sorki, myślałem że chodzi o boczny panel

 

Jak nie wejdzie jak na fotkach SPC jest na górze .

 

Tam jest ultra ciasno, z wysokim ramem nie ma szans. Z typowym da radę jak się zostawi lekki nacisk na ram

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc zdjąłem przedni jak i boczny panel temperatury spadły o 10-15C więc wychodzi na to że to wina obudowy.

Jakie obudowy polecacie ? aio lepiej na froncie czy na topie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli dobrze myślałem :). Obudowa do bani i tyle. Sens wymiany tego AiO jest wątpliwy, lepiej zmień budę na coś przewiewnego.

 

W nowej budzie AiO na topie, żeby nie blokowało przepływu powietrza. Kilka obudów masz już wymienione: Signum SG7V EVO TG, O11 Dynamic lub O11 Dynamic XL, Phanteks 719, Fractal Meshify S2, Phanteks P600S (przy otwarciu frontu).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze myślałem :). Obudowa do bani i tyle. Sens wymiany tego AiO jest wątpliwy, lepiej zmień budę na coś przewiewnego.

 

W nowej budzie AiO na topie, żeby nie blokowało przepływu powietrza. Kilka obudów masz już wymienione: Signum SG7V EVO TG, O11 Dynamic lub O11 Dynamic XL, Phanteks 719, Fractal Meshify S2, Phanteks P600S (przy otwarciu frontu).

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod post, aby nie tworzyć nowego.

 

Mam i7-8700K w Armis AR5 TG, RAM Corsair Vengeance LPX (mają niby 31mm). Planuję wymienić Fortis 3 na jakieś AiO, co by troszkę bardziej schłodzić procka i zastanawiałem się nad Navisem 240mm (co by na górę wszedł). Budżet ~350zł więc zbyt dużego pola do popisu nie ma. Co byłoby w tej cenie najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo wydajnym chłodzeniem jest Arctic Liquid Freezer II 240mm, ale ma grubszą chłodnicę (dzięki czemu jest taki wydajny) niż standardowe AiO (38mm vs 30mm + wiadomo wentylatory 25mm). Jeśli masz wystarczająca miejsca pod tego Arctica (63mm od topu), to może to być fajna alternatywa dla Navisa.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,pytanie jest następujące aio 280mm h115i pro vs kraken x62 które lepsze pod I7-9700k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam poziom, różnice są marginalne.

 

Produkuje to nawet ta sama firma - Asetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam poziom, różnice są marginalne.

 

Produkuje to nawet ta sama firma - Asetek.

A jest coś jeszcze lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w tym segmencie różnice są marginalne i nawet przeskok na chłodnice 360mm niewiele daje lub wręcz nic (Kraken X72 czy H150i). Chcesz coś lepszego, to trzeba składać custom LC - pętle na samo CPU na chłodnicy 360mm da się złożyć na nowych częściach dostepnych w kraju od +800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...