Skocz do zawartości
Mburas

MSI A320 Grenade a pamięć ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam płytę a320 MSI Grenade oraz pamięci Goodram irdm 2400mhz.

 

Widzę na pudełku płyty iż obsługuje pamięci 3200mhz OC.

 

To oznacza że mogę próbować swój ram podkręcić do 3200mhz ?

 

Czy źle rozumiem albo nie ma szans aż tyle podbić tych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbować możesz. Bardzo dużo zależy od procesora i od konkretnych pamięci. Procesorem się nie pochwaliłeś, ale te pamięci to niestety złom. Szanse na to, że pójdą wyżej, są raczej niewielkie, chociaż nie zerowe. 2400MHz dla DDR4 to bardzo mało, więc pole do popisu jest. Dobra pamięci tego typu zwykle do 3000MHz dochodzą zwykle spokojnie. Pytanie też, jakie timingi uda się uzyskać. Wyższa częstotliwość przy znacznie gorszych timingach może nawet zmniejszyć wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Ryzen 3 1200AF.

 

Wiem że te pamięci są średnie ale budowałem teraz komputer jak najniższym kosztem i kość 8GB i 4GB dorwałem za 150zl łącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W poprzednim temacie napisałeś ze zrobiłeś ju OC pamięci :kwasny:

Nie, nie chodzi o pamięci. Ich OC już zrobiłem wcześniej.

W dodatku 2 różne kości, z OC może być delikatnie mówiąc różnie, ale mimo wszystko możesz próbować na przeszkodzie nic nie stoi, uda się to się uda, nie to nie ;) (tylko zaczął bym od dołu, czyli 2600> 2800>...)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrobiłem ale na 2933MHz a teraz się zastanawiam czy można próbować 3200 czy nie ma to sensu :)

 

Kości są modelem te same tylko inna pojemność

Edytowane przez Mburas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj czy można tylko kręć.

Przy łaskawych kościach dolecisz do 3466 albo nawet wyżej.

 

Używasz funkcji memory try it, czy kręcisz całkiem ręcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę próbowałem memory try it. Wyżej niż 3200MHz to chyba nie ma sensu nawet probowac bo płyta obsługuje max 3200MHz OC. Tak jest napisane w info o niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ustawisz więcej to przyjedzie policja?

 

 

Ta sama płyta w wersji z innym chipsetem (B350M GAMING PRO) dawała u mnie radę wbić 3600 na luźnych opóźnieniach, a ona też ma max "3200" w specyfikacji. Ogólnie to co widzisz w specyfikacji to wartość bez większego znaczenia. Raz można wykręcić sporo więcej, kiedy indziej to co producent wpisał to de facto fikcja.

 

Kręęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra inna sprawa pilna wypłynęła. Znajomy ma na sprzedaż b350 MSI Arctic za 270zl warto ? Ost. Moja na allegro sprzedała się za 235zl więc myślę że koło 40-50zl musiałbym dorzucić. Tylko czy warto.

 

Przy okazji nie powiem biała płyta pasuje mi pod kolorystyczny plan na później dla tego pc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra inna sprawa pilna wypłynęła. Znajomy ma na sprzedaż b350 MSI Arctic za 270zl warto ? Ost. Moja na allegro sprzedała się za 235zl więc myślę że koło 40-50zl musiałbym dorzucić. Tylko czy warto.

 

Przy okazji nie powiem biała płyta pasuje mi pod kolorystyczny plan na później dla tego pc :)

 

Szczerze, że to z wydajnościowego punktu widzenia to nie warto. Ale skoro pasuje Ci do designu to 40 zł nie jest jakimś majątkiem więc dla lepszego samopoczucia możesz wymienić. Aczkolwiek osobiście wymieniłbym na coś z chipsetem B450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...