Skocz do zawartości
DaaD00

Jaką kartę wybrać do gier ? (używana)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu przymierzam się do zmiany karty graficznej na coś mocniejszego niż posiadam a ze względów ekonomicznych na chwilę obecną zostaje mi wybór karty z "drugiej" ręki. Tutaj kieruję pytanie do was co wybrać w kwocie +/- 500 zł

 

Mój aktualny PC :

 

CPU : I5 6500 3,2 GHz

GPU : ASUS STRIX GTX 960 2GB

Płyta : ASUS H110M-K

RAM : 2x8GB HyperX 2133MHz CL14

Zasilacz : Corsair VS 650W

 

Na ogłoszeniach idzie znaleźć parę kart np. GTX 1050 2/3/4GB, GTX 1060 3/6GB (6 mało) no i karty od AMD np. RX 570 4GB(Asus,MSI,Aorus) RX 470. Z karatami od AMD nie miałem nigdy styczności i nie mogę ich porównać i nawet nie wiem jak do GTX'ów.

 

Przykłady z olx:

 

1060 6GB

1060 6GB EVGA

RX 570 4GB

 

 

Proszę o opinie jaką kartę byście polecali z tych co wymieniłem lub inną, na którą można było by polować a czego lepiej unikać i nie kupować nawet za te pieniądze.Oczywiście karta będzie używana głównie do gier. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle zazwyczaj jest rx570. I to w wersji bez cudów. Zwykle jest to najlepsza opcja.

Oferty gtx1060 poniżej 500zl są ogólnie podejrzane, bo na allegro i po 600zł chodzą. Nie daj się wyruchać. Ta pierwsza za 350zł to fenomenalna okazja. 450zł za roczną gwarancję to też bardzo dobra oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł można upolować rx 580 8gb i to byłaby najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z karatami od AMD nie miałem nigdy styczności i nie mogę ich porównać i nawet nie wiem jak do GTX'ów.

RXy to tak +,- w zależności od gry wydajność GTX 1060 i jak wyżej, najlepsza opcja w tym budżecie. Jeśli znajdziesz, to bierz wersje z gwarancją sklepu, najlepiej znanego(nawet jeśli miałaby być odrobinę droższa niż pozostałe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 6 GB z roczną gwarancją za 450 zł to bardzo dobra oferta.

Wręcz podejrzanie dobra :E Na to tez trzeba uważać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od czasu do czasu trafiają się takie "dziwne" okazje za 350/400zł nawet 1650 4gb i jakoś się nie napalam na to bo aż dziwne to jest. Jeżeli chodzi jeszcze o GTX 1060 6gb bo taką biorę tylko pod uwagę, czy duże są różnice jeżeli chodzi o producentów np. MSI, Gigabyte czy EVGA ? Pytam bo nie wiem czy nastawić się na szukanie konkretnego modelu od konkretnego producenta czy wybrać to co będzie aktualnie dostępne. Oczywiście na jednej ze stron dałem do porównania 3 wymienione karty z 1060 i widzę takie podstawowe różnice w taktowaniu rdzenia czy pamięci czy w zastosowanych technologiach ale jeżeli ktoś ma sprawdzony jakiś model lub zna się na tym to może podpowie co szukać. Tak jak pisałem karta z przeznaczeniem do gier w szczególności CS:GO(tutaj dużo nie trzeba akurat),CoD(tryb Warzone),BF(3,4,1,5),GTA V, Assasiny, NFS'y czy FH no i inne, na które będzie czas. Wiem też że jedna karta nie nada się do wszystkich typów gier. Co do RX'ów wnioskuję że najlepiej było by szukać 580 8GB i nic innego za te pieniądze z rodziny AMD lepiej nie szukać czy może jest model warty jeszcze uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evgi bym nie brał. Nie wiem jakie mieli ostatnie rewizje, ale ssc z jednym wentylem aż się gotowały na vrm. Po 115-120 stopni miały. Z najlepszych chłodzeń gtx1060 to masz popularnego msi gaming x i aorusy od gigabyte. No może jeszcze strix asusa, ale ogromna krowa z krzywą wentylatorów do zmiany. Zbadałem ten temat bardzo dokładnie gdy kupowałem swoje gpu. Trzeba tylko jedno pamiętać o msi - trafiały się sztuki w których stawał jeden z wentylatorów. Ludzie kombinowali na różne sposoby, żeby to ogarnąć, ale różnie było. Zwykle wystarczyło palcem stuknąć i znów działał ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze czepiłem się GTX'ów a może wie ktoś coś więcej o RX 580 8GB ? Na allegro jest kilka takich kart XFX AMD Radeon RX 580 OC 8GB, Asus DUAL-RX580-O8G 8GB czy MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC. Czytałem że jak już AMD to z serii Nitro lub Sapphire ale jeżeli mowa do 500/550zł praktycznie nie występuje wersja 580 a jak już to w 4GB vRamu i pytanie czy wersje, które przedstawiłem z allegro dają radę czy lepiej brać wersję 4GB z serii Nitro lub Sapphire i nie będzie dużych różnic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...