Skocz do zawartości
raven92

Zestaw do gier 11k + Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czesc i czolem panowie nadszedl ten dzien gdyz moj 6600k i 970 w full hd 60fps juz ledwo zipie takze zlozylem taki zestaw do oceny :E

 

https://www.x-kom.pl/lista/r7349pz7f

 

Zestawik bedzie sluzyl do... no wlasnie planuje przesiasc sie ze starego 8 letniego asus 22 cale 1080 na cos duzego 21:9 3440x1440 tutaj liczylbym na wasza pomoc gdy jestem troche zielony w kwestii monitorow Budżet powiedzmy 2-4k. Grywam w battlefielda 5 i ostro łoje w 60fps wiec jakis dobry monitorek z 100hz-120hz sie przyda :E

 

Co do kompa dlaczego nie 2080ti do 3440x1440? Po prostu nie chce doplacac ponad 2 tysiace bo czekam na premiere rtx 3xxx jeszcze rozwaze czy nie kupie do tego zestawu po prostu 2070 i pomecze te kilka miesiecy w 60fps a nie lepiej kupic lepszy monitor.

Dlaczego nie AMD a Intel? Komp glownie do gier amatorsko zajmuje sie tez montazem filmow z gopro itd takze Intel>AMD dla mnie.

Dlaczego 1 dysk ? Posiadam w starym PC Cruciala MX 500 1tb + HDD 1TB takze pamieci starczy ktore pojda do nowego PC

Dlaczego nie WQHD albo 4k? Mialem okazje zasiasc przy monitorze 4k (przereklamowane) jak i WQHD (bardzo fajne odczucia ale 21:9 wygrywa) oraz 21:9 2560x1080(tu bylo za duzo cali i zle mi sie przy czyms takim gralo) dlatego celowalbym w 3440x1440

 

Chyba to by bylo na tyle zeby uniknac zbednych pytan :)

Edytowane przez raven92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłbym kilka zmian. Zamieniłbym dysk na pny cs3030 cena ta sama, a szybkość zapisu większa. Zasilacz, ja bym postawił na sprawdzoną jednostkę seasonic, która ma 10 lat gwarancji i tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080ti mi się mija z celem w aktualnym momencie rtx 3xxx mają się pojawić po wrześniu z tego co czytałem w tym momencie odrazu poleci wymiana 2070/2080 i być może zestaw LC jakiś

 

Dysk w takim razie leci na wymianę zasilacz też zapomniało mi się o seasonicach że to dobra solidna firma a sam posiadam owego w starym pc :E co do obudowy to zostaje napewno bo już od kilku lat mam ochotę na setup Corsaira z rgb i LC a co do chłodzenia będzie ono raczej tymczasowe do pojawienia się rtx serii 3k zapomniałem dodać w głównym poście mój błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko zestaw ale pomyślałbym jeszcze nad obudową. Ten 500D z tą piwnicą w ogóle do mnie nie przemawia.

Może zerknij sobie na Corsiar 680X. Będzie to takie bardziej schludne w środku.

Pod OC 10700K brałbym jednak też coś z wyższej półki jak Z490 Aorus Pro.

Bardziej też w tym przypadku stawiałbym na jakieś AiO 360 mm.

Jak masz zmieniać GPU, to nie wiem czy brałbym 2080 Super Trio.

Obyś tutaj dużo nie stracił jak wyjdzie nowa seria.

 

Co do dysku. Nie ma kompletnie sensu zmiana na CS3030. Po zapełnieniu ten SSD ma większe dropy na zapisie niż SX 8200 Pro (testy u Liptona). 970 EVO jest praktycznie dwukrotnie szybszy na zapisie liniowym przy zapełnieniu pod 80%. W tej cenie jak najbardziej może być. Kwestia jego temperatur ale są radiatory na płcie.

 

Jak już, to bezproblemowo SX 8200 Pro od ADATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko zestaw ale pomyślałbym jeszcze nad obudową. Ten 500D z tą piwnicą w ogóle do mnie nie przemawia.

Może zerknij sobie na Corsiar 680X. Będzie to takie bardziej schludne w środku.

Pod OC 10700K brałbym jednak też coś z wyższej półki jak Z490 Aorus Pro.

Bardziej też w tym przypadku stawiałbym na jakieś AiO 360 mm.

Jak masz zmieniać GPU, to nie wiem czy brałbym 2080 Super Trio.

Obyś tutaj dużo nie stracił jak wyjdzie nowa seria.

 

Co do dysku. Nie ma kompletnie sensu zmiana na CS3030. Po zapełnieniu ten SSD ma większe dropy na zapisie niż SX 8200 Pro (testy u Liptona). 970 EVO jest praktycznie dwukrotnie szybszy na zapisie liniowym przy zapełnieniu pod 80%. W tej cenie jak najbardziej może być. Kwestia jego temperatur ale są radiatory na płcie.

 

Jak już, to bezproblemowo SX 8200 Pro od ADATA.

 

O panie ta obudowa ta mnie bardzo zaciekawiles nie ma co :E obczaje sobie jakies recenzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie musisz kupować droższej płyty, te msi bez wysiłku ogarną nawet i9. Gaming Edge i Tomahawk aktualnie chyba najlepsze płyty do tysiaka

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...