Skocz do zawartości
Dekomp

[3000 zł] Jak zacząć szukać laptopa do 3000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

 

zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc jak zacząć szukać laptopa. Mianowicie, zacząłem szukać dla siebie laptopa z jasno określonymi wymaganiami, spędziłem sporo czasu w Internecie, ale mam wrażenie, że poruszam się jak we mgle.

Dzieje się tak, ponieważ laptopów jest cała masa, liczba ich serii również, modele różnią się zazwyczaj cyframi w nazwie, a ja nie wiem co one znaczą. Czy mógłby mi ktoś proszę podpowiedzieć o prawidłowościach przy wyborze laptopa? Jak wybrać laptop przy tak dużej liczbie ofert będąc laikiem?

 

Poszukuję laptopa 14-calowego do 3 tyś zł. Zależy mi na długim działaniu baterii, mobilności, wygodnej klawiaturze i szybkim działaniu. Istotna jest dla mnie również kwestia estetyki, np. byłoby miło gdyby laptop na dole ekranu nie miał ogromnego paska z logo firmy, albo żeby był on możliwie mały.

Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Dekomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz do czego będzie potrzebny Ci ten laptop. Tez ważny aspekt w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tej chwili wartym uwagi jest Acer na najnowszym AMD:

Acer Swift 3 R5-4500U/8GB/512/W10 Srebrny - 2999 zł

Spełnia Twoje wymagania. Mobilny, bardzo mało waży (1,20 kg), według testów bateria trzyma bardzo w porządku. Laptop jest dobrze wykonany, logo nie jest jakieś wielkie, cienkie ramki. Matryca jest IPS, więc wraz z dobrą podświetloną klawiaturą wygoda pracy też będzie zapewniona. Jest to król opłacalności w tych calach, do trzech tysięcy i do użytku biurowego.

 

Przy wyborze laptopa wiadomo bierzesz pod uwagę procesor - tutaj na przykład w tym Acer jak wspomniałem masz najnowszy AMD RYZEN 5, który jest bardzo wydajny. Oczywiście warto też spojrzeć na wykonanie, najlepiej sobie spoglądać na testy - jeśli chcesz szukać na własną rękę. Nie określiłeś też do czego ma być używany laptop, więc założyłem, że biurowo, podstawowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 3000zł fajną opcją jest też:

Acer Swift 3 i5-1035G1/8GB/512/W10 IPS Żelazny za 3099zł

To dobrze wykonany (aluminiowa obudowa) model Acera z procesorem i5. Jest lekki (1,15kg) i ma pojemny dysk SSD. Oczywiście matryca to IPS o rozdzielczości FHD. Na uwagę zasługuje również bogaty zestaw portów (jak na laptopa 14")- w tym złącze Thunderbolt 3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi i wskazówki. Dziś spędziłem kolejny dzień na poszukiwaniu laptopa i wykrystalizowały mi się dwie propozycje. Gdybyście byli tak mili i spojrzeli czy może nie mieliście do czynienia z tymi laptopami, byłbym bardzo wdzięczny. Załączam link do wątku, w którym to opisałem: https://forum.pclab.pl/topic/1313081-ASUS-ZenBook-12-UX433FACA5111T-vs-ASUS-ZenBook-14-UM431DA-R5/

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...