Skocz do zawartości
Albatun

Windows 10 nie wykrywa Geforce GTX 1660

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę już trochę w akcie desperacji bo już powoli kończy mi się cierpliwość. Mam problem z nowo zakupioną kartą grafiki Geforce GTX 1660 6G ver OC i jej wykrywaniu przez Windows 10.

Próbowałem już wiele rzeczy i nadal karta nie pojawia się w menadżerze urządzeń. Uprzedzając już pytanie „ wgraj najnowsze sterowniki…najlepiej ze strony nVidi. Więc odpisuje. NIE DA SIĘ ICH ZAINSTALOWAĆ…bo karta jest „niewidoczna” Każde wgranie czy to ręcznie ( poprzez ściągnięcie plików instalacyjnych sterownika i to wersje od najnowszej po trochę starsze, czy aktualizację poprzez GeForce Experience wywala błąd, że nie da się zainstalować. W menadżerze urządzeń pod zakładka karty graficznej widnieje nazwa podstawowa karta grafiki….

Resetowałem BIOS nic…Ktoś na forum wspominał o złym włożeniu karty czy wtyczek zasilających….próbowałem na wszystkie sposoby…może uszkodzone gniazdo PCI Express ? zamieniłem na inne gniazdo to samo. Może ustawienia w BIOS… jest ustawione, że karta grafiki ma być ta z złącza PCI Express ( bo mam opcje wyboru podstawowej VGA z płyty głównej )…Fizycznie wygląda wszystko ok..żadnych błędów z BIOSa po włączeniu zasilania wiatraki z karty się kręcą. Monitor połączony z kartą grafiki kablem HDMI i o dziwo obraz wszystko niby ok rozdzielczość ustawiona 1080x1920. Tylko nadal zero info, że to geforce 1660 nie działa nawet aplikacja AORUS ENGINE do podkręcania karty ( jak ja załączę to nie można w niej niż z robić… bo z listy która jest pusta trzeba wybrać typ karty graficznej nvidi )

Już miałem przypuszczenia czy coś z zasilaczem albo płyta główną ale.. wsadziłem swoją poprzednią karte Geforce GTX 760 4GB i…. chodzi idealnie jak chodziło…Windows od razu ja wykrywa, pojawia się w menadżerze. | tego wynika , że płyta główna dobra, sloty dobre. Zostały dwie opcje

1. Windows 10 mam wersje Enterprise 2016 LTSB. Ktoś wspominał, że ta wersja jak i chyba basic robi problemy i najlepiej mieć Home.

2. Karta uszkodzona ( znając moje szczęście to też taka opcja jest wielce możliwa )

 

Podaje moja cała specyfikacje kompa:

- Windows 10 Enterprise 2016 LTSB

- płyta główna ASRock Z370 Pro4 p2.00

- procesor Intel Core i5 8400 2.80 GHz

- 32 GB RAM Corsair VEGENANCE LPX 3000MHz

- kilka dysków twardych zwykłych i SSD. Windows postawiony na XPG SX8200 Pro złącze m.2 2280

- zasilacz aktualnie Zasilacz Sharkoon WPM 700W

- karta grafiki aktualna do wymiany Geforce Windforce GTX 760 4G ver OC ( Gigabyte )

- karta która ku… nie działa Geforce GTX 1660 6G ver OC ( Gigabyte )

 

 

Jakieś pomysły ? Nie chce mi na nowo stawiać Windowsa w wersji Home by sprawdzić czy faktycznie wersja windowsa ma tu znaczenie . Zajmuję się muzyka i nowy windows wiąże się u mnie z mozolnym wgrywaniem aktywowaniem ok 3 wtyczek programów itp. Itd. Ok 2 dni roboty

 

Ja bym jeszcze doszukiwał się winy w BIOS ale nie potrafię zaktualizować go, gdy robię to z pozycji windows ( taką specjalną wersję pobrałem ze strony ASRock’a ) do pewnego momentu wszystko leci ok… system wyodrębni pliki sprawdza flash pisze ze ok i czy chcę zrestartować system. Komputer się restartuje dwa długie sygnały buzzera i pojawia się BIOSOW’ska plansza z napisem „Secure Flash check fail ! „ no i dupa naciskam ok reset kompa i wracam do windowsa…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stara działa, a nowa nie to chyba odpowiedź jest jednoznaczna. Nic nie pisałeś o DDU, spróbuj tym odinstalować stery, wsadzić nową kartę, jak dalej jej nie wykryje, to reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stara wersja windowsa 10, ta nie obsługuje rtxów i serii 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stara działa, a nowa nie to chyba odpowiedź jest jednoznaczna. Nic nie pisałeś o DDU, spróbuj tym odinstalować stery, wsadzić nową kartę, jak dalej jej nie wykryje, to reklamacja.

 

odinstalowywałem... problem w tym, że nie można zainstalować ŻADNYCH sterów bo komp nie widzi karty

 

Za stara wersja windowsa 10, ta nie obsługuje rtxów i serii 1600.

 

mam oryginała... i najnowsze aktualizacje jak Windows 10 może byż za stary ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt że masz windowsa do celów specjalnych :E i raczej orginalnym w domowym zastosowaniu uznać go nie można, wersja musi być wyższa niż 1709...

 

Ta wersja LTBS aktualizacji ma bardzo mało, takie jest założenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win+R -> winver

Jaką masz wersję?

 

wersja 1607 kompilacja systemu 14393.3686

 

Pomijając fakt że masz windowsa do celów specjalnych :E i raczej orginalnym w domowym zastosowaniu uznać go nie można, wersja musi być wyższa niż 1709...

 

Ta wersja LTBS aktualizacji ma bardzo mało, takie jest założenie.

 

wersja Enterprise ( licencja kupiona ) przy instalacji jest właśnie wybór co do wersji LTBS...

jeśli mówisz, że musi być wyższa niż 1709 to jest problem bo moja ma 1607 ;/

 

to by się zgadzało, że ktoś pisał ze wersja enterprise ma problemy i najlepiej mieć wersje HOME ( ku... nowy windows ;/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja 1607 kompilacja systemu 14393.3686

 

 

 

wersja Enterprise ( licencja kupiona ) przy instalacji jest właśnie wybór co do wersji LTBS...

jeśli mówisz, że musi być wyższa niż 1709 to jest problem bo moja ma 1607 ;/

 

to by się zgadzało, że ktoś pisał ze wersja enterprise ma problemy i najlepiej mieć wersje HOME ( ku... nowy windows ;/ )

 

Normalna wersja enterprise nie ma problemów tylko LTBS, w tej wersji update są specjalnie dawane, czyli jak najmniej, ma działać to jak najdłużej bez poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta sama licencja nie pozwalałaby przypadkiem zainstalować i używać normalnego enterprise?

 

Z tego co rozumiem jest ltsc na bazie 1809 -> KLIK. Jak system sam nie znajduje upgrade'u to może z pomocą nośnika instalacyjnego będzie chciał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ta sama licencja nie pozwalałaby przypadkiem zainstalować i używać normalnego enterprise?

 

Z tego co rozumiem jest ltsc na bazie 1809 -> KLIK. Jak system sam nie znajduje upgrade'u to może z pomocą nośnika instalacyjnego będzie chciał?

 

no tak by było prosto i logicznie...ale z płytki cd karty wgrywa on soft GeForce Experience iii dalej już wiadomo znajduje najnowsze stery pobiera je i nie instaluje bo wyskakuje błąd ( oczywiście nieznany )

 

a co do linka dziwne bo jest nowsza wersja a moja jest ta: "Windows 10 Enterprise 2016 LTSC Windows 10, Version 1607 8/2/2016"

i mimo ręcznej aktualizacji nie znajduje nic nowszego ;/

Edytowane przez Albatun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak skołujesz nośnik z 2019 LTSC i odpalisz w nim setup, to masz opcję upgrade'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu kombinować? Trzeba wgrać normalnego windowsa a nie wersje z 2016 roku :E

LTBS dostaje inne aktualizacje niż normalny windows.

 

Nowe kompilacje LTBS powstaja co 2/3 lata ;)

 

To system do zadań specjalnych a nie domowego PC. Np bankomaty, szpitale, firmy w których aktualizacje nie są zbyt potrzebna baa nawet nie są pożądane...

 

Aktualizacje zabezpieczeń są takie same jak w innych windowsach, reszta aktualizacji jest okrojona do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu kombinować? Trzeba wgrać normalnego windowsa a nie wersje z 2016 roku :E

LTBS dostaje inne aktualizacje niż normalny windows.

 

Nowe kompilacje LTBS powstaja co 2/3 lata ;)

 

To system do zadań specjalnych a nie domowego PC. Np bankomaty, szpitale, firmy w których aktualizacje nie są zbyt potrzebna baa nawet nie są pożądane...

 

Aktualizacje zabezpieczeń są takie same jak w innych windowsach, reszta aktualizacji jest okrojona do minimum.

 

też tak zrobię. Zainwestowałem 100zł kupiłem klucz do Windows 10 pro :P. Odezwę sie po wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 zł? Również dobrze mógłbyś aktywator ściągnąć, lub kupić za 10zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 zł? Również dobrze mógłbyś aktywator ściągnąć, lub kupić za 10zł...

Niezłe jajca stówe za windowsa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stara wersja windowsa 10, ta nie obsługuje rtxów i serii 1600.

Na Win7 młodsza 1660S jest wykrywana więc na Win10 tym bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jajca stówe za windowsa :E

Not Legal :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://theunitysoft.com/product/windows-10-pro-genuine-license-key/

 

 

3 PCty i 2 Lapy juz na tym działają od paru lat. Aktualizacje włączone.

 

Na 1 z lapków instalowałem tego samego wina 2-3 razy. Na jednym z PCtów instalowałem tego samego wina 5-8 razy, na innym może 3 razy.

 

Używałem do tego KLUCZY zakupionych właśnie w tym sklepie. To wersje OEM.

 

Wcześniej sklep nazywał się software geeks czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na Win7 młodsza 1660S jest wykrywana więc na Win10 tym bardziej

 

No niestety nie, pretensje kierować do Nvidii:

 

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4721/~/turing-geforce-20xx-and-16xx-series-gpus-and-windows-10-compatibility

 

przy czym najstarszą wersją Windows 10, na której w ogóle da się zainstalować sterowniki jest 1709, więc LTSB (1607) odpada.

Nie ma w tym sensu, zwłaszcza że wspierają Win 7 ale tak to wygląda.

Edytowane przez Kandelabros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Not Legal :lol2:

hmm ale sprawdzam na allegro i tyle leca wersja na jednego kompa nr klucz licencyjny aktywowany na stronie microsof'tu..zawsze można było kupić klucz za 9zł :P. Poza tym legalna firma ...nie będę gościa sprawdzał skąd ma kod

 

Tak czy siak temat częściowo zakończony. Z małymi problemami. System postawiony na nowo jestem w trakcie instalacji ustawiania itp. Zejdzie mi z dwa dni ;/ Karta jest już widoczna. Przy instalacji już była zainstalowana fizycznie nowa i zaraz po instalacji Windows 10 pro karta pojawiła się w menadżerze. Wszystko ok. bo nawet działa aplikacja AORUS Engine do overclockin’gu. Jest malutki problemik nadal aplikacja GeForce experience nie chce zainstalować najnowszych sterowników które ciągle widzi i mi o nich przypomina. Jest do pobrania wersja 445.87 a ja jak sprawdzam mam 432.00. Gdy robie ręczną aktualizację z poziomu menadżera urządzeń pisze, że mam zainstalowane najnowsze sterowniki… gdy robie to przez aplikacje GeForce experience wykrywa nową wersje pobiera plik i robi „ przygotowanie do instalacji” wtedy po 1 min wywala błąd, ze aktualizacja nie powiodła się. Tak samo Windows uporczywie powiadamia mnie, że jest nowy „ NVIDIA Control Panel w sklepie Microsoft ( i wiem, że powinienem go zainstalować ) tylko ,że gdy jestem na stronie Microsoftu i klikam pobierz nic się nie dzieje nic nie ściąga ;/

Na ten moment tyle. Dzięki wszystkim za wsparcie i odzew :)

 

EDIT: temat do zamknięcia. Pobrałem ręcznie najnowszą wersje softu GeForce Experience za jego pomocą odinstalowałem stare sterowniki i z automatu pobrał nowe wraz z nową wersją 445.87. Zaraz po instalacji Windows wykrył i sam pobrał NVIDIA Control Panel (muszą być najnowsze sterowniki inaczej nie da sie pobrać tego ). Teraz Wszystko jest aktualne i działa ok. Dzięki wszystkim

Edytowane przez Albatun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...