Skocz do zawartości
BDPX

TP-Link TL-WPA8630P

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy mam internet z INEA. Rotuer oraz gniazdko siedzi sobie w pokoju gier.

Niestety dołączany router do zestawu (ZTE ZXHN F680) nie należy do wybitnych.

 

Po LAN mam podłączonego PC'ta oraz PS4, a przy użyciu powerline TP-Link TL-PA2010KIT (mam go od kilku lat, był używany do multiroomu w Cyfra+) podłączyłem sobie dekoder TV z INEA - wygnał wi-fi routera z pokoju jest za słaby.

O ile rozwiązanie powerline sprawdza się z dekoderem, to niestety mam problem z wi-fi w pozostałej części domu.

Pokój w którym jest router otoczony jest zbrojonym stropem oraz klatką schodową z metalową balustradą, która dodatkowo skutecznie tłumi sygnał wi-fi.

Zrobiłem sobie test, jaką prędkość jestem w stanie wyciągnąć w salonie z powerline. Podpiąłem bezpośrednio pod powerline laptopa i z testu prędkości wyszło mi 40Mb/s. Teoretycznie mój powerline ma max 200Mb/s.

 

I tu moje pytanie.

 

Czy zestaw TP-Link TL-WPA8630P, który ma znacznie lepsze parametry oraz umożliwia utworzenie sieci wi-fi, zapewni większą przepustowość niż 40Mb/s?

Sprawdzałem różne gniazdka i najwięcej wyszło mi 70MB/s w pokoju, w którym mam wpięty drugi powerline, który odbiera sygnał z routera i wpuszcza go w sieć elektryczną.

 

A może znacie jakieś lepsze urządzenia tego typu? Wiem że można pociągnąć w domu przewód z gniazdka i przenieść router w inne miejsce, ale wtedy znowu pojawi się problem z sygnałem w pokoju gier, gdzie aktualnie mam zainstalowane gniazdko oraz router z INEA ;)

Taki był pierwotny zamysł, żeby nie bawić się już z kablami. Przy instalacji INEA, monter zrobił testy i miało wszystko pięknie działać. Życie niestety wszystko zweryfikowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I tu moje pytanie.

 

Czy zestaw TP-Link TL-WPA8630P, który ma znacznie lepsze parametry oraz umożliwia utworzenie sieci wi-fi, zapewni większą przepustowość niż 40Mb/s?

Tak, TL-PA2010KIT jest klasy AV200 a TL-WPA8630P AV1300. Te klasy odpowiadają max prędkości połączenia pomiędzy urządzeniami. Oczywiście wiadomo, że wszystko zależy od długości i jakości instalacji elektrycznej. Tutaj forumowicz przedstawił swoje osiągi (urządzenie klasy AV1200).

 

Jeszcze taka uwaga do wszystkich czytających, powyższy problem pokazuje że w domu zawsze trzeba poprowadzić kable (skrętkę) pod chociażby WiFi, żeby potem się nie bujać z kombinowanie z różnymi rozwiązaniami. Jeśli widzicie że ktoś znajomy się buduje czy remontuje mieszkanie, zapytajcie czy ma instalację do rozsyłania internetu bezprzewodowo. I jak powie że on robi wszystko bezprzewodowo, to dajcie mu ten post do przeczytania :)

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

 

Ja właśnie mam kabel LAN pociągnięty, bo taki był zamysł, żeby w razie czego sobie podpiąć router.

Niestety jak 4 lata temu robiliśmy remont to się okazało, że kabel jest przecięty - nie ma sygnału i nie wiadomo gdzie jest przecięty - takie szpece to zakładały.

Wtedy też myślałem, że router centralnie w domu rozprowadzi mi sygnał wi-fi bez problemu. Dzisiaj już wiem, że tak nie jest.

 

Wszystko co ma trochę metalu blokuje sygnał. Żeby było ciekawiej, syn ma pokój nad pokojem gier gdzie jest router. I sygnał wi-fi ma ledwo ledwo. Na górze na korytarzu mam repeater zainstalowany, żeby w ogóle dało się na piętrze korzystać z wi-fi. Kolejna ciekawostka, to że repeater w pokoju syna w ogóle nie łapał wi-fi, będąc centralnie nad routerem. A pokój obok już widzi i to w pełnym zakresie ;)

 

No to chyba sobie zamówię taki zestaw i zobaczę jak się to sprawdzi. Zawsze też można odesłać przy zakupie przez neta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem - jestem pozytywnie zaskoczony. Miałem obawy, czy to rozwiązanie się sprawdzi.

Poniżej przedstawiam test 2.4Ghz :)

 

LINK

 

 

 

EDIT: nie wiem dlaczego obrazek się nie wyświetla - download 95Mb/s - upload 75Mb/s

Edytowane przez BDPX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...