Skocz do zawartości
RoboMal6697

Asus Ge Force 560Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wiele lat temu złożyłem zestaw w oparciu o wskazówki z tego forum, jako że w chwili obecnej grywam głównie w starsze gierki lub jakoś niezbyt wymagające współczesne typu FROSTPUNK, HOI IV czy Surviving Mars konfiguracja ta była dla mnie nadal wystarczająca, niestety ten czas już chyba przeminął. Mianowice w weekend podczas gry w Robin Hood the Legend of Sherwood komputer dostał freza po restarcie niby wszystko było ok, ale po jakimś czasie zaczęły pojawiać się na całym monitorze artefakty, po chwili wszystko wracało do normy (karta się resetowała?) aby po kilku minutach znowu pojawiły się artefakty. Przy kolejnym uruchomieniu komputera artefakty pojawiły się już na etapie ekranu startowego od płyty głównej, generalnie gdy windows chciał się załadować wywaliło blue screena z kodem błędu VIDEO SCHEDULER INTERNAL ERROR, później udało mi się jeszcze przejść w biosie na kartę zintegrowaną i po przepięciu monitora na port od integry wszystko jest ok (czyli na pewno problem z kartą?, a może to zasilacz?). W każdym bądź razie jako towarzystwo znacznie bardziej ogarnięte w temacie od mojej osoby może doradzicie coś sensownego. Poniżej zamieszczam obecną konfigurację być może jeżeli ustalimy, że to na pewno karta będę chciał ją wymienić, tylko co tu wsadzić żeby pozostałe komponenty tego nie dławiły?

 

Płyta główna: MSI Z77A-GD55

Procesor: Intel core I5 - 2500K

Ram: 8 GB

Karta graficzna: Asus GTX 560Ti 1024MB

Zasilacz: XFX TS 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to wygląda na koniec żywota karty, wymieniłbym na nową.

 

Jaki masz budżet na zakup nowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem że nad moją 560Ti nie ma się co rozczulać, miałem kiedyś jakieś nie intelowskie chłodzenie na tym procku, ale że mocowania się rozsypały założyłem wersję podstawową, macie może jakąś propozycję co tam wrzucić żeby procesor tak wykręcić. Rozumiem że ta seria kart w tej cenie, wydajności i spasowaniu z tym zestawem jest optymalna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie może jakąś propozycję co tam wrzucić żeby procesor tak wykręcić

Sprawdź se najpierw na tym co masz, a jak będziesz wiedział na czym stoisz to się będziesz zastanawiał czy zmieniać chłodzenie i czy to ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...