Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry dziękuje za pomoc. Potrzebuje skompletować zestaw dla brata. Będzie on używany głównie do internetu-gry przeglądarkowe,oglądania filmów i grania- głównie strategie. Monitor jest FHD, posiadam już również dyski i zasilacz 600W. Jedyny wymóg to dobrej klasy obudowa z portem USB-C na przednim panelu. Budżet jak w opisie w granicach 4000 zł. Jestem także ograniczony do platformy zakupowej Allegro. Sam myślałem o czymś takim, ale to tylko luźna sugestia.

 

Procesor Ryzen 5 2600 lub 3600

 

Płyta Gigabyte X570 Aorus Elite

 

RAM HyperX 2x8GB 3200

 

Obudowa Bequiet Dark Base 700 lub Phanteks Enthoo Evolv

 

Grafika Gigabyte GTX 1660 SUPER OC GAMING

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepiej wyjdzie ci kupić już b450 pro4, która jest jedną z najlepszych b450. Swoją drogą nie rozumiem po co kupować do gier przeglądarkowych tak drogi komputer, ale nie moje pieniążki... Może lepiej będzie kupić xeona? 2620v3 z Jingsha X99 D4 i 16 gb ram kosztuje w sklepie jednego ze sprzedawców z allegro 840 zł. Wydajność r5 1600 AF za Ułamek jego ceny. Sklep to huanan.pl a na allegro huanan ale nie ma tam wszystkich produktów ze stronki. Pewnie można ugadać żeby wystawił na allegro przez maila, jeśli ktoś byłby chętny. Do tego buda Dowolna może być ta którą chciałeś lub jakakolwiek która będzie się podobać przyszłemu właścicielowi i do tego np 2060 super =, na xkom mozna kupic calkiem ok wersje za mniej niz 1900 zł. Jeśli płyta jest brzydka to można kupić huananzhi f8 / D8 tylko one są już po 600 zł i z ramem i prockiem wyjdzie około 1100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyraziłem się do końca jasno odnośnie grania. Od czasu do czasu będą odpalane gry pokroju Anno, Cywilizacja, GTA V, Frostpunk, Cities: Skylines. Dziękuje za poradę, ale wymienione przez Pana płyty raczej nie mają portu USB 3.1 Gen 2 Type C w złączach wewnętrznych tylko wyprowadzone z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj mają nawet slot m2 mogę dać link do polskiego sprzedawcy jeśli Pan chce. To są płyty ' eksperymentalne' i są pod starsze procki ale mają nowe bajery jak usb 3.0 slot nvme i Huanan TF ma też jeszcze drugi slot ale pcie x2 też na m2 a nawet m2 na kartę wifi. Płyty są naprawdę dobre jakościowo na swoją cenę, i Huananzhi oraz Jingsha robią najlepsze płytki pod X99 i X79 z chińskich producentów :)

 

recenzja tych płyt tj Jingha D8 i Huanan X99 TF jest na kanale PC by TQ i może Pan tam dowiedzieć się dosyć dużo ciekawych rzeczy o tych płytkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu takie eksperymenty z tymi Xeonami i płytami w takim budżecie.

Chyba tylko masochista wybrałby taką ścieżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również tak uważam. Czy podaną przeze mnie grafikę mogę zastąpić czymś trochę tańszym? Drugie pytanko to czy opłaca się zamienić proca na takiego ze zintegrowaną grafiką. Chodzi mi o to że do neta i filmów wykorzystywany byłby zintegrowany układ, a do grania w poważniejsze tytuły służyłaby karta zewnętrzna. Czy ma to jakiś sens i czy ograniczy zużycie karty zewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też szukam zestawu w tym budżecie i poczekam na 550, jednak to bardziej przyszłościowe rozwiązanie. Lepiej poczekać, niż poźniej płakać, więc polecam się wstrzymać. Nie lepiej pomyślec nad 2060, niż 1660?

Edytowane przez Krzynówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te xeony to bardzo fajna sprawa i wszystko tam dziala od strzala. osobiscie przetrzepalem kilka chinskich plytek zarowno pod x79 jak i x99, zbudowalem na tym kilka kompow dla paru osob i nikt nie narzeka.

 

imo jako alternatywa - swietne rozwiazanie, bo tu autor watku pisze o zestawie za 4000 z ryzenem+1660s, gdzie na xeonie spokojnie wsadzi 2620v3 + 2060s/2070/rx5700 i wydajnosc w grach bedzie duzo wyzsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety płyta B450 raczej nie wystarczy, z tego co czytałem nie mają przedniego portu USB C, karta 2060 to wg mnie zbyt dużo do gier które wymieniłem, dlatego mój wcześniejszy post, czy mogę zamienić kartę na tańszą a gotówkę zainwestować w np. dysk PCIe. Z xeonami i chinskimi płytami dam sobie spokój napewno. Odnośnie płyt B550 ciekawe na jakim poziomie wystartują ceny, jeżeli różnica nie będzie znacząca wolę płytę z lepszym chipsetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Płyta troche OP. Ten sprzet moze byc uzywany? Pozatym zasilacz ma 600W to troche za malo. Bo jest roznica pomiedzy platynowa 600W od ktoregos z renomowanych producentow a noname 600W z jakims chinskim jednorozcem w roli znaku jakosci :D Zwlaszcza jesli to starszy model z nietypowym rozkladem pradow.

 

> Niestety płyta B450 raczej nie wystarczy, z tego co czytałem nie mają przedniego portu USB C

 

W jakim celu to USB-C? Jak dla mnie absolutnie niezrozumiale wymaganie (pomijajac ustawianie przetargow pod intela), zwlaszcza, ze zawsze mozna dolozyc karte PCIe...

Pozatym to Allegro... Co jesli znajdzie sie oferta -50% gdzie indziej?

 

Ps. Powiem tak, wymagania mozna miec ok, ale warto zdac sobie sprawe ze kazdy odchyl od normy oznacza gorszy sprzet za wieksze pieniadze... a troche glupio na przyklad wydac 800PLN wiecej za kompa i dostac w zamian tylko ten wewnetrzny/przedni port USB zeby zaoszczedzic 50PLN na ladowarce ;)

Edytowane przez TerakotowyKrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wybór tego złącza to wymysł brata i nie mogę wybić mu go z głowy,pomyślę o płycie B450 i karcie PCIe. Z zasilaczem się zgadzam i jeśli będzie taka potrzeba to dołożę nowy. Sprzęt musi być nowy. Wybór Allegro jest podyktowany częściowym kredytowaniem kompa z ich strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, chciałbym trochę odświeżyć temat. Wymagania co do zestawu nie zmieniły się, zwiększył się trochę budżet. Teraz wynosi ok. 4700 i jest to MAX.

 

Myślę o czymś takim;

 

1 SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

2 Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI

3 i5-9600K

4 Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16

5 Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB

6 be quiet! Dark Base 700 Black

7 be quiet! Pure Power 11 600W

 

Cena zestawu w Proline to ok. 4760

 

Proszę o opinie odnośnie zasilacza, chłodzenia i ramu. Jeśli są jakieś lepsze zamienniki w podobnej cenie to będę wdzięczny za propozycję. Nie interesuje mnie mocny OC. Przy odrobinie szczęścia w zakupach może uda się grafikę wymienić na 2060 i nie przekroczyć budżetu. Z góry Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600K na Z390 nie ma sensu.

Jak już, to i5 10400 na Z490 gdzie masz 6 rdzeni i 12 wątków.

Nie wiem jednak czy nie podbiłbym nieco karty graficznej zejściem do Ryzen 5 3600.

 

https://proline.pl/koszyk/545b4e3e

 

I zestaw bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak coś na Intelu. Wybrałem coś takiego;

 

Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W.

Arctic Freezer 34 eSports DUO Szare

MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI

be quiet! Dark Base 700 Black

Intel Core i5-10400

Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB

Edytowane przez Gutekszn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600K na Z390 nie ma sensu.

Jak już, to i5 10400 na Z490 gdzie masz 6 rdzeni i 12 wątków.

Nie wiem jednak czy nie podbiłbym nieco karty graficznej zejściem do Ryzen 5 3600.

 

https://proline.pl/koszyk/545b4e3e

 

I zestaw bajka.

Podłącze się i zapytam bo widzę że ogarnięty jesteś a myślę o podobnym zestawie.Warto dopłacić do MSI 2060 super gaming X czy zostawić Gigabyte,i płyta MSI gaming Max czy ten ASRock będzie lepszy ?? Dziękuję i przepraszam że tak się wrypałem w nie swój temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak coś na Intelu. Wybrałem coś takiego;

 

Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W.

Arctic Freezer 34 eSports DUO Szare

MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI

be quiet! Dark Base 700 Black

Intel Core i5-10400

Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB

 

Na CPU trochę zyskasz, na GPU sporo stracisz no ale jak chcesz. Zestaw jest ok.

 

Podłącze się i zapytam bo widzę że ogarnięty jesteś a myślę o podobnym zestawie.Warto dopłacić do MSI 2060 super gaming X czy zostawić Gigabyte,i płyta MSI gaming Max czy ten ASRock będzie lepszy ?? Dziękuję i przepraszam że tak się wrypałem w nie swój temat

 

Ta karta MSI to już cena dość mocno zaporowa. Nie miałbym parcia do dopłacania.

Z mobo natomiast jak najbardziej możesz dopłacić do Gaming Plus MAX od MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki.A jaką kartę byś polecił ?? Czy ten Gigabyte może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o Radeonie.Jesli jest lepszy od 2060 super to mogę dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wydajniejszy od RTX 2060S.

Kwestia sterowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również Dziękuje. Mam jeszcze jedną prośbę, potrzebuję dobrać do tego zestawu dysk M2 na system. Nie wiem czy 256 starczy na Win 10 czy potrzebna będzie 512. Jeśli można proszę o jakieś konkretne propozycję. Dla przypomnienia zestaw to;

 

 

Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W.

Arctic Freezer 34 eSports DUO Szare

MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI

be quiet! Dark Base 700 Black

Intel Core i5-10400

Patriot Viper DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB

Edytowane przez Gutekszn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również Dziękuje. Mam jeszcze jedną prośbę, potrzebuję dobrać do tego zestawu dysk M2 na system. Nie wiem czy 256 starczy na Win 10 czy potrzebna będzie 512.

 

Mam Win10 64bit na SSD 256 i spokojnie wystarcza.

Partycja systemowa maxmylanie ile mi zajmowała to około 100GB, ale to tylko wtedy gdy miałem na niej zainstalowanego Dockera do konteneryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...