Skocz do zawartości
mDubowik12

Opłacalne karty

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są najbardziej opłacalne karty używane? Zastanawiam się czy lepiej kupić rx 470 za 300 zł i zrobić oc/ zmiane biosu na ten z rx 570, czy lepiej może kupić rx 480 za trochę więcej i zrobić tą samą operację czy dopłacić i kupić 580. Chociaż za 400 zł można mieć już GTX 970 w dobrej wersji ( strix lub gaming x)który jest mniej prądożerny, a za 500 można już trafić 1060 6GB jak poszukać. Oczywiście radeony i gtx 970 z 4GB vramu. Radeony będą zżerą=ać prądu za całą elektrownie a geforce są trochę droższe i/ lub trochę mniej wydajne, przez co musze wydać więcej na zasilacz i przyszłe rachunki. Całość będzie pracować z xeonem 2620v3 więc o bottleneck się nie martwię a sam proc jest też dość energooszczędny więc z gtx 970 wystarczyłby jakiś zwykły 450 W zasilacz a do 480/580 po oc już co najmniej 600 W żęby się nie resetował komp jak rx przechodzi przez stany energetyczne. Trochę wiedzy mam ale wciąż mam dylemat i nie wiem jaką kartę wybrać bo różnice są dość niewielkie jeśli chodzi o cenę ale ogromne jeśli chodzi o wybór pózniejszego zasilacza i tego ile gpu pobierze mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

RX 470 za 300zł ?! "Kup teraz"? Z normalnymi wyjściami video? (DisplayPort i HDMI, a nie np. tylko z przestarzałym, wycofywanym DVI - bo są pokoparkowe karty mające jedynie DVI).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o kupionej z ali + vat to około 300 bo e Polsce i tak gwarancji na nią nie dostanę a cena będzie dosyć wyraźnie wyższa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o kupionej z ali + vat to około 300 bo e Polsce i tak gwarancji na nią nie dostanę a cena będzie dosyć wyraźnie wyższa :)

Tylko nie bierz RX XFX z ali większość tych kart nie ma chłodzenia na pamięciach i ma przegrzane pamięci od kopania eth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o kupionej z ali

używana z ali? to ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

z gtx 970 wystarczyłby jakiś zwykły 450 W zasilacz a do 480/580 po oc już co najmniej 600 W żęby się nie resetował komp jak rx przechodzi przez stany energetyczne.

 

Kto Ci powiedział ze do RX'a potrzebujesz 600W? :E

 

RX 580, RX 570 – pobór energii [OC]

 

power_load_oc.png

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnej okazji, patrząc na ceny grafik tak "z biegu" rx 470 będzie mieć najlepszy stosunek cena/wydajność. 500zł za 1060 to dobry deal, choć znów, porównując stosunek wydajności, to mniej więcej tak jakbyś kupił rx 470 za ~430zł - gtx'a za 5 paczek wyrwać trudno (choć nie twierdzę, że to niemożliwe), a rx 470 poniżej 4 stówek na allegro nie brakuje :)

Moim zdaniem jak chcemy tanio to przy obecnych cenach gpu, rx 470 + kombinacje to dobry wybór, a jak chcemy trochę dołożyć to już do półki wyżej tj. 1070.

Ofc. jak grasz w coś, gdzie np. 8gb vramu z 580 robi robotę, to też inaczej można na to spojrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx 470 poniżej 4 stówek na allegro nie brakuje :)

Tak, ale z tego co tak zerknąłem, to są to karty pokoparkowe, które posiadają jedynie wyjście DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No te najtańsze to tak, ale w okolicach tej ceny pojawiają się też regularnie "normalne" sztuki - mowa o wersjach 4gb.

Ale no zakładam że autor ogarnia temat skoro chce modować karty, a i zakłada też szukanie taniej pojedynczej karty gdzieś w licytacji/lokalnie :cool:

Edytowane przez cambolio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Zależy od procka i też trochę pobór mocy. Czytałeś dobrze co napisałem? RX jak przechodzi między stanami energetycznymi ma skoki poboru (580) do nawet 300W na moment po czym znowu spada do normalnej wartości, ale zabezpieczenie zasilacza zadziała i zresetuje kompa. 600W na niezależnej przetwornicy Vero L2 600W to zwykle jakies właśnie 500W które zasilacz może podać po uwzględnieniu sprawności. Czyli tyle żeby RX nie resetował po OC lub czasem nawet bez oc ttzeba robić uv zależnie od wersji

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc napisana na obudowie zasilacza, to moc maksymalna jaką zasilacz może oddać do bebechów, a nie moc jaką zasilacz może maksymalnie pobrać z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc napisana na obudowie zasilacza, to moc maksymalna jaką zasilacz może oddać do bebechów, a nie moc jaką zasilacz może maksymalnie pobrać z gniazdka.

a to sory pomylilo mi sie ale zwykle i tak 500 W to minimum na linii 12 V d rx 580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o kupionej z ali + vat to około 300 bo e Polsce i tak gwarancji na nią nie dostanę a cena będzie dosyć wyraźnie wyższa :)

nalicza ci 23% vat i oplate urzedowa na poczcie i tyle samo wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od procka i też trochę pobór mocy. Czytałeś dobrze co napisałem? RX jak przechodzi między stanami energetycznymi ma skoki poboru (580) do nawet 300W na moment po czym znowu spada do normalnej wartości, ale zabezpieczenie zasilacza zadziała i zresetuje kompa. 600W na niezależnej przetwornicy Vero L2 600W to zwykle jakies właśnie 500W które zasilacz może podać po uwzględnieniu sprawności. Czyli tyle żeby RX nie resetował po OC lub czasem nawet bez oc ttzeba robić uv zależnie od wersji

@mDubowik12 ma rację. RX potrafi przyżreć duzo prądu i zasilacz nawet i 600W moze sie zresetowac. troche pomylil kwestie sprawnosci, ale ogolne podejscie sie zgadza. RX potrafi pociagnac bardzo duzo z linii 12V, jesli PSU nie bedzie mialo tych 35-40A na linii 12V (najlepiej pojedynczej, a trzeba brzeciez uwzglednic CPU), to moze tak wlasnie byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie skoki do 300W? Piszesz bo nigdy RXa nie miałeś, do RX 580 styknie markowy zasilacz 450W. U mnie na 520W przez pół roku, dwie 580 chodziły z poborem jednej karty do 130-140W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w tej chwili nie ma opłacalnych kart. W tym budżecie ważne żebyś trafił sprawną. Największa szansa według mnie ma 970 strix, ale różnie bywa bo wszędzie może się trafić truchło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie skoki do 300W? Piszesz bo nigdy RXa nie miałeś, do RX 580 styknie markowy zasilacz 450W. U mnie na 520W przez pół roku, dwie 580 chodziły z poborem jednej karty do 130-140W.

Zależy od modelu jak mówię. Jeśli masz mocny zasilacz 35A na linii 12V to zwykle starczy ale. przy mocnym chłodzeniu i podkręconym RX może przyzrec te, 300W.350 nawet przy skoku i zasilacz zresetuje kompa. Trochę o tym wiem i nje wmówisz mi że jest inaczej. Pobór ciągły w stress test /= chwilowy skok przy przejściu między stanami energetycznymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od modelu jak mówię. Jeśli masz mocny zasilacz 35A na linii 12V to zwykle starczy ale. przy mocnym chłodzeniu i podkręconym RX może przyzrec te, 300W.350 nawet przy skoku i zasilacz zresetuje kompa. Trochę o tym wiem i nje wmówisz mi że jest inaczej. Pobór ciągły w stress test /= chwilowy skok przy przejściu między stanami energetycznymi

 

Poza tym, wszystko dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...