Skocz do zawartości
Dekomp

ASUS ZenBook 12 UX433FAC-A5111T vs ASUS ZenBook 14 UM431DA - R5

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

chciałbym Was serdecznie prosić o opinie na temat dwóch laptopów.

 

Jeden z nich to ASUS ZenBook 12 UX433FAC-A5111T (ok. 3750 zł): https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-zenbook-14-ux433fac-a5111t-fhd-i5-10210u-8gb-512gb-ssd-int-win10h-niebieski?cd=734338959&ad=39269563635&kd=&gclid=CjwKCAjw_LL2BRAkEiwAv2Y3Se3FY68nQgR3adC0r8sXqoCt3FW1u77qwBVyzx3hcl5hpva-UZaWeRoCfaYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Drugi to: ASUS ZenBook 14 UM431DA - R5 - https://www.x-kom.pl/p/522911-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-um431da-r5-3500u-8gb-512-win10.html

 

Czy ktoś z szanownych użytkowników miał okazję korzystać z tych laptopów i moógłby wyrazić swoja opinie? Chodzi mi zwłaszcza o kulture pracy, czy laptopy szybko chodzą, czy się nie zacinają itd.

 

Co do pierwszego laptopa - wiem, że mógłbym znaleźć coś w lepszej cenie za te parametry, ale w tym modelu bardzo podoba mi się estetyka - wąskie ramki, brak szerokiego paska na dole itd.

 

Ogólnie szukałem laptopa do 3000 zł, 14-calowego, głównie do pracy, szybkiego, poręcznego. Gdybyście ew. mogli mi coś poradzić jakiś tego typu laptop w tej kategorii cenowej, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

 

Pozdrawiam,

Dekomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3500U będzie słabszy niż ten i5. Ja bym brał UX433. Ale nie ma matowego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisał .winter, bierz UX433 z niskonapięciowym i5. Mialem okazję korzystać z tego modelu tyle, że z procesorem i5-8 generacji i jest to dobry, mobilny laptop.

Ogólnie jest on dobrze wykonany w całości z aluminium. Matryca jest pokryta matem i dobrze sobie radzi nawet na zewnątrz. Kulturę pracy oceniam na bardzo dobrą. Chodzi cicho i rzadko słychać prace wiatraków (usłyszałem dopiero ich pracę jak słońce zaczęło go grzać). Przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy praca na mało wymagających programach nie będzie Ci sprawiać problemu i wszystko będzie chodzić płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc!

 

Zastanowiłem się jeszcze chwilę i czy nie sądzicie, że dobrym pomysłem byłoby dopłacanie paru stówek i wzięcie wersji ZenBooka z 16 GB RAM?

 

Wtedy zrobiłaby się z tego kwota ok. 4000 zł - czy za taką kwotę nie powinienem szukać czegoś z ekranem IPS? Jak sądzicie? Przyznam, że akurat na tej kwestii znam się słabo.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacić do 16GB RAM zależy od wymagań programów danej pracy. Można też profilaktycznie na przyszłość a do podstawowych zastosowań nie jest to konieczne. Daj znać, czy koniecznie ma to być ZenBook 14", bo są też inne dobre opcje.

ASUS ZenBook 13 UX333FA i5-8265U/8GB/512/W10 Silver - 3199zł

ZenBook 13,3" jest lekki i poręczny. Wykonanie jest wyśmienitej jakości podobne jak w 14-stkach które wymieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor i5U 10 generacji w tym przypadku jest wydajniejszy. Tylko dopłata ponad 500 zł, jest również spora.

 

Acer Swift 3 R5-4500U/16GB/512/W10 Srebrny 3399 zł

Nowość od Acer. Prosiada wydajniejszy procesor 6 rdzeniowy, aluminiową obudowę, podświetlana klawiaturę, bardzo dobre wyniki pracy na baterii. System i 16 GB ram w cenie. Choć matryca jest gorszej jakości od Zenbooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 3k może mieć wersję z 8GB pamięci ramu,

Acer Swift 3 R5-4500U/8GB/512/W10 Srebrny za 2999zł

Jak z czasem 8GB zacznie być za małą ilością, to można będzie wymienić je na moduł 16GB. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że ten Acer ma jednak dosyć ciemną matrycę.

Co do pytania- czy warto dołożyć do 16GB, to w przypadku:

ASUS ZenBook 14 UX433FAC i5-10210U/16GB/512/W10 Silver za 3999zł

Głownie ze względu na fakt, że pamięć jest wlutowana więc w przyszłości gdyby zaszła taka potrzeba, to jej po prostu nie dołożysz .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...