Skocz do zawartości
Snoopp

Jaki procesor zamiast i7-8750H

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym wymienić CPU w moim laptopie OMEN by HP - 15-dc0006nw. Obecnie jest tam wsadzony i7-8750H.

Ten procesor niedomaga gdy potrzeba więcej mocy obliczeniowej np. podczas edycji audio-wizualnej.

 

Jaki procesor do 1K zł będzie współgrał z obecnymi komponentami?

(Trochę obawiam się temperatur :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz stację BGA? Bo wiesz... Mobilne procesory są lutowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups :E

 

jakie mam opcje? Mobo+CPU się wymienia czy od razu całego lapka? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś najpierw optymalizować obecny sprzęt? Undervolt procesora? Używasz akceleracji sprzętowej w programach video?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś najpierw optymalizować obecny sprzęt? Undervolt procesora? Używasz akceleracji sprzętowej w programach video?

 

cześć, trochę optymalizowałem Windowsowe ustawienia i próbowałem też ThrottleStop według poradników.

DAW też mam na ustawieniach z których już więcej nie dam rady urwać.

 

Czy undervolt procesora go przyspieszy? Myślałem że to służy tylko obniżenia temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność dzisiejszych platform mobilnych jest ograniczona limitem mocy - procesor sam z dużą dokładnością określa, ile watów "wtrynia". Wie też, ile maksymalnie mu wolno, i tak balansuje mnożnikiem, by tej wartości nie przekraczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

chciałbym wymienić CPU w moim laptopie OMEN by HP - 15-dc0006nw. Obecnie jest tam wsadzony i7-8750H.

Ten procesor niedomaga gdy potrzeba więcej mocy obliczeniowej np. podczas edycji audio-wizualnej.

 

Jaki procesor do 1K zł będzie współgrał z obecnymi komponentami?

(Trochę obawiam się temperatur :E )

Nie wymienisz CPU, ani nawet CPU + mobo, bo niby na co? Musiałby istnieć ten sam model laptopa z nowszym prockiem.

Skoro 8750H Ci nie wystarcza to jedyna opcja to w tym momencie przejście na stacjonarkę. Obróbka filmów na laptopie - to był jak widać świetny pomysł :D

Oprócz stacjonarki możesz jeszcze czekać na laptopy z nowymi Ryzenami 4000. Intel 9750H to praktycznie to samo co 8750H (+5%), a taki Ryzen 4800H jest o jakieś 40-50% szybszy. Jeszcze są mobilne Intele 10 gen. ale na ich temat się nie wypowiem, bo nie mam rozeznania. Widziałem że Intel 10850H jest dość blisko Ryzena 4800H, więc również będzie szybszy od Twojego 8750H.

Pamiętaj tylko, że w laptopach są limity mocy i dochodzą kwestie związane z temperaturą. Laptop z dobrym chłodzeniem to podstawa żeby w ogóle myśleć o długotrwałych obciążeniach CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...