Skocz do zawartości
Vallringiel

[zestaw] 1800-2200zł/Biuro/B-OC/Brak - niedzielny gracz

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry!

Jak ostatnio zakładałem wątek dla siebie przy topowych podzespołach, to nie sądziłem że dla tańszych zestawów jest jeszcze ciężej coś wybrać :D Szukam jakiegoś sensownego zestawu dla starszej osoby w okolicach 2000zł.

Główne zastosowanie to praca biurowa (excel, klikanie po internecie), czasem jakiś Netflix i mało wymagające gry (np. Kurka Wodna, HoMM3 :))

 

Z takich "must have" to jedynie dysk SSD (w okolicach 240GB, więcej nie trzeba), fullhd i raczej 8GB (może 16? tak aby ewentualny win10 płynnie śmigał) ram - zastanawiam co przy takim budżecie można sensownego złożyć.

 

Z peryferiów i innych, to raczej nic więcej nie trzeba, aktualnie jest Monitor Samsung SyncMaster S22B150N LS22B150NS, standard myszka i klawiatura. System (bez wliczania w koszty) to będzie albo win10 albo jakiś linux mint/gentoo.

 

 

W kogoś innego wątku widziałem taki zestaw, ku któremu się będę skłaniać prawdopodobnie: https://proline.pl/koszyk/02d83fc4

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Vallringiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafikę masz? Bo te CPU nie mają integry.

 

Fakt, rzeczywiście, dzięki (by była wtopa :D)! Nie, grafiki nie mam, przy takim budżecie lepiej zmienić na coś zintegrowanego czy kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Karta imo lepsza niż APU. Taki rx560 do kurki wodnej w zupełności wystarczy :E

 

Tu masz za 350zł nówkę https://www.x-kom.pl/p/494830-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-560-arez-evo-oc-2gb-gddr5.html#Opinie no chyba że gdzieś taniej znajdziesz.

 

W sumie to nawet nie wiem co ci tu polecić taniego, można by było w sumie najtańsza gt1030 poszukać np.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay, dzięki @sprzetowiec90!

 

Na dniach wrzucę link co w końcu wyszło, gdyby ktoś też szukał komputera dla "rodzica" :)

 

W międzyczasie jakby ktoś miał jeszcze inne sugestie, to też chętnie się dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sferis jest na promocji za 359zł Ryzen 3 3200G ze zinstegrowana grafą. Tak tanio jeszcze chyba nie było, a tym bardziej jak na obecne czasy (wirus, drogi dolar).

4 rdzenie do takich wymagań wystarczą, zintegrowana Vega 8 też.

Reszta komponentów z 1 posta jest okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję poszukać na olx gtx 960, będzie sporo wydajniejszy niż 1030, a przy tym można go wyrwać nawet za 200-300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...