Skocz do zawartości
lucrah

Modernizacja komputera pod gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam komputer o takich parametrach :

MSI B150M PROVHD MS-7982

Pentium G4560 1151 LGA 3.5GhZ

8 GB DDR4

Radeon RX 460 4 GB

 

Czy wymieniając kartę lub CPU dam radę wyciągnąć coś więcej z tego komputera? Coś co widocznie zwiększy FPS np. w Fortnite, Valorant, CS GO?

Jeżeli tak, to co proponujecie?

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia budżetu

 

i7-6700/7700, lub taniej jakieś i5 7500(ani jedno ani drugie niezbyt opłacalne na dziś dzień) + karta na jaka Cię stać (w granicach rozsądku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Da radę i to bardzo dużo, ile możesz/chcesz w to włożyć kasy?

 

EDIT: i5-7400 szykuj 400zl (z tego co widze to jest to naprawdę niezła oferta na Allegro), Gpu masz dobre, jeśli nie streamujesz to ramu tez styknie.

 

Generalnie to patrząc w przyszłość to ja na twoim miejscu sprzedałbym mobo i CPU i kupił płytę pod b450 z r3 1200af za 600zl i miałbym ten sam wynik a platforma bardzo dobra do rozbudowy, a tak pchanie kasy w to mobo to trochę słaba opcja moim zdaniem, chyba że za rok/maks dwa znowu będziesz chciał zmieniać to może nie starci ono na wartości

Edytowane przez GSW2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gpu masz dobre,

 

Yyyy :hmm: Co?

 

RX 460 dobry? :E

 

A co do ramu, to jak w jednej kości, to albo zmienić na 2x4GB, albo od razu 2x8 -Dual chanel przyniesie boost.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Yyyy :hmm: Co?

 

RX 460 dobry? :E

 

A co do ramu, to jak w jednej kości, to albo zmienić na 2x4GB, albo od razu 2x8 -Dual chanel przyniesie boost.

 

Yyy No do grania w to co kolega chce jest dobre, wiec nie wiem z czym masz problem?

 

Tak samo co do ramu bez sensu moim zdaniem zmieniać bo do niczego mu nie jest potrzebne teraz lepsze, jak kiedyś będzie chciał grać w coś o większych wymaganiach to tak

Edytowane przez GSW2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, Gry online zmieniają się z dnia na dzień i mają z każdym updatem coraz większe wymagania -To jak małe dziecko, szybko rośnie.

 

Na RX 460 moze i da się pograć w te 2 gry, ale z tego co wiem to w tych grach każda klatka się liczy(zwłaszcza CS:GO) a tutaj dużo ich nie będzie zwłaszcza przy 8GB RAMU, z którym może nie jest tragicznie jeśli chodzi o ilość, ale gdy pamięć pracuje w single-chanel, jest jednym słowem -słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi.

 

 

Pytanie czy karta GTX 1660 6GB DDR6 ze złączem PCI-E x16 3.0 - będzie współpracowała z moją płytą główną?

Edytowane przez lucrah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy karta GTX 1660 6GB DDR6 ze złączem PCI-E x16 3.0 - będzie współpracowała z moją płytą główną?

Oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...