Skocz do zawartości
mati.m92

Dodatkowy monitor 27 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje dodatkowego monitora, myślę że 27 cali będzie najlepszy ponieważ jako głównego monitora używam LG 27GL850-B.

Na monitorze będę włączał np: ts, steama, jakiś filmik na YouTube i ogólnie przeglądał internet.

Myślę że rozdzielczość full HD wystarczy i monitor będzie tańszy. Coś polecicie?

Tak żeby oczu nie wypalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na monitorze będę włączał np: ts, steama, jakiś filmik na YouTube i ogólnie przeglądał internet.

Myślę że rozdzielczość full HD wystarczy i monitor będzie tańszy. Coś polecicie?

Skoro masz już jeden 27" 2,5K, to kupiłbym drugi tej samej wielkości i rozdzielczości - odpadają problemy z innym skalowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to problemy?

Miałem niedawno laptopa 17 cali z rozdzielczością full HD i odświeżaniem 120hz który był podłączony pod tego LG i nie zauważyłem nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakie to problemy?

Miałem niedawno laptopa 17 cali z rozdzielczością full HD i odświeżaniem 120hz który był podłączony pod tego LG i nie zauważyłem nic.

... i ustawiłeś takie skalowanie by na obu ekranach fizyczna wielkość literek była identyczna (czyli skalowanie diametralnie inne) i nie miałeś problemów? Jeśli tak, to do tekstu tylko bierz 4K, bo FHD, szczególnie na 27" to mydlana pikseloza, nie obraz ( w porównaniu do 4K), a nawet 2560x1440 jest z tyłu. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po połączeniu ustawiłem LG jako główny monitor na rozdzielczość 2560x1440 z odświeżaniem 144hz, a monitor od laptopa jako dodatkowy z rozdzielczością 1920x1080 oraz odświeżaniem 120hz i ustawiłem na rozszerz pulpity.

Podczas gry na głównym monitorze odpalałem sobie np YT na dodatkowym.

Nie ustawiałem by na dwóch ekranach była fizycznie ta sama wielkość literek.

 

Pewnie monitor z rozdzielczością wqhd będzie droższy od full HD? Nie chciałbym szaleć cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w robocie mam 27 fhd i jest ok ale nie mam porownania do 2k/4k wiec wiadomo ze moge nie widziec roznicy, do codziennej pracy, yt itd. wystarcza w 100% fhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli 27", to 1440p, ponieważ inaczej kiepsko to będzie wyglądało - np. Philips 275E1S/00

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...