Skocz do zawartości
Q_TAZ

dobranie kompatybilnej kości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w dobraniu kompatybilnego ramu do płyty Z170-HD3P, która pracuje z 6600K

Włączyłem spis kompatybilnych kości i niestety nie mogę znaleźć nic na morelach co by zgadzało się co do literki.

Chcę mieć kości 2x8 Gb. Najbliżej są te kości https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16-gb-2400mhz-cl14-cmk16gx4m2a2400c14-714143/

które różnią się tylko jedną cyferką, która nie wiem co oznacza od kompatybilnych CMK16GX4M4A2400C14 z listy.

Mogę prosić o konkretne linki ramu który zamówić?

Ważne jest również, aby ram wszedł pod chłodzenie Fortis 3.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Królewiczu złoty, jak te ceny ostatnio poszły do góry... Jeszcze niedawno dało się kupić za mniej niż 300 złotych, a teraz większość ofert powyżej 400...

Weź te. Albo poszukaj czegoś tańszego z innej firmy o podobnych parametrach: adata, kingston, gskill, patriot. Byle nie goodram. Płyta i proc dadzą sobie radę. Z listami kompatybilności masz problem, bo to stara płyta i testowanych z nią ramów już po prostu nie produkują.

Albo te. Mam je u siebie.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tymi które wrzuciłem?

Widzę, że usunął się link z moreli. Chodzi o ten model Corsair 16GB CMK16GX4M2A2400C14 DDR4?

Rozumiem, że skoro lista kompatybilności jest nieaktualna, to kupno jakichkolwiek ramów to czysty strzał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Korsarze są dużo wolniejsze. To 2400/14, a w moich linkach masz odpowiednio 3000/15 i 3200/16, które jeszcze przy odrobinie szczęścia się podkręci. Twoja płyta główną jest w stanie obsłużyć nowoczesną pamieć i naprawdę nie ma powodu kupować czegoś gorszego.

Jeśli włożysz tylko te pamięci, prawdopodobieństwo pojawienia się jakichkolwiek problemów jest bliskie zera.

EDIT: tym bardziej, że najtańsza oferta na nie to też 370zł, czyli tyle, co dużo lepsze gskille.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to wziąłbym w takim razie te g.skille. Nie mogę znaleźć ich wymiarów, wejdą mi pod tego fortis 3?

Aktualnie mam balistixy sporty które mają około centymetra zapasu.

EDIT:po co mi takie duże taktowanie, skoro procek takich nie obsługuje?

Czy sam profil xmp umożliwi mi wskoczenie na 3200mhz ?

Edytowane przez Q_TAZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obsługuje, obsługuje. Podane w specyfikacji możliwości procesora to jedynie jego podstawowe parametry pracy. Mój i5-8400 obsługuje 2666MHz, a idzie teraz z pamięcią 3600MHz. U ciebie elementem limitującym będzie tylko płyta. Na start możesz spróbować 3466MHz bez włączania XMP.

Btw, przygotuj się na 20% przyrostu wydajności :E

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą wydajnością to bym nie przesadzał, bo i tak jestem ogarniczony przez 1060 3 gb :).

Zamówiłem te g.skille, są o 1 cm wyższe niż moje balistixy.

Na oko jak patrzyłem to wejdą mi pod tego fortisa 3, ale nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnych danych do jakiej wysokości wchodzą ramy pod niego.

Tak czy inaczej, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co.

Te 20% będzie, fakt, na procesorze. Zobaczysz, jak dużo daje dobra pamięć. Karty w ten sposób się nie przeskoczy, ale już w zadaniach typu kodowanie wideo czy rozpakowywanie plików kop jest i to bardzo widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości do mnie dotarły.

Objawy takie same jak przy poprzednich, mianowicie komputer po kilku sekundach łapie freeza i pomaga tylko długie przytrzymanie przycisku do włączania.

Mam jedną kość ballistixa która uruchamia się w biosie sama na 2400mhz i na ten jednej kości komputer pracuje prawidłowo. Jeśli dokłądam drugą kość balistixa, trochę inną, to komputer już łapie freeza.

Na nowych kościach ram, nawet na jednej komputer uruchamia się automatycznie w biosie na 2133 mhz i po chwili łapie freeza. Da się to jakoś naprawić? może wymusić jakieś wartości w biosie na sztywno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...