Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć.

 

Chciałbym się porozglądać za laptopem poleasingowym. Laptop do internetu, YouTube, filmów i biurowych rzeczy, które ciężko ogarnąć na telefonie.

 

Oraz do gry Zwift. Czyli jakaś Integra w miarę spoko powinna wystarczyć.

 

Wymagania:

- matowa matryca 15,6" 1080p (może być TN, ale jak się da IPS to czemu nie)

- SSD 512 lub 256 + slot na drugi dysk

- DDR4

- podświetlana klawiatura

- żeby pracował kulturalnie, a nie grzał się od byle czego (dlatego też nie chciałbym osobnej grafiki do Zwift, choć wiem, że byłaby lepsza)

 

Chciałbym jednak znaleźć coś ciut lepszego niż to co zakładałem na początku. Bo pewnie ten laptop będzie ze mną długo :)

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez GSlayeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć.

 

Chciałbym się porozglądać za laptopem poleasingowym. Laptop do internetu, YouTube, filmów i biurowych rzeczy, które ciężko ogarnąć na telefonie.

 

Nie wiem czy w tych pieniądzach jest sens rozglądać się za 17”? Tych mniejszych jest zdecydowanie więcej.

 

Możecie mi poradzić w jakie specyfikacje celować? :) Rzucić jakieś przykłady / propozycje. Ja się zatrzymałem w 2015...

Hej,

 

Chyba nie ma sensu. Jest ich więcej i są tańsze :) Najłatwiej znaleźć 14,1" ale skoro wspominasz o kobyle 17" to chyba chcesz większy i mniej mobilny więc raczej 15,6".

 

W i5 6gen, 8GB RAM (może już DDR4), SSD w standardzie i skoro będziesz na nim oglądął filmy dobrej matrycy FHD IPS. Zwracaj uwagę na stan baterii i matrycy w aukcjach ;)

Thinkpady są bardzo często polecane i zostały wręcz stworzone do pracy biurowej. W tej cenie to może T460/T460s (14,1") T560/T550/T540p (15,6")

Jak zależy Ci bardziej na wydajności niż mobilności to możesz się rozglądać za wersjami z końcówką "p". Można do nich z tego co wiem włożyć procki MQ czyli 4 fizyczne jaja. T540p z i7MQ 4gen jest nadal dość wydajny (ta i7 ma podobny wynik w passmarku co Twoja i5 w PC).

Jak nie zależy Ci na dobrej wydajności CPU to wystarczy i5 5/6gen "U" czyli niskonapięciowa 2/4. Do zastosowań biurowych, yt i filmów wystarczy spokojnie. Tego typu sprzęty też z reguły dużo dłużej trzymają na baterii (jeśli jest w pełni sprawna), są lżejsze i generalnie bardziej mobilne.

 

Oczywiście są też sensowne Delle, HP, czy Fujitsu. Ogólnie biznesowe modele powinny się nadać, są praktycznie zawsze dosyć solidne.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Elitebook 850 g2 jest ok.

W tym budżecie nawet g3 mozna utrafić.

 

Czasem warto popolować i mozna zaoszczędzić nawet 40-50% ceny igły, jak porafimy iśćna kompromisy.

 

 

Kupiłem mamie miesiąc temu na allegro Hp 650 g2 na i5-6200U, 4 gb ramu i 256gb ssd i matryca fhd za 650zł.

Klapa matrycy była porysowana i poobijana, klawitura skandynawska więc musiałem okleić część klawiszy naklejkami za kilka zeta i ma hasło na biosie (nie ma blokady bootowania z pena,a nic innego tak naprawadę ne jest potrzebne, ale o zwykle zbija cenę).

 

Za igłę od firmy ze sprzętem poleasingowym z jakąś gwarancją musiał bym rzucić ok 1200 - 1500zł.

Jednego będzie męczył styrany, ale sprawny lapek, a drugi woli zaoszczędzić hajs ;)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten thinpkad moim zdaniem za drogi w stosunku do specyfikacji. Lepiej mieć 5 lub 6 gen "U" niż 4gen "m". Dopiero i7qm jest znacznie wydajniejsza. Te procki nie są lutowane swoją drogą więc można i5 wymienić na i7, również w przyszłości jakby Ci brakowało wydajności. Jest to jakaś opcja ale powinien być tańszy :P

Hp całkiem fajny ale cena nie jest jakaś okazyjna. Matryca niestety to TN, więc kąty widzenia będą bardzo słabe. Jak Ci na tym zależy szukaj modelu z IPS, polecam testy na notebookcheck.net.

 

Za 2k da się już dostać 8gen, która ma 4 fizyczne rdzenie, więc 1,5k za 2/4 5 i 6 gen to imo średnia cena.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Usunięte.

Edytowane przez GSlayeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem pierwszy post, zmieniłem trochę założenia i budżet. Proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tych lub nieco większych pieniądzach można już kupić coś na 4 rdzeniach / 8 watkach intela na np.

i5-8265U czy 8365U.

Wcześniejsze typu tracą sens bo 2c/4t nie maja sensu przy lapku za 2 tysie.

 

 

Możesz jeszcze się rozejrzeć za czymś na ryzenach. Problem taki że w tych rejonach to juz warto rozwazyć lapka fabrycznie nowego, nawet jakby to nie było coś z najwyższeej, biznesowej serii.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet celować w HP Elitebook 850 g3, bardziej stacjo roboczych HP Zbook 15 G1 lub nowszy G2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie znalazłem taki nowy w propozycjach: https://remedial.sklep.pl/pl/p/Laptop-HP-15-db1100ny-15.6FHD-Ryzen-5-3500U-4GB-1000GB-DVD-Gwarancja_24m-ce/1044

 

200 zł ponad budżet, ale wygląda całkiem przyzwoicie ta specyfikacja. Co wy na to?

 

Tutaj masz 4-rdzeniowy procek - https://konkretnasztuka.pl/product-pol-103286-Dell-Latitude-E5470-14-i5-6300HQ-1366x768-Klasa-A-S-N-CZQVQ72.html - z 8gb ramu i 512ssd wyjdzie poniżej 2k.

Rozdzielczość malutka tej matrycy :(

 

Możesz nawet celować w HP Elitebook 850 g3, bardziej stacjo roboczych HP Zbook 15 G1 lub nowszy G2.

Ciągle te lapki widzę w opcjach z prockami 2R/4W. Myślałem, że w tej cenie już coś lepiej będzie. Jak te opcje wypadają na tle mojej propozycji?

 

W tych lub nieco większych pieniądzach można już kupić coś na 4 rdzeniach / 8 watkach intela na np.

i5-8265U czy 8365U.

Wcześniejsze typu tracą sens bo 2c/4t nie maja sensu przy lapku za 2 tysie.

 

 

Możesz jeszcze się rozejrzeć za czymś na ryzenach. Problem taki że w tych rejonach to juz warto rozwazyć lapka fabrycznie nowego, nawet jakby to nie było coś z najwyższeej, biznesowej serii.

Jakieś konkretne propozycje modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO w obecnej chwili to jest niestety ciężki wybór.

 

Poleasingowe mają sens do 1K, góra 1,5K, skoro można fajnego HP 15-db1100ny - Ryzena 5 3500U wyrwać za te 1899. Problem tego HP jest taki, że nie ma systemu. Inaczej to byłaby świetna propozycja.

 

Poleasingowe wyższej klasy lapsy będą dużo lepiej wykonane od konsumenckich, ale będą max na i7 6-gen. i7 6-gen będzie szalał wydajnością w okolicach tego Ryzena 5 3500u, a grafika będzie dużo gorsza.

Wymienialny i7 na podstawce G3, to koszt minimum 300 pln. Nie wiem, czy to jest sens. Sam mam w domu dwa lapsy na tym sockecie i oba latają na najtańszym i3 4000M, bo sensowne procki nie tanieją.

 

Obecnie opłaca się zwyczajnie - pod względem wydajności kupić nowego lapsa. Mimo, że zawsze byłem wielkim orędownikiem kupowania poleasingowych lapsów, to teraz z czystym sumieniem ciężko coś polecić. Poleasingowe, wyższej klasy komputery wygrywają jakością wykonania,a le pod względem wydajności, to niestety AMD pozamiatało i nie bardzo jest co się pchać w stary sprzęt.

 

Co do marek i producentów, to ja jestem fanatykiem Della. Mam w domu cały przegląd lapsów i nawet konsumencki Dell Inspiron sprzed kilku lat jest jakościowo podobny do Lenovo biznesowego. Natomiast konsumencki Lenovo to dno i wodorosty. Z HP jest trochę lepiej, Toshiba jest cienka, ale tu jest spore zróżnicowanie - w obrębie modelu są lepiej wykonane podmodele (z grafiką dedykowaną i bez np.). Lepsza konfiguracja daje jakość wykonania na poziomie HP, a gorsza jest kiepska. BTW.: P50 ma zrypane nastawy BIOS cod o wiatraków i da się go w normalnych warunkach (na biurku albo w stacji dokującej) doprowadzić do restartu z powodu przegrzania procka (a nawet BSODa). Takie rzeczy, IMHO nie powinny się zdarzać w biznesowych lapsach z grube $. Ciekawe jest to, że po którymś update'cie przestał działać mikrofon we wbudowanej dźwiękówce - MS ma to w poważaniu, a Lenovo... też. I to jest właśnie jakość z Chin. Nie lubię Lenovo, bo mają kiepski support i ciągle niedopracowane BIOSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chciałbym się porozglądać za laptopem poleasingowym. Laptop do internetu, YouTube, filmów i biurowych rzeczy,

Kup w tych okolicach cenowych nowy ze sklepu. Rodzicom w tamtym roku kupiłem Huawei na i3 8xxx, 8GB RAM rozszerzalne do 32 GB, Windows 10, SSD 256GB, ekran 15,6" IPS matowy 1920x1080 za 1970zł - tylko nie miał podświetlanej klawy, to fakt. ... no chyba że korona świrus odjechał ceny. Tak czy inaczej 2000 za używanego laptopa w życiu bym nie dał.

 

Poleasingowe wyższej klasy lapsy będą dużo lepiej wykonane od konsumenckich,

Wszystko zależy od stanu tych używek. ... ale i tak za ~2000 wolałbym "zwykłej klasy" nówkę.

 

Ciągle te lapki widzę w opcjach z prockami 2R/4W.

Szybko throttlujące 4r/8w niewiele daje wzgl. mniej throttlującego 2r/4w. Także osobiście w laptopach to tak nie napalam się na to 4/8, bo wiem co się często dzieje po krótkim czasie pracy (throttling z powodu temperatur). 4/8 to może przy 7nm będzie sens w typowym laptopie.

 

Tutaj masz 4-rdzeniowy procek - https://konkretnasztuka.pl/product-pol-103286-Dell-Latitude-E5470-14-i5-6300HQ-1366x768-Klasa-A-S-N-CZQVQ72.html - z 8gb ramu i 512ssd wyjdzie poniżej 2k.

1366x768 kupować w dzisiejszych czasach? Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko zależy od stanu tych używek. ... ale i tak za ~2000 wolałbym "zwykłej klasy" nówkę.

 

Wiesz, te lapsy, niezależnie do stanu są bezwzglednie lepiej wykonane. A czy ich stan jest akceptowalny przez kupującego, wreszcie, czy powinny w ogóle być sprzedawane, czy zezłomowane, to inna sprawa.

 

Ja też bym za 2K nie kupił używanego, 3-letniego, albo starszego lapsa. Wolałbym dołożyć i kupić nowego, no ale może nie każdy ma taką opcję.

Edytowane przez mk2boro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, te lapsy, niezależnie do stanu są bezwzglednie lepiej wykonane.

... no nie wiem, nie wiem. Widziałem już wiele "biznesówek", a widziałem w recenzji wnętrze takiego taniego Huawei, który jest po prostu świetnie wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba poczekam jeszcze chwilę na ewentualne unormowanie się cen, bo rosnąć już nie powinny i kupię coś nowego.

 

Ten matebook d15 na ryżym mi się podoba, szkoda tylko, że drugiego dysku nie włożę :s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba poczekam jeszcze chwilę na ewentualne unormowanie się cen, bo rosnąć już nie powinny i kupię coś nowego.

Prędzej bym wręcz obstawiał spadek cen, choćby z tytułu umocnienia złotówy. Już na przestrzeni ostatniego tygodnia-dwóch ceny kilka procent poleciały w dół na GPU i HDD, więc pewnie i na lapach również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy do tego Matebooka D15 włożę drugi dysk Sata skoro SSD jest na M.2?

 

I czy jest jakiś laptop podobnej klasy tylko z możliwością rozbudowy RAM? W ogóle jest sens rozbudowywać RAM w takim laptopie w przyszłości? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jest sens rozbudowywać RAM w takim laptopie w przyszłości? ?

Zależy jak się aplikacje porozrastają na przestrzeni kolejnych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no nie wiem, nie wiem. Widziałem już wiele "biznesówek", a widziałem w recenzji wnętrze takiego taniego Huawei, który jest po prostu świetnie wykonany.

 

 

Nie odniosę się, bo Matebooka nie widziałem.

 

Edit.: jeśli to wygląda tak, jak w recenzji z notebookcheck, to jest to jednorazówka. Nic tam nie wymienisz. Wydaje mi się, że jednak starsze biznesowe mają lepszą, bo modułową budowę, oczywiście nie liczę tych ultra maleństw, bo tam jest napchane.

 

A powiedzcie mi czy do tego Matebooka D15 włożę drugi dysk Sata skoro SSD jest na M.2?

 

I czy jest jakiś laptop podobnej klasy tylko z możliwością rozbudowy RAM? W ogóle jest sens rozbudowywać RAM w takim laptopie w przyszłości? ��

 

 

https://www.notebookcheck.net/Huawei-MateBook-D-15-Laptop-Review-Still-a-good-notebook-with-AMD.456383.0.html

 

Tu RAMu nie rozbudujesz, ale dodasz dysk 2.5" SATA.

 

Mój brat ma HP 15db1020nw. Można tam rozbudować RAM, jest pełna klawiatura wraz z numeryczną, ale ekran jest TN.

 

Czy jest sens rozbudowy RAMu? Jak dla mnie, to mały sens jest braku możliwości rozbudowy. Sa zużywam na codzień podczas pracy 11-14GB. 8GB to mało dzisiaj, a 8GB bez możliwości rozbudowy, dla mnie jest nie do zaakceptowania. Tyle, że nie każdy jest jak ja. Niektórym, a być może większości starczy.

 

Edit.:

 

aha, czyli dysku dodatkowego tez sam nie dołożysz:

 

 

Nie kupiłbym tego. Tani w zakupie, drogi w utrzymaniu. Jak typowy chińczyk.

Edytowane przez mk2boro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odniosę się, bo Matebooka nie widziałem.

 

Edit.: jeśli to wygląda tak, jak w recenzji z notebookcheck, to jest to jednorazówka. Nic tam nie wymienisz.

srodek.png ... w tym co kupowałem widzę elegancko wszystko można wymienić (sloty na RAM ładnie osłonięte, ale z wygodnym dostępem, bez potrzeby wyciągania całej płyty głównej, jak w pewnym laptopie w którym kiedyś wymieniałem ram). Jasne, że bateria nie jest osobnym wygodnym modułem (wyciąganym bez otwierania laptopa), ale w dzisiejszych czasach już standardowo ładują aku do środka.

 

ps. dodatkowych dysków nie zamierzam dokładać, tylko najwyżej wymiana jednego SSD, na inny SSD, jak stary by padł

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A matryca TN mocno przeszkadza jak się siedzi samemu przed laptopem i robi rzeczy?

 

Dawno się nie gapiłem w taką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A matryca TN mocno przeszkadza jak się siedzi samemu przed laptopem i robi rzeczy?

Mnie przeszkadza ;) (serio ... na wprost widzę "szary gradient" zamiast np. czerni) Także TN = fuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srodek.png ... w tym co kupowałem widzę elegancko wszystko można wymienić (sloty na RAM ładnie osłonięte, ale z wygodnym dostępem, bez potrzeby wyciągania całej płyty głównej, jak w pewnym laptopie w którym kiedyś wymieniałem ram). Jasne, że bateria nie jest osobnym wygodnym modułem (wyciąganym bez otwierania laptopa), ale w dzisiejszych czasach już standardowo ładują aku do środka.

 

ps. dodatkowych dysków nie zamierzam dokładać, tylko najwyżej wymiana jednego SSD, na inny SSD, jak stary by padł

 

Wg recenzji tam nie ma slotów, tylko są wlutowane dwie kości po 4GB. Czy tak jest naprawdę? Zaglądałeś? Pytam poważnie, z ciekawości.

 

Ja mam kilka lapsów na TN, i póki nie widziałem nic innego, to było OK, ale jak porównuję teraz, no to jednak różnica jest. To nie jest tak, że to przeszkadza, po prostu gołym okiem widzisz, to to jest blade, ma średni kontrast, kolory kiepskie, no ale jak mówię: póki nie spróbujesz czegoś lepszego, to nie będzie ci pewnie przeszkadzać. Zależy też do czego używasz. Mój brat ma tego HPka z matrycą, jak to nazywa HP - sva, czyli TN (HP powinno się wstydzić za to nieetyczne nazewnictwo) i jest zadowolony. Nie widział nic lepszego, to mu nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg recenzji tam nie ma slotów, tylko są wlutowane dwie kości po 4GB. Czy tak jest naprawdę? Zaglądałeś? Pytam poważnie, z ciekawości.

Nie zaglądałem. Wg. opisu mam model z jedną kostką (8GB) i jednym slotem wolnym. Powinno się dać rozbudować do 32GB (jeden slot wolny, czyli musiałbym wyciągać 8GB i wsadzić 2x16GB). Windows (albo AIDA - nie pamiętam ... może jedno i drugie) też pokazuje jeden slot wolny.

 

Z tego co widzę, to RAM jest wymienialny (dwa sloty):

 

Może w tych najnowszych modelach z 2020 roku zrobili jednorazówkę (brak slotów i 8GB)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...